Nyolc meccs után újra győzött a Nyíregyháza

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.04.09. 15:50
A nyíregyháziak a Szentlőrinc ellen javítottak (Fotók: Nyíregyháza Spartacus/Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 30. fordulóját a 18. helyről váró Nyíregyháza Spartacus FC a 16. Szentlőrincet fogadta Balmazújvárosban. A hazaiak szerezték meg az első gólt, ám fél percig sem vezettek, így a második félidőben újabb találatra, továbbá egy kivédett tizenegyesre volt szükségük, hogy megszakítsák nyolc fordulón árt tartó nyeretlenségi szériájukat (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–SZENTLŐRINC 2–1 (1–1)
Balmazújváros, 200néző. Vezette:Antal Péter (Horváth Zoltán, Baghy Csaba)
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Farkas B., Szokol (Pantovics, 62.), Baki, Jánvári, Nagy B. – Pekár (Vass P., 62.), Sigér Á. – Pataki B. (Csősz, 79.), Novák Cs. (Adamcsek, 79.), Kovácsréti (Gresó, 69.). Sportigazgató: Fekete Tivadar
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Keresztes B., Nagy Zs., Kiss-Szemán – Kesztyűs M., Török K. (Papp G., 83.), Daróczi – Pintér Á. (Novák Zs., 51.), Grumics (Mervó, 65.), László D. (Múcska, 83.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Pataki B. (7.), Novák Cs. (71.), ill. László D. (8.)
Fekete Tivadar:
– Az első perctől kezdve az utolsóig szenvedéllyel játszottunk. Elmondtam a fiúknak a héten, hogy nem fogadok el semmilyen kifogást, ezt a mérkőzést mindenáron meg kell nyernünk. Korán gólt szerzetünk, sajnos a közelmúltunkra jellemzően azonnal gólt is kaptunk, viszont mentálisan előreléptünk az utóbbi időben, ez eredményezte, hogy megnyertük ezt a „hatpontos” meccset.
Domján Attila:
– Azt kaptuk a hazaiaktól, amire számítottunk. Fizikailag erős csapattal találkoztunk, amely rengeteg labdát ível a támadóharmadba, a lecsorgókat a kapu elé juttatja. Ezeket aránylag jól hatástalanítottuk, viszont a gólokat sajnálom, mert az azokat megelőző szituációkra is készültünk. A végén könnyen megszerezhettük volna az egy pontot, de van ilyen, amikor kimarad a büntető.

A hetek óta rossz formában szereplő Nyíregyháza Spartacus a Szentlőrinc ellen próbált javítani a kiesés elől menekülő csapatok csatájában. A Balmazújvárosban játszó hazaiak jól is kezdtek, szép akció végén Pataki Bence révén megszerezték a vezetést, ugyanakkor még ki sem örülték magukat, máris 1–1-et mutatott az eredményjelző, miután László Dávid kihasznált egy nagy védelmi hibát. Az első gólt követő középkezdéstől 24 másodperc telt el az egyenlítő találatig.

A Szpari a folytatásban is próbált irányítani, többet támadott, és olykor kreatívan is futballozott, de a vendégek fegyelmezetten védekeztek, míg elöl a becsúszó nyíregyházi hibákból vezettek egy-egy veszélyes akciót.

A második játékrész is hasonló mederben csordogált, azzal a különbséggel, hogy a vendégek már jól láthatóan megelégedtek volna az egy ponttal. A Nyíregyháza cserékkel próbált frissíteni, Gresó Mátyás remekül szállt be, szinte azonnal gólpasszt adott Novák Csanádnak. A hajrá nagy izgalmakat hozott, a Szentlőrinc a semmiből jutott tizenegyeshez, amelyet a Szpari napokkal ezelőtt szerződtetett kapusa, az egykori válogatott kerettag Hegedüs Lajos kivédett, megszakítva csapata nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatát. 2–1

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

Véget ért a mérkőzés!

Még a vendégek kapusa is előre jött, később a félpályánál ő kezdett cselezésbe. Az utolsó másodpercekben csak a hazai kapu előterében járt a labda, de a Szentlőrinc nem tudta kihasználni, hogy tizenegy emberrel támadott.

Négy perc a ráadás.

87. perc: KIVÉDETT 11-ES! Novák Zs. a 16-oson belül átvett egy magas labdát, Jánvári ellökte őt. A tizenegyest Daróczi a bal oldali kapufa irányába rúgta, Hegedüs nagyot vetődve védett.

85. perc: Baki fejelte fölé Vass szabadrúgását.

83. perc: a cserék előtt Prokop kapott sárga lapot. A kapus megmentett egy pontatlan passzt, majd nem engedte elvégezni a beadást, ugyanis üresen tátongott a kapuja.

83. perc: Lászlót Múcska váltotta, Papp Török helyett érkezett.

81. perc: a vendégek hosszú idő után jutottak el a hazaiak tizenhatosáig, de jól tömörültek a nyíregyházi védők, minden beadást tisztáztak.

79. perc: a két nyíregyházi gólszerző, Pataki és Novák elhagyta a pályát, helyettük Csősz és Adamcsek érkezett.

79. perc: sárga lap a szentlőrinci kispadnak.

A két csapat holtversenyben a harmadik legtöbb gólt kapta eddig az idényben.

71. perc: GÓL! Gresó labdaszerzés után szép mozdulattal ívelt Novákhoz, a támadó mellel levette a labdát és nem várta meg, hogy az földet érjen, még a levegőből a kapuba közepébe lőtte. 2–1

69. perc: Gresó érkezett Kovácsréti helyére.

65. perc: Pantovics remekül ugratta ki Kovácsrétit, aki nem a legjobban vette át a labdát, így a lövése is pontatlan volt.

65. perc: Mervó Grumicsot váltotta.

Folyamatosan a nyíregyháziaknál van a labda, a Szentlőrinc percek óta 11 emberrel védekezik a saját térfelén.

62. perc: Pantovics és Vass érkezett, Szokol, valamint Pekár helyett.

Az előbb említett Nagy Barna korábban a Szentlőrinc futballistája is volt. Ugyancsak különleges lehet a mérkőzés a nyíregyháziak sportigazgatójának, Fekete Tivadarnak, aki az előző hét évben a Baranya vármegyei egyesületnél töltött be hasonló pozíciót.

59. perc: Patakitól indult egy remek nyíregyházi akció, Pekár átforgatta a labdát balra, végül Nagy Barnabás került helyzetbe, lövését Prokop védte.

56. perc: SigérÁkos kapott sárga lapot Daróczi buktatásáért.

53. perc: védők szorításában Kovácsréti tekert kapura, ezt megfogta Prokop.

52. perc: Kovácsréti szabadrúgását Novák Cs. nem sokkal fejelte kapu mellé.

51. perc: Novák Zsomor érkezett Pintér helyére.

50. perc: Pintér úgy sérült meg, hogy nem bántotta senki. A szentlőrinciek – egyébként remekül futballozó – játékosa mutatta, hogy nem tudja folytatni a játékot.

49. perc: Szokol szerelte Lászlót a 16-oson belül.

48. perc: Daróczi távoli szabadrúgását Hegedűst fogta.

47. perc:Pataki visszahúzta a megiramodó Pintért, övé a mérkőzés első sárga lapja.

A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Elkezdődött a második félidő!

Kovácsréti Márk szép gólpasszt adott

A Nyíregyháza támadott többet, de a hazai hibákat kihasználva a Szentlőrinc is vezetett veszélyes akciókat.

Véget ért az első félidő!

40. perc: Grumics tűnt el a kapu előtt, ezért sincs tizenegyes.

38. perc: Pataki újabb jó labdát kapott a tizenhatoson belül, ám rosszul vette át a labdát, majd Naggyal birkózott, mindketten elestek. A nyíregyházi játékos volt szabálytalan.

A Szentlőrinc októberben 2–1-re megverte a Spartacust. Szabó Máté, Rétyi Róbert, valamint Novák Csanád voltak a gólszerzők. Amikor legutóbb Balmazújvárosban találkoztak a felek (2022. február 13-án), Vass Patrik találatával 1–0-ra győzött a Nyíregyháza.

32. perc: Novák fejesében nem volt erő, Prokop fogta a próbálkozást.

29. perc: Grumics éppen csak átért a félpályán, kapura is lőtte a labdát, ám nem volt benne elég erő, nem tudta átívelni Hegedűst. A kapus aztán picivel később kellemetlen helyzetbe került: Kovácsréti eladott labdájával lódult meg a Szentlőrinc, Pintér átadását Szokol fülelte le, de hátra passzolt labdája majdnem pontatlan volt Hegedűsnek.

23. perc: Kovácsréti újabb remek passza után Novák előnyös helyzetben törhetett a kapura, de lövés közben elcsúszott, így jócskán fölé ment a kísérlete. Ziccer volt.

A Szentlőrinc a legutóbbi fordulóban 1–0-ra nyert a Csákvár ellen, ezzel hatmeccses nyeretlenségi szériája szakadt meg. A Szpari nyolc mérkőzés óta nyeretlen, ebben a sorozatban ötször kikapott, három alkalommal döntetlent játszott.

20. perc: Pintér beadása elszállt Grumics feje felett.

18. perc: Kovácsréti előtt váratlanul lepattant a labda, így nem tudott erőt tenni a fejesbe, Prokop fogta a próbálkozását. Másodpercekkel később Pataki cselezte magát a tizenhatoson belülre, de elveszítette a labdát.

A két csapat ideáig ötször találkozott egymással, kétszer nyert a Nyíregyháza, kétszer lett döntetlen és egyszer győzött a Szentlőrinc.

17. perc: Pekár távoli lövése veszélytelenül gurult el a kapu mellett.

A 19 éves Pataki a második, az egy évvel idősebb László a harmadik bajnoki gólját szerezte az idényben.

14. perc: Novák középre fejelt labdáját nem érte el Pataki, aki egy védővel ütközve a földre került a tizenhatoson belül. A játékvezető nem látott szabálytalanságot.

8. perc: GÓL! Azonnal jött az egyenlítés. Egy szentlőrinci beívelésnél Farkas és Hegedüs nem értette meg egymást, a védő becsúszva menteni próbált, ám a labdaLászló elé pattant, aki3 méterről az üres kapu közepébe lőtt. 1–1

7. perc: GÓL! Pataki góljával vezet a Nyíregyháza! Kovácsréti tökéletes passzát Pataki kissé jobbról, hat méterről a kapu jobb oldalába lőtte.1–0

A nyíregyháziaknál a héten érkezett Hegedüs Lajos véd. Fejér Béla már korábban megsérült, Hrabina Alex pedig a hétfő mérkőzés után jelezte, hogy fáj a háta. A Spartacusnak sürgősenkapust kellett igazolnia,így érkezett a klubnál korábban már megfordult, legutóbb Dunaújvárosban szerepelt játékos.

3. perc: a Spartacus 22 méterre a kaputól végezhetett el szabadrúgást, Pekár a jobb kapufa mellé tekert, Prokopnak nem kellett izgulnia.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az osztályozós pozícióban lévő két csapat, a nyolc forduló óta nyeretlen Nyíregyháza Spartacus FC és a hatmeccses nyeretlenségét a múlt héten a Csákvár legyőzésével lezáró Szentlőrinc.