Újra a hajrában harcolta ki a győzelmet a DVTK

B. CS.B. CS.
2023.04.09. 16:20
Lukács Dánielnek itt még nem sikerült túljárnia a Békéscsaba kapusa, Krnács Richárd eszén (Fotók: Szabó Krisztián/dvtk.eu
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a listavezető Diósgyőr az osztályozós helyen álló Békéscsabát fogadta, és Lukács Dániel 88. percben fejelt góljával 1–0-ra legyőzte.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–0 (0–0)
Diósgyőr, 3872néző. Vezette: Nagy Norbert (Bornemissza Norbert, Varga Gábor)
Diósgyőri VTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Bényei (Jurek, 64.), Holdampf, Lőrinczy (Bertus, 90+1.) – Koman (Cseke, 64.), Lukács D., Obounet (Eppel, 72.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Békéscsaba 1912 Előre: Krnács – Puskás G. (Szalai D., 82.), Fazekas L., Farkas M., Bora, Mikló – Futó, Kóródi, Kitl, Máris (Horváth P., 87.) – Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Lukács D. (88.)
Kuznyecov Szergej: – Nagyon jó ütemben játszottunk az első félidőben, a hit és dinamika szempontjából ez az egyik legjobb félidőnk volt. A gól nagyon közel volt, de hiányzott ahhoz, hogy az ellenfél jobban megnyíljon, mert így könnyebb lett volna a dolgunk. A második félidőben, tíz percet leszámítva, mi irányítottunk, magabiztosan játszottunk, nagyon örülünk, hogy a végén benyomtunk egy találatot.
Brlázs Gábor: – Az első félidőben volt néhány nagy helyzetük a hazaiaknak, de ezeket sikerült megúsznunk. A második játékrészre remekül jöttünk ki, több gólszerzési lehetőséget puskáztunk el, pedig ekkor meg lehetett volna szerezni a vezető gólt. Az utolsó percekben beszorított minket a DVTK, és sajnos egy koncentrációs hiba miatt elvesztettük az egy pontot.

Az első félidőben nagy fölényben játszott a DVTK, Obounet három alkalommal is nagyon közel járt a gólszerzéshez, de egyszer sem találta el a kaput. A vendégek zárt védekezésből kontrákkal próbáltak eredményesek lenni, kaput eltaláló lövésük azonban csak egy volt, Kóródi révén. A hazaiak az első játékrész utolsó fertályórájában tették próbára Krnács kapust, aki Bokros, Bényei, majd Lukács D. lövését is hárította.

A második játékrész elején Márisnak voltak lehetőségei, a Békéscsaba játéka bátrabbnak tűnt, majd a cseréknek köszönhetően a DVTK játéka a félidő második felére feljavult. Izgalmas volt az összecsapás, a Békéscsaba nagyon dolgozott azon, hogy kihúzza kapott gól nélkül, de a nagy hazai nyomás közepette egy pontrúgás eldöntötte a meccset. A 88. percben Lőrinczy szöglete után Lukács Dánielről megfeledkeztek a vendégek, a csatár pedig a jobb alsó sarokba fejelt. 1–0

A mezőnyfölényben játszó DVTK megérdemelten nyert, és az újabb három pont begyűjtésével megőrizte első helyét a tabellán.

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny30681633–52–1926

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+1. perc: Lőrinczy kapott sárgát időhúzásért.

90+1. perc: Csere a hazaiaknál: Lőrinczy helyett Bertus állt be.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

88. perc: GÓÓÓL! Lőrinczy jobbról érkező szögletét Lukács D. fejelte a jobb alsó sarokba, 10.

87. perc: Csere a Csabánál, Máris helyett Horváth P. játszik.

84. perc: Holdampf is besárgult,Márist vágta fel.

83. perc: Mikló kapott sárgát időhúzásért.

82. perc: Csere a vendégeknél Puskás G. helyett Szalai D. jött be.

80. perc: Lőrinczy szöglete után Eppel fejesét követően szabadítottak fel a vendégek.

74. perc: Cseke bombáját tenyerelte ki Krnács.

73. perc: Kitl szabadrúgását védte Daniloivics.

72. perc: Újabb hazai csere, Obounet ment le, Eppel állt be.

71. perc: Bokros lövése szállt a kapu fölé.

70. perc: Lőrinczy 20 méteres szabadrúgását védte Krnács.

68. perc: Kitl lőtt távolról a léc fölé.

64. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Bényei helyett Jurek, Koman helyett Cseke folytatja.

61. perc: Máris ezúttal középről, 20 méterről, alig lőtt a jobb felső sarok mellé.

59. perc: Máris jobbról eleresztett bombája suhant ki a pályáról, a felső kapufa fölött.

58. perc: Krnács kapott sárga lapot időhúzásért.

54. perc: Lőrinczy 18 méteres szabadrúgása suhant el a léc fölött.

53. perc: Farkas M. kapott sárgát Obounet lerántása miatt.

50. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami a rendező közlése szerint 3872 fő.

49. perc: Puskás G. fejelt szöglet után a kapu fölé.

48. perc: Puskás G. jobbról érkező beadását Máris fejelte a kapu fölé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés a második félidővel.

A hazaiaknál Lőrinczy (pirosban) végig lendületes volt, itt éppen Kitl nem bír vele

45. perc: Vége az első játékrésznek.

44. perc: Czékus lőtt balról a bal kapufa mellé.

43. perc: Szatmári Cs. bombázott 25 méterről, középről a kapu fölé.

37. perc: Kóródi baloldali, a rövid alsó sarokra tartó löketét ölelte mellre Danilovics.

36. perc: Obounet jó labdájával Lukács D. ugrott ki, lapos lövését a csabai kapus azonban elcsípte.

35. perc: Obounet balról érkező passzát Bényei szúrta kapura, Krnács azonban remekül védett.

Bőven akadtak meleg pillanatok Krnács kapuja előtt

32. perc: Bokros lőtt közelről Krnács kapusba.

28. perc: Puskás G. 16 méterről, senkitől sem zavartatva lőtt a léc fölé.

27. perc: Csirmaz kapott sárga lapot Mikló lerántásáért.

Obounet sokszor állította nehéz feladat elé a vendégek védelmét, itt éppen Puskás Gábor néz vele farkasszemet

22. perc: Obounet balról érkező beadását Bényei fejelte a bal kapufa mellé.

18. perc: Obounet bombázott 18 méterről, balról, a léc fölé.

17. perc: Czékus passza után Máris lőtt 16 méterről a bal felső sarok fölé.

13. perc: Lőrinczy jobboldali szabadrúgását Obounet fejelte 5 méterről a bal kapufa mellé.

11. perc: Obounet lőtt balról, 8 méterről, a jobb kapufa mellé.

10. perc: Koródi jobboldali szöglete után Farkas M. fejelt a kapu mellé.

3. perc: Befutottak a vendégszurkolók, valamivel több, mint egy tucatnyian.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tabellát egypontos előnnyel vezető Diósgyőr az előző öt meccsén döntetlent elérő Békéscsabával szemben.