Két sorozat is megszakadt, a Siófok lefékezte a Kazincbarcikát

Vörös SándorVörös Sándor
2023.04.09. 15:50
A siófokiak nyerték a sárga-kék klubok húsvétvasárnapi csatáját (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország – archív)
Lezárta négymeccses nyeretlenségi sorozatát a BFC Siófok: a Balaton-partiak a labdarúgó NB II 30. fordulójában Dénes Csanád hajrában szerzett góljával győztek 1–0-ra a Kolorcity Kazincbarcika SC ellen, amelynek így véget ért a hat forduló óta tartó veretlensége.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (0–0)
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Gaál Ákos (Mohos Milán, Ország Péter)
SIÓFOK:
Winter – Varjas Z., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (Polényi, 61.), Nyitrai (Vágó G., 83.), Szakály A., Kerezsi (Dénes, 75.), Varga B. – Girsik (Hegedűs M., 61.), Farkas B. (Pataki Z., 61.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
KAZINCBARCIKA:
Megyeri I G. – Szekszárdi M., Ur, Lippai T., Süttő (Ádám F., 83.) – Székely K. (Szemere B., 61.), Kovács B. (Szabó B., 15.; Hleba, 83.), Heil, Csatári – Pálinkás, Bacsa (Kurdics, 83.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:
Dénes (80.)
Dragan Vukmir:
– Végig küzdelmes mérkőzést vívtunk, amelyen masszív, szervezett csapatot sikerült legyőznünk. Több helyzetet is kidolgoztunk, ezek közül az egyiket sikerült gólra váltanunk, így nagyon fontos három pontot szereztünk.
Csábi József: – Nagy taktikai harc folyt a pályán, nem volt élvezhető mérkőzés. Nem voltunk eléggé élesek, úgy érzem, a pontszerzés bravúr lett volna. Picit csalódott vagyok, de szerdán már újabb bajnoki vár ránk, melyen lehet javítani.

Ahogy arról a szombati lapszámunkban írtunk, futballistákat próbára tevő sorozat kezdődik a második vonalban, hiszen a csapatok huszonkét nap alatt hat, egy héten belül pedig három mérkőzést játszanak. Utóbbi mini sorozatot szem előtt tartva talán kijelenthető volt, hogy a Siófokra húsvétvasárnap vár a legfontosabb találkozó, hiszen a balatoniak azelőtt, hogy összecsapnának a tabella második és harmadik helyezettjével, a hozzájuk hasonlóan a bentmaradásra hajtó Kazincbarcikát fogadták.

A két együttest négy hely és öt pont választotta el egymástól, ám kétségkívül a borsodiak készülhettek nyugodtabban: Pálinkás Gergőék úgy látogattak a Balaton déli partjára, hogy a mezőnyben 55 napja, idegenben pedig 63 napja nem találtak legyőzőre, ennek tükrében hatmeccses veretlenséget építettek fel. Ezzel szemben a siófokiak sorozatban négy nyeretlen bajnokit számláltak, úgy, hogy 47 napja – hazai pályán 70 napja – nyeretlenek voltak.

Bár sokan egy jó meccsben reménykedtek, egyhamar csalódniuk kellett: ne szépítsük, felejthető első félidőt hoztak össze csapatok, a nagy küzdelmet sok apró szabálytalanság tarkította, a kapuk nem forogtak veszélyben.

A térfélcserét követően eleinte nem változott a játék képe, majd egyórányi futball után Dragan Vukmir több cserét is végrehajtott, ami végül döntőnek bizonyult. A friss erők új lendületet adtak a balatoniaknak, akik rövid idő alatt két lehetőséget is elpuskáztak, majd a 80. percben már nem hibáztak: a kapufáról kipattanó labdát Dénes Csanád váltotta gólra (1–0).

A hátralévő időben még mindent egy lapra feltéve próbálkoztak a vendégek, de veszélyt nem jelentettek Winter kapujára, ami egyben azt jelentette, hogy több sorozat végére is pont került a Révész Géza utcai Stadionban.

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport) – élőben az NSO-n!

20. Kozármisleny30681633–52–1926

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet a BFC Siófok Dénes Csanád hajrában szerzett góljával 1–0-ra megnyert a Kolorcity Kazincbarcika SC ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Csatári Gergő ütközte le sárga lapot érően az oldalvonal mentén Pataki Zoltánt.

90. perc: Polényi Gábor kapta a mérkőzés negyedik sárga lapját, ami egyben azt is jelentette, hogy a siófokiak védője eltiltás miatt kihagyni kényszerül csapata szerdai, Gyirmót FC Győr elleni bajnokiját, hiszen az idénybeli ötödik figyelmeztetését gyűjtötte be.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Gaál Ákos három percet hosszabbít.

82. perc: Cserék mindkét oldalon: a házigazdáknál Nyitrai Bence helyett Vágó Gábor kap lehetőséget, míg a vendégeknél Süttő Attila, Szabó Balázs, valamint Bacsa Patrik jött le, Ádám Ferenc, Hleba Tamás, illetve Kurdics Levente be.

A Kazincbarcika 29 mérkőzésen kapott 47 gólja a második legtöbbnek számított a mezőnyben, ennél többször csak a HR-RENT Kozármisleny védelmét mattolták, szám szerint 52 alkalommal. A borsodiak idegenben 14 bajnokin 28 gólt kaptak, ami a negyedik legtöbb a húszcsapatos ligában.

80. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! A csereemberek döntik el a három pont sorsát?! Polényi kiugratását követően Hegedűs Márk egy remek cselt követően a bal oldali kapufát találta el, majd a kipattanó Dénes Csanád elé került, aki 5 méterről az üres kapu közepébe passzolta a labdát. 1–0!

75. perc: Ismét változtattak a siófokiak: Kerezsi Zalán helyett Dénes Csanád a pályán.

A kapott gólokról: a siófokiak neve mellett a forduló előtt 44 állt, melyek közül 21 az első, 23 a második félidőben született (0–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 19, 60–90. perc között: 18). A barcikaiak védelme 47 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek húszszor az első félidőben, huszonhétszer a második játékrészben találtak be (0–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 20, 60–90. perc között: 19).

70. perc: Újabb veszélyes siófoki kísérletet láthattunk! Polényi fejelte vissza a labdát Pataki elé, a siófokiak támadója 8 méterről lőtt, kísérlete a barcikai védők lábáról pattant szögletre, melyből nem alakult ki veszély.

68. perc: Mi maradt ki! Kerezsi keresztlabdáját Pataki vette át, majd 5 méterről ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé bombázta.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 29 forduló alatt 30 gólt szereztek, melyek közül 18 az első félidőben, 12 pedig a második felvonásban született (0–30. perc között: 10, 31–59. perc között: 8, 60–90. perc között: 12). Ezzel szemben a vendégek 37 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 24, míg a másodikban 13 gólt jegyezve (0–30. perc között: 16, 31–59. perc között: 10, 60–90. perc között: 11).

61. perc: Hármas csere a hazai, szimpla a vendégek oldalán: a barcikaiknál Székely Krisztián helyett Szemere Balázs kap lehetőséget. A balatoniaknál Girsik Áron-Róbert, Major Gergő és Farkas Balázs le – Hegedűs Márk, Polényi Gábor és Pataki Zoltán be.

56. perc: A balatoniak védője, Horváth Milán reklamálásért kapta a mérkőzés harmadik, önmaga idénybeli második sárga lapját.

A Kazincbarcika nagyszerű formában, sorozatban hat veretlen bajnokival a háta mögött érkezett a Balaton déli partjára. A Csábi József által február 20-a óta irányított sárga-kékek legutóbb február 13-án, vagyis 55 napja kaptak ki a Credobus Mosonmagyaróvártól (0–2). A borsodiak idegenbeli mutatója is dicséretet érdemel az utóbbi időben, hiszen vendégként 63 napja, február 5-e óta veretlenek, akkor a Budafoki MTE otthonában maradtak alul (4–0).

53. perc: A siófokiak Bacsa Patrikot faultolták a kapujuktól mintegy 30 méterre. A megítélt szabadrúgást Székely ívelte a tizenhatoson belülre, majd Ur László a kapu mellé fejelte a labdát.

50. perc: Girsik ment el a jobb oldalon, majd a beadására középen Farkas Balázs érkezett, ám a siófokiak játékosát Székely megelőzte, s 5 méterről a saját kapuja fölé bombázta a labdát. A szögletet követően gyorsan felszabadítottak a vendégek.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 29 forduló alatt kilenc mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből ötször pályaválasztóként –, míg a KBSC hét alkalommal maradt lőtt gól nélkül, ötször idegenben. A házigazdák eddig hat találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből ötöt hazai környezetben –, míg a vendégek hat alkalommal – ebből egyszer idegenben, idén február 19-én Kozármislenyben (0–3) – tudták nullán tartani az ellenfelet.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik szakvezető sem cserélt.

45+1. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első félidő: felejthető negyvenöt percen vagyunk túl, melyet követően BFC Siófok – Kolorcity Kazincbarcika SC 0–0. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

45. perc: A sárga lapok tekintetében gyorsan egyenlítettek a vendégek: Szabó Balázs faultolta Nyitrai Bencét a térfél közepén, amiért megkapta idénybeli harmadik sárga kártyáját.

Egy perc ráadás lesz az első félidő végén.

44. perc: Megszületett a mérkőzés első sárga lapja, miután Varjas Zoltán az oldalvonal mentén buktatta Süttő Attilát. A siófokiak játékosa idénybeli második ilyen jellegű figyelmeztetését kapta.

43. perc: Az előző szituációt követő kirúgás után Varjas Zoltán vezette befelé a labdát, majd 19 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.

A közös múlttal kapcsolatban elmondható, hogy a Kolorcity Kazincbarcika SC legutóbb 2018. november 7-én győzött Siófokon (1–5). Az azóta eltelt 1979 napban négyszer meccseltek a felek, s a balatoniak egy döntetlen mellett a legutóbbi három találkozót egyaránt megnyerték: az őszi idényben, 2022. október 9-én Kazincbarcikán 2–1-ről fordítva 3–2-re.

42. perc: A félidő hajrájáig kellett várni az első barcikai próbálkozásra: Szabó Balázs mintegy 25 méterről lőtt kapura, viszont jócskán fölé ment a labda.

A két klub egymással szemben ezen a délutánon 15. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelme 1982. szeptember 19-e óta íródik, s nyolc siófoki, valamint öt barcikai győzelem mellett egy döntetlen született, a gólkülönbség a hazaiaknak kedvezett (23–17). A Siófok pályaválasztása mellett ez a nyolcadik találkozó: három hazai győzelem és egy döntetlen mellett három vendégsiker teszi teljessé a mutatót 12 tóparti és 10 borsodi góllal.

23. perc: Igaz, eddig nem volt sok belőle, de kétségkívül a mérkőzés legnagyobb lehetőségét láthattuk: Kerezsi bal oldali beadására Farkas Balázs becsúszva érkezett, majd 6 méterről a kapu bal oldala mellé passzolta a labdát.

15. perc: A találkozó elején egy ütközés után Kovács Bencét kellett ápolni. A vendégek játékosa megpróbálta folytatni a játékot, de nem sokkal később cserét kért Szabó Balázs váltotta.

14. perc: Egy jobb oldali beadás után Farkas Balázs került helyzetbe, de a 10 méteres lövését szögletre blokkoltak barcikai védők. A mérkőzés első siófoki sarokrúgását követően nem alakult ki veszély Megyeri I. kapuja előtt.

Színes lapok ezúttal senki nem kényszerül a lelátóra, azonban a teljességhez tartozik, hogy a balatoniaknál Polényi Gábor, míg a borsodiaknál Heil Valter, Kurdics Levente és Szemere Balázs van veszélyben 4–4 sárga miatt. Az eddigi 29 forduló alatt a siófokiak játékosai 52 sárga lapot gyűjtöttek, míg a barcikaiak futballistái 66 sárga mellett két piros kártyával gazdagodtak.

A meccset Gaál Ákos vezeti, munkáját Mohos Milán és Ország Péter segíti. A 34 esztendős szentgotthárdi játékvezető pályafutása 80. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 367 sárga mellett 18 piros lap a mérlege. Gaál Ákos a Siófoknak korábban tizenkét bajnokit vezetett, melyeken a lehetséges harminchatból tizenöt pontot gyűjtöttek be a balatoniak. A barcikaiak eddig négyszer találkoztak vele vezetőbíróként, az említett fellépéseken két győzelmet, valamint két döntetlent számlálnak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Kolorcity Kazincbarcika SC indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! A házigazdák tiszta citromsárgában szerepelnek a mai napon, míg a vendégek tiszta kékben lépnek pályára. A hazaiak hálóőre, Winter Dániel piros szerelésben áll a gólvonal elé, míg a vendégek részéről Megyeri I. Gábor fekete dresszben véd.

A szeszélyes április a mögöttünk hagyott napokban a Balaton-parton sem a tipikus tavaszi arcát mutatta. A mérkőzésnapon hosszabb-rövidebb napos időszakok váltják egymást, a kezdés előtt mintegy háromnegyed órával 9 Celsius-fokot mérhettünk. A hírek szerint a legvérmesebb barcikai szurkolók bekészítették a fürdőruhát, ami elképzelhető, hogy igen bátor gondolat volt, hiszen a Balaton vízhőmérséklete vasárnap alig érte el a 7 Celsius-fokot.

A 47 napja nyeretlen siófokiak az 55 napja veretlen barcikaiak ellen győznének ismét (Fotó: Németh András – archív)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 33 pontot gyűjtő, a tabella 14. helyén álló BFC Siófok a 38 egységgel a 10. pozícióban állomásozó Kolorcity Kazincbarcika SC együttesével találkozik. Megtudjuk, mire megy a négy forduló óta nyeretlen balatoni csapat az előző hat bajnokiján veretlen borsodiak ellen.