Két tizenegyest is rúghatott, de megint nem tudott győzni a Csákvár

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.04.09. 15:50
Két, nehéz helyzetben lévő csapat nézett egymással farkasszemet vasárnap délután Csákváron (ARCHÍV)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában nem tudta megszakítani hetek óta tartó nyeretlenségi sorozatát az Aqvital FC, amely hiába rúghatott két tizenegyest is, csak 1–1-es döntetlent játszott a Dorogot fogadva.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DOROGI FC 11 (11)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, Sinkovicz Dániel)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Vaskó, Karacs, László N. (Fejős, 28.) – Ominger (Alaxai, 86.), Mészáros D., Körmendi – Torvund (Janyickij, 78.), Hornyák (Tamás N., a szünetben), Gazdag V. (Kocsis D., 78.). Vezetőedző: Tóth Balázs
DOROG: Borsos V. – Barna G., Preklet, Gyurácz, Kotula – Lénárt – Kapornai (Király P., 66.), Sztojka, Albert Á. (Szerencsi, a szünetben), Szedlár (Berkó, 87.) – Magyari (Vígh Á., 66.). Vezetőedző: Sluka Marián
Gólszerző: Hornyák (2. – 11-esből), ill. Sztojka (45+2.)
Tóth Balázs:
– Ezt a meccset meg kellett volna nyernünk, a helyzeteink megvoltak hozzá, de még a tizenegyest is elhibáztuk. Tudtuk, hogy verekedős mérkőzés lesz, de nem ültünk fel a vendégek provokációinak.
Sluka Marián: – Úgy gondolom, hogy a játék képe alapján itt hagytunk két pontot. Ami eddig jellemző volt ránk, hogy a félidők végén gólt kapunk, most elkerült minket, pontosabban mi találtunk be a kapuba. Ilyen kiscsapat, mint a miénk, nem bírja el, hogy sorozatban ellenünk fújjanak a játékvezetők.

A két nehéz helyzetben lévő, az osztályozó, illetve a kiesés elkerüléséért küzdő gárda a várakozásnak megfelelően feszült hangulatú, sok szabálytalansággal tarkított meccset vívott. A hazaiak már az első támadásukból megszerezték a vezetést, mi több, ha Hornyák Marcell kihasználja a kihagyhatatlant, talán már el is dől a három pont sorsa. De nem használta ki, Sztojka Dominik pedig a szünet előtt a dorogiak egyetlen kapura lövéséből egyenlített.

A második félidőben látszott, hogy egyik csapat sem elégedett a döntetlennel, ám igazi gólszerzési esély csak a csákváriak előtt adódott. Fejős Áron tizenegyesét azonban Borsos Vilmos bravúrral hárította – fontos ponthoz segítve csapatát. 1–1

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny30681633–52–1926

Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

93. perc Körmendi lökte fel Szerencsit, ez is sárga.

91. perc:Lénárth kapott sárga lapot, miután letarolta Mészárost.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Szedlár helyére jön Berkó a Dorognál.

85. perc: Ominger helyére Alaxai érkezett a csákvári oldalon, Vaskó pedig már megy is előre centerbe.

83. perc: Tamás Nándor jobb oldali alapvonalról beemelt labdája veszélyesen csapódott le, de végül a léc fölött hagyta el a játékteret.

78. perc: Hazai cserék: Torvund-Janyickij, Gazdag-Kocsis Dominik.

68. perc: Sztojka csúnyán odarúgott Torvundnak a bal oldali vonal mellől, majd kidumált magának egy sárgát...

66. perc: Kettős dorogi csere: Kapornai helyére Király, Magyari helyére Vígh érkezett.

60. perc: Ominger nagy lendülettel tört előre, majd 25 méterről rátűzte, Boros biztosan fogta az életerős lövést.

57. perc: A büntetőből Fejős jobb sarokra tartó lövését Borsos bravúrral hárította.

57. perc: Szerencsi – éppen a játékvezető orra előtt – abszolút feleslegesen buktatta a kapunak háttal álló, kifelé mozgó Torvundot. Sárga lap és tizenegyes.

54. perc: Körmendi bal oldali szabadrúgását Vaskó középen éppen elfejelte a mögötte üresbe érkező Karacs elől.

51. perc: Szedlár csapta be Murkát a bal oldali szögletzászlónál, belőtt labdája középen elsuhant a berobbanó Magyari háta mögött.

46. perc: A hazaiaknál Hornyák helyett Tamás Nándor, a dorogiaknál Albert helyett Szerencsi érkezett a folytatásra.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Vége az első félidőnek.

45+2. perc:Sztojka 30 méteres szabadrúgása a bal kapufáról pattant a hálóba. 1–1

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

44. perc: Murka erőszakosan labdát szerzett a dorogi térfél közepén, az oldalvonal mellett, az alapvonalig száguldott vele, beadását Hornyák középen a léc fölé fejelte.

40. perc: Torvund pontatlan bepassza elsuhant Gazdag háta mögött a tizenhatos vonalán, ezzel viszont becsapta Prekletet, a labda Hornyák elé került, aki a tizenegyes pontról, óriási helyzetben „eltörte" a labdát.

28. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, a megsérült László Noel helyére Fejős Áron érkezett.

24. perc:László Noel kapott sárga lapot, miután a levegőben ütközött Magyarival.

Rendkívül sok a szabálytalanság, a vendégek amint labdát veszítenek, azonnal faultolnak ...

18. perc: Albert bal oldali szöglete veszélyesen tekeredett a csákvári kapu elé, középen Murka az utolsó pillanatban fejelte ki a berobban dorogi támadók elől.

9. perc: Gazdag 27 méteres szabadrúgását biztosan fogta Borsos.

2. perc: Torvund tört be nagy lendülettel a tizenhatoson belülre, mikor Albert hátulról fellökte. A megítélt tizenegyest Hornyák higgadtan a jobb sarokba helyezte, 1–0

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta kékben, a vendégek piros-feketében léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 11 forduló óta győzni képtelen Aqvital FC Csákvár a legutóbbi négy bajnokiján mindössze három pontot szerző és kiesésre álló Dorogi FC ellen.