Hajrágóllal nyert a Diósgyőr, újabb Ajka-siker, kikapott a kupadöntős Budafok

2023.04.09. 15:50
Lukács Dániel öröme érthető: a 88. percben fejelt góljával harcolta ki a DVTK a győzelmet a Békéscsaba ellen (Fotó: Szabó Krisztián/dvtk.eu)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a listavezető Diósgyőri VTK a 88. percben fejelt góllal gyűrte csak le a Békéscsabát, a Gyirmót hatgólos meccsen ikszelt a nyugat-dunántúli rangadón Szombathelyen. Mivel az Ajka zsinórban már hatodszor nyert, tiszakécskei sikerével megelőzte Csertői Aurél együttesét, és fellépett a dobogóra. A Magyar Kupa döntőjébe bejutó Budafok két góllal kikapott az utolsó Kozármisleny otthonában. A Soroksár úgy verte meg a Pécset, hogy több mint 20 percet emberhátrányban játszott. Az alsóházi helyosztókon a Nyíregyháza fontos diadalt ért el a Szentlőrinc ellen, így január óta először tudott nyerni, míg a Csákvár odahaza ikszelt a Doroggal. A Siófok késői góllal gyűrte le a Kazincbarcikát, a Szeged pedig nem sokkal a lefújás előtt mentett meg egy pontot Mosonmagyaróváron.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 3872néző. Vezette: Nagy Norbert (Bornemissza Norbert, Varga Gábor)
DIÓSGYŐR: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Koman (Cseke, 64.), Holdampf, Bényei (Jurek, 64.) – Obounet (Eppel, 72.), Lukács D., Lőrinczy (Bertus, 90.) Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G. (Szalai D., 82.), Farkas M., Fazekas L., Bora, Mikló – Máris (Horváth P., 87.), Kitl M., Futó, Kóródi – Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Lukács D. (1–0) a 88. percben
Kuznyecov Szergej:
– Kemény, harcos mérkőzésre számítottunk és nem csalódtunk. Nem tudtunk gyorsan gólt szerezni, így a saját dolgunkat nehezítettük meg. A támadózónában hiányzott a pontos játék, és a helyzetkihasználás sem volt hatékony. A csapat tartását, mentális erejét mutatja, hogy végig harcolt a győzelemért.
Brlázs Gábor: – Jó mérkőzést játszottunk, és az utolsó pillanatig partiban voltunk a bajnoki cím nagy esélyesével szemben, ám egy pontrúgás utáni figyelmetlenség miatt gólt kaptunk. A játékosok mindent megtettek, odaadóan harcoltak, nem ismertek elveszett labdát. Sajnálom őket, mert rászolgáltak volna a pontszerzésre.

SZOMBATHELYI HALADÁS–GYIRMÓT FC GYŐR 3–3 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,Haladás Sportkomplexum,801néző.Vezette: Farkas Tibor (Máyer Gábor, Szabó Dániel)
HALADÁS:Mursits– Nyíri, Zvekanov, Devecseri, Bolla G.–Csilus T., Rácz B., Csernik (Doktorics, 75.), Horváth R. (Mayer G., 90.)–Molnár R., Borvető.Vezetőedző:Michal Hipp
GYIRMÓT: Hársfalvi–Szegi, Polgár K., Hudák, Madarász–Helembai (Nahirnij, 60.),Kovács M., Kovács D. (Nagy P., 60.),– Pethő B. (Simon A., 74.), Soltész D., Medgyes Z.Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Soltész D. (0–1) az 52., Soltész D. (0–2) a 60., Horváth R. (1–2) a 64., Csilus T. (2–2) a 72., Soltész D. (2–3) a 74., Bolla G. (3–3) a 83. percben
Michal Hipp:– Érdekes mérkőzést hozott a találkozó. Két részre osztanám, az első félidőben jól kezdtük a találkozót. Jól védekeztünk, de sajnos a tizenegyest elhibáztuk. A szünet után a vendégek kezdték jobban a játékot, kettő nullás vezetésre tettek szert, de mi nem adtuk fel, sikerült egyenlítenünk. Az utolsó percekben, három–három után mindkét csapatnak volt gólszerzési lehetősége, de nem tudták kihasználni.
Csertői Aurél:– Sok fordulattal teli mérkőzést vívtunk. Elkövettünk hibákat, kettő–nullás állásnál volt lehetőségünk egy újabb gól szerzésére, amellyel eldönthettük volna a mérkőzés sorsát, de nem sikerült élnünk a lehetőséggel. Dicséret illeti a csapatomat, hogy idegenben három gólt tudott szerezni.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BUDAFOKI MTE2–0(0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,350néző.Vezette:Katona Balázs (Kulman Tamás, Király Zsolt)
KOZÁRMISLENY:Somogyi – Sági, Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi (Nagy E., 69.) – Vogyicska Balázs (Kotroczó, 75.), Bartha L. (Gránicz, 87.), Vajda R. (Bor, 75.) – Beke Péter (Daru, 69.).Vezetőedző:Márton Gábor
BUDAFOK:Gundel-Takács – Bíró M. (Németh M., a szünetben), Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Csonka, Adorján (Györgyi, 76.), Soltész I. (Tischler, 64.), Horváth O. (Kalmár O., a szünetben) – Kovács D. (Oláh B., 64.), Bakti.Vezetőedző:Mátyus János
Gólszerző:Füredi (1–0) a 68., Vajda R. (2–0) a 74. percben
Márton Gábor:– Az első félidő elején talán nem, de utána már végig a mi akaratunk érvényesült ezen a mérkőzésen. A fiúk egész héten jól dolgoztak, ezért szerintem teljesen megérdemelten jutottunk a három ponthoz. Korábban is nyerhettünk volna, akkor nem jött össze. Remélem, még nem késtünk le semmiről sem.
Mátyus János:– Az elején akadtak helyzeteink, de aztán a hazaiak kerekedtek felül. A végén már szinte teljesen letaglóztak minket, ezért nem lehetett kérdéses az összecsapás végkimenetele.

SOROKSÁR SC–PÉCSI MFC 2–0(0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Szamosi Mihály Sporttelep,350néző.Vezette:Csonka Bence (Kovács Gábor, Vörös Dániel)
SOROKSÁR:Kovács M. – Nagy O., Kékesi, Valencsik, Vincze Á. – Varga S. (Redzic, a szünetben), Vass Á. (Németh E., 61.) – Halmai Á. (Erdélyi L., 90.), Hudák M., Köböl (Króner, 65.) – Lovrencsics B. (Ternován, 90.).Vezetőedző:Lipcsei Péter
PMFC:Helesfay– Major S., Takács Zs., Pejovics, Katona L. – Krausz, Terbe (Kártik, 68.), Kocsis B. – Gera Z., Tóth-Gábor (Szabó M., 58.), Harsányi I.Vezetőedző:Weitner Ádám
Gólszerző:Halmai Á. (1–0) az 54., Halmai Á. (2–0) a 62. percben
Kiállítva:Valencsik a 63. percben
Lipcsei Péter:– Igazából az első félidő nem nagyon tetszett, de mindenképpen azon voltunk, hogy legyőzzük a nagyon jó pécsi csapatot. Dicséret illeti a fiúkat azért a küzdőszellemért, amit a mai mérkőzésen, de különösen a kiállítást követően, mutattak. Kár volt Valencsik buta kiállításáért. Örülök, hogy kapott gól nélkül sikerült lehoznunk a mérkőzést.
Weitner Ádám:– Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, voltak lehetőségeink, hiányoltam is a gólt. A szünetben több koncentrációt kértem a második félidőre. Sajnos gyorsan, nyolc perc alatt kaptunk két gólt, majd robotüzemmódra váltottunk, és csak mentünk előre, de keveset gondolkodtunk. Sajnálom, de ha elveszted a fonalat, vért kell izzadni, hogy vissza tudj jönni.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–SZENTLŐRINC 2–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 200néző.Vezette:Antal Péter (Horváth Zoltán, Baghy Csaba)
NYÍREGYHÁZA:Hegedüs L. – Farkas B., Szokol (Pantovics, 62.), Baki, Jánvári, Nagy B. – Pekár (Vass P., 62.), Sigér Á. – Pataki B. (Csősz, 79.), Novák Cs. (Adamcsek, 79.), Kovácsréti (Gresó, 69.).Sportigazgató:Fekete Tivadar
SZENTLŐRINC:Prokop – Erdélyi B., Keresztes B., Nagy Zs., Kiss-Szemán – Kesztyűs M., Török K. (Papp G., 83.), Daróczi – Pintér Á. (Novák Zs., 51.), Grumics (Mervó, 65.), László D. (Múcska, 83.).Vezetőedző:Domján Attila
Gólszerző:Pataki B. (1–0) a 7., László D. (1–1) a 8.,Novák Cs. (2–1) a 71. percben
Fekete Tivadar:– Az első perctől kezdve az utolsóig szenvedéllyel játszottunk. Elmondtam a fiúknak a héten, hogy nem fogadok el semmilyen kifogást, ezt a mérkőzést mindenáron meg kell nyernünk. Korán gólt szerzetünk, sajnos a közelmúltunkra jellemzően azonnal gólt is kaptunk, viszont mentálisan előreléptünk az utóbbi időben, ez eredményezte, hogy megnyertük ezt a „hatpontos” meccset.
Domján Attila:– Azt kaptuk a hazaiaktól, amire számítottunk. Fizikailag erős csapattal találkoztunk, amely rengeteg labdát ível a támadóharmadba, a lecsorgókat a kapu elé juttatja. Ezeket aránylag jól hatástalanítottuk, viszont a gólokat sajnálom, mert az azokat megelőző szituációkra is készültünk. A végén könnyen megszerezhettük volna az egy pontot, de van ilyen, amikor kimarad a büntető.

TISZAKÉCSKEI LC–FC AJKA 1–3 (0–3)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske,Városi Sportcentrum,300néző.Vezette:Lovas László (Punyi Gyula, Márkus Péter)
TISZAKÉCSKE:Halasi– Máté Zs. (Winkler, a szünetben), Csáki, Kiprich, Vajda B. – Balázs B., Szekér, Pongrácz (Kiss N., 66.), Erdei C. (Gyurján,a szünetben) – Kenechukwu (Zamostny,a szünetben), Biben (Horváth Z.,a szünetben).Vezetőedző:Klausz László
AJKA:Horváth D.– Görgényi, Csemer (Présinger, 83.), Tar, Kenderes,– Vogyicska Bálint (Tajthy T., 64.), Csizmadia Z., Sejben (Gaál B., 69.), Zsolnai R. (Rabatin, 69.), Berzsenyi (Gyuris, 64.) – Szarka Á.Vezetőedző:Jeney Gyula
Gólszerző:Csizmadia Z. (0–1) a 33., Berzsenyi (0–2) a 36., Zsolnai R. (0–3) a 40.,Zamostny (1–3) a 63. percben
Klausz László:– Ezt a mérkőzést sehogy sem lehet értékelni, annyira gyenge volt, főleg az első félidőben. A Szeged ellen még lehetett azzal takarózni, hogy a játék jó volt. A szünetben négy embert cseréltem, de utána sem voltunk igazán veszélyesek.
Jeney Gyula:– Azt kaptuk a Tiszakécskétől, amit vártunk. Becsületesen felkészültünk az ellenfélből. Minőségi játékosaim hétről hétre egyre jobbak. Egyre kevesebb ki nem kényszerített hibát vétünk, így bármelyik csapatnak nehéz dolga van ellenünk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 500néző.Vezette:Bana Gergely (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Debreceni A., Papp Sz., Deák I. – Vukaszovics, Végh B. –Puhtjejev (Tifán, 68.), Sajbán Miklós (Nagy K., a szünetben), Illés D. (Szalka, 73.) – Mayer Á. (Nagy Z., 39.).Vezetőedző: Supka Attila
SZEGED:Takács J. – Könczey, Temesvári (Kővári, 17.), Szilágyi Z., Tóth B. – Simon Á. (Farkas A., 69.), Szakály D. – Bíró B., Prosser (Haruna, 69.), Kundrák, (Géresi, 79.) – Rácz B. (Rédling, 69.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:Illés D. (1–0) a 48., Bíró B. (1–1) a 88. percben
Supka Attila:– Úgy érzem, nyerhető mérkőzést játszottunk, sajnos a helyzeteinket nem rúgtuk be a második félidőben, és a végén belehibáztunk, ezért két pontot vesztettünk.
Alekszandar Sztevanovics:– Az első félidőben stabilak voltunk, az volt a terv, hogy a hatvanadik perc környékén behozzuk friss játékosainkat a támadósorba, ám ezt átírta a kapott gólunk. A végén sikerült kiegyenlítenünk, ezért büszke vagyok a csapatra.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DOROGI FC 11 (11)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,300néző.Vezette:Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, Sinkovicz Dániel)
CSÁKVÁR:Zelizi – Murka, Vaskó, Karacs, László N. (Fejős, 28.) – Ominger (Alaxai, 86.), Mészáros D., Körmendi – Torvund (Janyickij, 78.), Hornyák (Tamás N., a szünetben), Gazdag V. (Kocsis D., 78.).Vezetőedző:Tóth Balázs
DOROG:Borsos V. – Barna G., Preklet, Gyurácz, Kotula – Lénárt – Kapornai (Király P., 66.), Sztojka, Albert Á. (Szerencsi, a szünetben), Szedlár (Berkó, 87.) – Magyari (Vígh Á., 66.).Vezetőedző:Sluka Marián
Gólszerző:Hornyák (11-esből, 1–0) a 2., Sztojka (1–1) a 45+2. percben
Tóth Balázs:– Ezt a meccset meg kellett volna nyernünk, a helyzeteink megvoltak hozzá, de még a tizenegyest is elhibáztuk. Tudtuk, hogy verekedős mérkőzés lesz, de nem ültünk fel a vendégek provokációinak.
Sluka Marián:– Úgy gondolom, hogy a játék képe alapján itt hagytunk két pontot. Ami eddig jellemző volt ránk, hogy a félidők végén gólt kapunk, most elkerült minket, pontosabban mi találtunk be a kapuba. Ilyen kiscsapat, mint a miénk, nem bírja el, hogy sorozatban ellenünk fújjanak a játékvezetők.

BFC SIÓFOK–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Gaál Ákos (Mohos Milán, Ország Péter)
SIÓFOK:
Winter – Varjas Z., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (Polényi, 61.), Nyitrai (Vágó G., 83.), Szakály A., Kerezsi (Dénes, 75.), Varga B. – Girsik (Hegedűs M., 61.), Farkas B. (Pataki Z., 61.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
KAZINCBARCIKA:
Megyeri I. G. – Szekszárdi M., Ur, Lippai T., Süttő (Ádám F., 83.) – Székely K. (Szemere B., 61.), Kovács B. (Szabó B., 15., Hleba, 83.), Heil, Csatári – Pálinkás, Bacsa (Kurdics, 83). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:
Dénes (1–0) a 80. percben
Dragan Vukmir:
– Végig küzdelmes mérkőzést vívtunk, melyen egy masszív, szervezett csapatot sikerült legyőznünk. Több helyzetet is kidolgoztunk, ezek közül az egyiket sikerült gólra váltanunk, így nagyon fontos három pontot szereztünk.
Csábi József: – Nagy taktikai harc folyt a pályán, nem volt egy élvezhető mérkőzés. Nem voltunk eléggé élesek, úgy érzem, a pontszerzés bravúr lett volna. Picit csalódott vagyok, de szerdán már újabb bajnoki vár ránk, melyen lehet javítani.