Tovább tart az ajkai menetelés, ezúttal Tiszakécskén nyertek

S. L.S. L.
2023.04.09. 15:48
Pont nélkül maradt otthon a Tiszakécske (Archív fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a kiváló formában futballozó ajkai csapat Tiszakécskén is győzni tudott – 3–1-re –, így már a harmadik a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–FC AJKA 1–3 (0–3)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Márkus Péter)
TISZAKÉCSKE: Halasi– Máté Zs. (Winkler, a szünetben), Csáki, Kiprich, Vajda B. – Balázs B., Szekér, Pongrácz (Kiss N., 66.), Erdei C. (Gyurján,a szünetben) – Kenechukwu (Zamostny,a szünetben), Biben (Horváth Z.,a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
AJKA: Horváth D.– Görgényi, Csemer (Présinger, 83.), Tar, Kenderes – Vogyicska Bálint (Tajthy T., 64.), Csizmadia Z., Sejben (Gaál B., 69.), Zsolnai R. (Rabatin, 69.), Berzsenyi (Gyuris, 64.) – Szarka Á. Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Zamostny (63.), ill.Csizmadia Z. (33.), Berzsenyi (36.), Zsolnai R. (40.)
Klausz László: – Ezt a mérkőzést sehogy sem lehet értékelni, annyira gyenge volt, főleg az első félidőben. A Szeged ellen még lehetett azzal takarózni, hogy a játék jó volt. A szünetben négy embert cseréltem, de utána sem voltunk igazán veszélyesek.
Jeney Gyula:– Azt kaptuk a Tiszakécskétől, amit vártunk. Becsületesen felkészültünk az ellenfélből. Minőségi játékosaim hétről hétre egyre jobbak. Egyre kevesebb ki nem kényszerített hibát követünk el, így bármelyik csapatnak nehéz dolga van ellenünk.

Már az első félidőben fölényben futballozott a vendégcsapat. Agresszíven, harcosan kezdték a bajnokit Jeney Gyula vezetőedző tanítványai. Sorsdöntő nyolc percet láthatott a helyszínen szurkoló nézősereg a 33. és a 40. perc között, amikor is az ajkaiak három gólt szereztek.

Csizmadia Z. szerezte meg a vezetést az ajkaiaknak a 33. percben, a vendégek csapatkapitánya a Halasiról kipattanó labdát értékesítette (0–1).Amásodikajkai találat a 36. percben született: Berzsenyi Kevin gurított 7 méterről a kécskei kapu jobb oldalába(0–2).Zsolnai nagyon szép gólt szerzett a 40. percben, 10 méterről, félfordulásból találva a hosszú felső sarokba (0–3).

A második félidőre a tiszakécskei cseréknek is köszönhetően már egy jobb szellemben futballozó hazai csapatot láthattak a szurkolók. A Tiszakécske szépítő gólját Zamostny Balázs szerezte a 63. percben (1–3) – 15 méterről, a kapufa segítségével lőtte ki a hosszú alsó sarkot.

Az ajkai sikerrel a zöld-fehérek tovább szárnyalnak, a tiszakécskeiek pedig hátrébb csúsztak a tabellán.

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport) – élőben az NSO-n!

20. Kozármisleny30681633–52–1926

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

87. perc: Görgényi kapott sárga lapot az ajkaiaknál.

84. perc: Rabatin kapott sárga lapot.

83. perc:Csemer helyett Présinger a pályán. Az ajkaiak is kihasználták utolsó cserelehetőségüket.

80. perc: Tajthy kapott sárga lapos figyelmeztetést.

69. perc: Kettős ajkai csere: Zsolnai és Sejben fejezi be mára a játékot, Rabatin és Gaál érkezik.

66. perc:Pongrácz helyére Kiss N. érkezett hazai oldalon.

64. perc: Kettős csere az ajkai oldalon: Berzsenyi és Vogyicska hagyta el a pályát. Gyuris és Tajthy érkezett.

63. perc: GÓÓL!!! Zamostny Balázs góljával szépít a Tiszakécske. Zamostny 15 méterről, a kapufa segítségével lőtte ki a hosszú alsó sarkot. 1–3

55. perc: Horváth Z. kapott sárga lapot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

46. perc: A szünetben négy helyen változtat Klausz László: elhagyja a pályát Kenechukwu, Máté, Erdei és Biben, helyettük Zamostny, Gyurján, Winkler és Horváth Z. lép pályára.

45. perc: Véget ért az első félidő.

40. perc: GÓÓL!!! Zsolnai nagy gólt lőtt. Kb. 10 méterről félfordulásból lőtte ki a hosszó felső sarkot. 0–3.

36. perc: GÓÓL!!! Újabb ajkai találat. Berzsenyi Kevin gurított 7 méterről a kécskei kapu jobb oldalába. 0–2.

33. perc: GÓÓL!!! Csizmadia Z. szerezte meg a vezetést az ajkaiaknak. A vendégek csapatkapitánya egy Halasiról kipattanó labdát értékesített. 0–1.

31. perc: A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete: Pongrácz lőtt 16 méterről. A kapu jobb oldala felé tartó lövését Horváth bravúrral védte.

28. perc: Kiegyenlítődött a játék. Nagy a harc a középpályán. Helyzetek egyelőre nincsenek.

15. perc: Mezőnyfölényben futballozik az ajkai csapat.

5. perc:Vogyicska próbálkozott 20 méterről. Középről leadott lövése jócskán fölé szállt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok! A tiszakécskeiek fehér, az ajkaiak pedig zöld mezben kezdik a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi öt mérkőzéséből négyet elvesztő Tiszakécskei LC az ötös győzelmi sorozatban lévő FC Ajka ellen.