Tíz forduló után újra nyert a Kozármisleny, legyőzte a kupadöntőst

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.04.09. 16:50
Fontos három pontot szerzett a Kozármisleny a kupadöntős Budafok ellen (Archív fotó:Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
Az NB II 30. fordulójában az első félidőben is többet próbálkozott a Kozármisleny a Budafok ellen, de gólt nem tudott szerezni. A második játékrészben megszakadt egy rossz sorozat, és december után ismét hazai gól született Füredi révén. Ezután már felszabadultabban játszott a hazai csapat, és Vajda találatával kettőre növelte előnyét, melyet meg is őrzött, így hosszú idő után nyert ismét otthon a Kozármisleny (2–0).

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BUDAFOKI MTE 2–0 (0–0)
Kozármisleny,350 néző. Vezette: Katona Balázs (Kulman Tamás, Király Zsolt)
KOZÁRMISLENY: Somogyi – Sági, Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi (Nagy E., 69.) – Vogyicska Balázs (Kotroczó, 75.), Bartha L. (Gránicz, 87.), Vajda R. (Bor, 75.) – Beke I Péter (Daru, 69.). Vezetőedző: Márton Gábor
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Németh M., a szünetben), Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Csonka, Adorján (Györgyi, 76.), Soltész I. (Tischler, 64.), Horváth O. (Kalmár O., a szünetben) – Kovács D. (Oláh B., 64.), Bakti. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Füredi (67.), Vajda R. (74.)
Márton Gábor: – Az első félidő elején talán nem, de utána már végig a mi akaratunk érvényesült ezen a mérkőzésen. A fiúk egész héten jól dolgoztak, ezért szerintem teljesen megérdemelten jutottunk a három ponthoz. Korábban is nyerhettünk volna, akkor nem jött össze. Remélem, még nem késtünk le semmiről sem.
Mátyus János: – Az elején akadtak helyzeteink, de aztán a hazaiak kerekedtek felül. A végén már szinte teljesen letaglóztak minket, ezért nem lehetett kérdéses az összecsapás végkimenetele.

Az első félidőben is megtett mindent a Kozármisleny, de gólt nem tudott szerezni. Nem látszott a pályán, melyik csapat áll a tabella végén, és melyik jutott hét közben a Magyar Kupa döntőjébe. A félidő derekán kapott nagy labdát Bartha, de a kapuból érkező Gundel-Takács elsodorta, gyanús volt, hogy kézzel is segített, de nem szólt a síp.

A szünetben kettőt cserélt a Budafok, ennek ellenére a hazai csapat kezdte jól a játékrészt, és dolgozott ki helyzeteket. A 67. percig kellett várni, amikor is egy pontrúgás után Füredihez került a labda, és megszerezte a vezetést. Ebből merített erőt a hazai csapat, és gyors támadás végén Vajda növelte az előnyt. A hátralévő időben már csak sárga lapokat osztott a játékvezető, a kapuk nem forogtak veszélyben. 2–0

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny30681633–52–1926

90+4. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Két sárga lap, Horváth és Oláh kapta.

90+1. perc: Sárga lapot kapott Bor.

3 perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Nagy E. kapott sárga lapot.

88. perc: Egy gyors kontra labdaszerzés után, Kotroczó lőtt, Fótyik tudott a lövés elé állni.

87. perc: Hazai csere Bartha helyére Gránicz érkezik.

82. perc: Kotroczó szerzett erőszakosan labdát és ment el a jobb szélen, a középre lőtt labdáját Csonka rúgta ki szögletre.

76. perc: Vendégcsere,Adorján helyett Györgyi érkezett.

75. perc: Újabb kettős hazai csere, lement a gólszerző Vajda és a sérült Vogyicska és érkezett Bor és Kotroczó.

74. perc: GÓÓÓL! 2–0! Daru ugratta ki tökéletesen Vajdát, aki elvitte a kapujából érkező Gundel-Takács mellett és lőtt az üres kapuba.

69. perc: Kettőt cserélt a Kozármisleny is, elhagyta a játékteret Beke és Tölgyesi, és érkezett Nagy E. és Daru.

67. perc: GÓÓÓL! 1–0! Sági 17 méteres szabadrúgása egy védőről Füredi elé pattant, aki kapásból a kapu jobb alsó sarkába lőtt, Gundel-Takács nem tudott hárítani.

65. perc: Beke szerzett labdát és iramodott kapura, elsodorták, de nem szólt a síp, így kirúgás következik.

64. perc: Kettős vendégcsere, lement Kovács D. és Soltész és érkezett Tischler és Oláh.

63. perc: Sági jobb oldali beadása után Beke fejelt kapu mellé.

52. perc: Várkonyi lépett fel a védősorból és passzolt a bal szélre Vajdának, aki vezette a labdát és középre passzolt, ahol érkezett a támadást végigkísérő Várkonyi,és fejelt, Gundel-Takács nagyot hárított.

47. perc: Vajda egy csel után lőtt, de Fótyik becsúszva blokkolt.

46. perc: Szünetben kettőt cserélt a Budafok, Horváth O. és Bíró ment le és érkezett Kalmár és Németh M.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Egy keresztlabdát számított ki rosszul Vogyicska, így Horváth O. vehette le a labdát, és adta be bal szélről, Füredi tisztázott, és rúgta a mezőnybe a labdát.

35. perc: Vajda ugratta ki Vogyicskát, aki 11 méterről lőtt kapu fölé.

30. perc: Vogyicska kapott egy labdát,de az alapvonalról tudott csak befelé passzolni, ismét Gundel-Takács szerezte meg a játékszert.

26. perc: Hosszú indítást kapott Bartha, lefutotta Vaszicskut, de érkezett Gundel-Takács a kapuból, és mivel nem ment be a labda a büntetőterületen belülre, így csak a testével tudta elvinni a labdát, a hazaiak kezezést is reklamáltak, de a bíró sípja néma maradt.

21. perc: Ismét Turi adott be egy labdát a bal szélről, de mély volt, így Gundel-Takácsé lett a labda.

19. perc: Leshatárról indult Kovács D.,és lőtt 12 méterről, de Somogyi hárította a próbálkozást.

17. perc: Turi megiramodott a bal szélen és passzolt középre, érkezett Beke, de már nem tudta kapura rúgni a labdát, így kapuskirúgás következik.

8. perc: Bartha távoli lövése akadt el Adorjánban.

3. perc: Horváth O. bal oldali beadása után Kovács D. lőtt kapura, Somogyi hárított.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az utolsó helyezett, tíz meccse nyeretlen Kozármisleny a hét közben a Magyar Kupa döntőjébe bejutó Budafok ellen.