Az utolsó percekben egyenlített a Szeged Óváron

Pandur GergőPandur Gergő
2023.04.09. 15:50
Ismét nem tudott otthon nyerni a Mosonmagyaróvár (Fotó: Földi Imre, archív)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a 12. helyezett Mosonmagyaróvár az 5. helyen álló Szegedet látta vendégül, és a mérkőzésen 1–1-es döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ
CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Bana Gergely (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Debreceni A., Papp Sz., Deák I. – Vukaszovics, Végh B. –Puhtjejev (Tifán, 68.), Sajbán Miklós (Nagy K., a szünetben), Illés D. (Szalka, 73.) – Mayer Á. (Nagy Z., 39.).Vezetőedző: Supka Attila
SZEGED:Takács J. – Könczey, Temesvári (Kővári, 17.), Szilágyi Z., Tóth B. – Simon Á. (Farkas A., 69.), Szakály D. – Bíró B., Prosser (Haruna, 69.), Kundrák, (Géresi, 79.) – Rácz B. (Rédling, 69.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:Illés D. (48.), ill. Bíró B. (88.)
Supka Attila: – Úgy érzem, nyerhető mérkőzést játszottunk, sajnos a helyzeteinket nem rúgtuk be a második félidőben, és a végén belehibáztunk, ezért két pontot vesztettünk.
Alekszandar Sztevanovics: – Az első félidőben stabilak voltunk, az volt a terv, hogy a hatvanadik perc környékén behozzuk friss játékosainkat a támadósorba, ám ezt átírta a kapott gólunk. A végén sikerült kiegyenlítenünk, ezért büszke vagyok a csapatra.

Mind a két csapat támadólag lépett fel a mérkőzés elején, ennek köszönhetően az 5. percben Sajbán Miklós végezhetett el 18 méterről szabadrúgást, de nem volt elég erő a lövésben, így a vendégek kapusa fogni tudta. Egy perccel később már a vendégek veszélyeztettek, Heinrich jött ki rosszul a kapujából, és a gólvonalról kellett tisztáznia a hazaiak egyik védőjének. A 17. percben Temesvári maradt lent sérülés miatt, és nem is tudta folytatni a mérkőzést, ezért Kővári érkezett a helyére. A 23. percben Illés remek szögletére érkezett Debreceni, de a fejesét bravúrral fogta Takács János. A 38. percben a hazaiaknál is megsérült egy játékos, és itt is csere következett: Mayer Ádám helyére Nagy Zoárd érkezett.

A második félidőt sokkal jobban kezdte a hazai csapat. A 48. percben egy labdaszerzést követően Illés megindult a félpályáról, és három a három ellen kontrázhatott a hazai csapat, Illés egészen 20 méterig vezette a labdát, ahonnan ballal a jobb alsóba csavart (1–0)! A gól után még jobban támadólag lépett fel a hazai csapat, több veszélyes helyzetet is ki tudott dolgozni. A félidő felétől mezőnyben folyt leginkább a játék, nagy helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani. Egészen a 88. percig, amikor a szegediek lepörgették a labdát Bíró Bencének, aki nyolc méterről elgurította a jobb alsóba, döntetlenre mentve a meccset (1–1).

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny30681633–52–1926

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek.

88. perc: GÓÓÓL! Géresi kapott labdát a 16-oson belül, majd gurított a jobb alsóba. 1–1!

79. perc: Utolsó cseréjüket is elhasználják a vendégek, Kundrák helyére Géresi érkezett.

78. perc: Tifán kapott sárga lapot.

73. perc: Illés helyett Szalka érkezett a pályára.

69. perc: Hármas csere a vendégeknél, Rácz helyére Rédling, Prosser helyett Haruna és SimonÁdám helyett Farkas Aurél lépett pályára.

68. perc: Phutjejev helyére Tifán érkezett

59. perc: Tóth Bence kapott sárga lapos figyelmeztetést egy könyöklés miatt.

55. perc: Több lövés is volt a szegedi kapu előtt, de mindegyiket blokkolni tudták, a visszacsorgó labdát pedig Végh Bence lőtte el, ám ő nem talált kaput.

51. perc. Papp Szilárd kapott sárga lapot.

48. perc: GÓÓÓÓL! Egy kontra után Illés csavarta el 20 méterről a labdát laposan, amire a kapus nem ért le. 1–0!

46. perc: A félidőben cserélt a hazai csapat Sajbán Miklós helyére Nagy Kevin érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

2 perc lesz a hosszabbítás az első félidőben

39. perc: Sérülés után Mayer Ádám nem tudja folytatni, így Nagy Zoárd érkezett a helyére.

38. perc: Sérülés a hazai oldalon is, Mayer Ádám maradt lent a földön ápolni kell, úgy néz ki, ebből is csere lesz.

26. perc: Végh Bence egy taktikai szabálytalanság elkövetése után kapott sárga lapos figyelmeztetést

23. perc: Illés kiváló szögletét Debreceni tudta elfejelni, de a vendégek kapusa óriási bravúrral védte a próbálkozást.

17. perc: Kényszerű csere a vendégeknél,Temesvári helyéreKővári érkezett.

15. perc: Temesvári maradt lent, úgy néz ki, nem tudja folytatni, csere fog következni.

6. perc: Egy hosszú indításra rosszul mozdult ki Heinrich, és a labdát átemelték fölötte, de Papp Szilárd tisztázni tudott a gólvonal előtt.

5. perc: Sajbán 18 méteres szabadrúgását magabiztosan fogta a vendégek hálóőre.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A vendégek fehér mezben, míg a hazaiak feketében lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az elmúlt hat meccséből csupán egyet megnyerő Mosonmagyaróvár a három találkozó óta hibátlan Szegeddel.