Halmai-dupla után emberhátrányban is legyőzte a Pécset a Soroksár

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.04.09. 15:50
Halmai Ádám kétszer is bevette a PMFC kapuját (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a játéknap előtt a 11. helyen álló Soroksár SC a 6. Pécsi MFC-t látta vendégül. A gól nélküli első játékrész után a hazaiak kétszer is bevették Helesfay Donát kapuját, Halmai Ádám lábbal és fejjel is betalált, amivel otthon tartotta a három pontot csapatának.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–PÉCSI MFC 2–0 (0–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző. Vezette: Csonka Bence (Kovács Gábor, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Kékesi, Valencsik, Vincze Á. – Varga S. (Redzic, a szünetben), Vass Á. (Németh E., 61.) – Halmai Á. (Erdélyi L., 90.), Hudák M., Köböl (Króner, 65.) – Lovrencsics B. (Ternován, 90.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
PMFC: Helesfay– Major S., Takács Zs., Pejovics, Katona L. – Krausz, Terbe (Kártik, 68.), Kocsis B. – Gera Z., Tóth-Gábor (Szabó M., 58.), Harsányi I. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Halmai Á. (54., 62.)
Kiállítva: Valencsik (63.)
Lipcsei Péter: – Igazából az első félidő nem nagyon tetszett, de mindenképpen azon voltunk, hogy legyőzzük a nagyon jó pécsi csapatot. Dicséret illeti a fiúkat azért a küzdőszellemért, amit a mai mérkőzésen, de különösen a kiállítást követően, mutattak. Kár volt Valencsik buta kiállításáért. Örülök, hogy kapott gól nélkül sikerült lehoznunk a mérkőzést.
Weitner Ádám: – Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, voltak lehetőségeink, hiányoltam is a gólt. A szünetben több koncentrációt kértem a második félidőre. Sajnos gyorsan, nyolc perc alatt kaptunk két gólt, majd robotüzemmódra váltottunk, és csak mentünk előre, de keveset gondolkodtunk. Sajnálom, de ha elveszted a fonalat, vért kell izzadni, hogy vissza tudj jönni.

Miután az első félidő csak szögletekben és sárga lapokban volt gazdag, a második játékrészben a gólok is megérkeztek a Soroksár–PMFC találkozón. Két alkalommal is Halmai Ádám, a hazaiak csatára zörgette meg a hálót. Előbb Lovrencsics Balázs remek sarkazását váltotta gólra, majd szögletet követően érkezett a beívelt labdára, és fejelt a jobb felsőbe.

Nem sokkal a második találat után kisebb lökdösődés alakult ki a pályán, ennek során Valencsik Dávid megkapta a második sárgáját, így korábban mehetett zuhanyozni. A kiállítás miatt Lipcsei Péter azonnal változtatott a Soroksár szerkezetén, a hazaiak pedig meg tudták tartani kétgólos előnyüket. Redzic Damir révén pedig még ziccert is rúghatott a Soroksár, míg a Pécs egy kapufáig jutott a hajrában, de így is nulla ponttal távozott a Szamosi Mihály Sporttelepről. 2–0

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny30681633–52–1926

Tovább tart a pécsiek rossz sorozata, már a negyedik tavaszi vereségüket szenvedték el (Fotó: Török Attila)

90+3. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. perc: Ternován kapott sárgát.

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Kettőt cserélt a Soroksár, lement Halmai és Lovrencsics, a helyükön Erdélyi és Ternován folytatja.

83. perc: Kovács kapott sárgát időhúzásért.

83. perc: Ismét Gera-szabadrúgás, ezúttal méterekkel a kapu fölé.

81. perc: Gera szabadrúgását védte Kovács.

75. perc: Katona tüzelt távolról, az erős lövése pedig a kapufán csattant. A kipattanót Major nem tudta gólra váltani.

74. perc: Harsányi lőtt 20-ról, de a labda a kapu fölé szállt.

Két gólnak is örülhettek a hazaiak (Fotó: Török Attila)

71. perc: Redzic került ziccerbe, de a kapus hárítani tudott. Eldönthette volna a meccset a Soroksár.

Redzic Damir belőhette volna a harmadik hazai gólt (Fotó: Török Attila)

68. perc: Baranya megyei csere, Terbének ért véget a meccs, Kártik a pályán.

65. perc: Jön is a csere, Köböl helyére Króner érkezett.

Lipcsei Péter csapata a kiállítás után is megtartotta előnyét (Fotó: Török Attila)

63. perc: Harsányi is lapot kap, ez viszont csak sárga.

63. perc: Piros lap! Megfogyatkozik a Soroksár, Valencsikot állította ki a játékvezető – akinek ez volt a második sárgája –, miután egy kisebb csetepaté alakult ki a pályán, többen is összeszólalkoztak.

Elszabadultak az indulatok, a játékvezetőnek kellett rendet tennie (Fotó: Török Attila)

62. perc: GÓÓÓÓL! Már kettővel mennek a hazaiak! Halmai Ádám megszerezte a második gólját, ezúttal egy szöglet után érkezett és fejelt a kapuba. A gólpassz ismét Lovrencsicsé, aki megcsúsztatta a labdát. 2–0

61. perc: A Soroksár is cserél, Vass helyén Németh Erik folytatja.

58. perc: Cserélnek a vendégek, Szabó Máté érkezett Tóth-Gábor helyére.

54. perc: GÓÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést a Soroksár! Lovrencsics elképesztő, levegőben sarkazós passzát váltotta gólra a hazaiak támadója, Halmai Ádám, ezzel előnyben a fekete mezesek. 1–0

53. perc: Szabadrúgást végezhetett el a hazai csapat, a legurított labdát Vincze ívelte fel, erre pedig Halmai érkezett, aki szép mozdulattal tette kapura, de a lövés a kapu felett szállt el.

46. perc: FOLYTATJUK!

46. perd: Változtatott a szünetben Lipcsei Péter, Redzic Damir állt be Varga Stefan helyére.

45. perc: NINCS HOSSZABBÍTÁS, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

41. perc: Nagy Olivér ugratta ki remek ütemben Köbölt, neki a beadása azonban nem találta meg középen Lovrencsicset, egy védő blokkolt.

Lovrencsics Balázst nehezen tartották a védők (Fotó: Török Attila)

40. perc: Hátul veszített labdát a Soroksár, de Harsányi nem tudta megbüntetni a budapestieket, a saját lábát találta el lövés közben.

36. perc: Harsányi indult meg a bal szélen, majd befelé cselezett, de a lövése pontatlan volt, magasan elkerülte a kaput.

34. perc: Gera akadályozta meg a szabadrúgás elvégzését, meg is kapta érte a sárgát.

32. perc: Gera kapott jó indítást a jobb oldalon, a lövése megpattant egy hazai védőn, így szöglettel jöhet a PMFC.

31. perc: Pejovics rántotta le Lovrencsicset a kezdőkörnél, lapot azonban nem kapott érte.

29. perc: Valencsik csúszott oda durván ellenfelének a tizenhatos vonala mellett. Oldalról jöhet szabadrúgással a Pécs és ugyan a játékvezető először a piros lapot vette ki a zsebéből, végül csak egy sárgát mutatott fel.

Nem hozott gólt az első játékrész (Fotó: Török Attila)

22. perc: Ismét szöglet után veszélyeztetett a Soroksár, a második labdára Loverencsics csapott le és az oldalhálóba tüzelt.

17. perc: Kovácsnak is nagyot kell védenie. A vendégek sarokrúgása után volt érkező üresen, a Soroksár kapusának az volt a szerencséje, hogy a lövés középre érkezett.

13. perc: Hatalmasat védett Helesfay! A Pécs kapusa egy szöget után Hudák fejesét tornázta ki a hosszú alsóból.

12. perc: Villant a mérkőzés első sárga lapja, Katona Levente rántotta le az őt szerelő, majd meginduló Köbölt.

6. perc: Lovrencsics kapott egy jó indítást a jobb oldalon, de Pejovics beérte, és egy becsúszó szereléssel megállította az akciót.

3. perc: Egy vendégszöglet után vezethetett kontrát a hazai csapat, de a Lovrencsicset kereső labdára jól mozdult ki Helesfay és tisztázott.

A Soroksár talpig feketében, míg a Pécs fehér-pirosban játszik.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy fordulóban felváltva nyerő és veszítő Soroksár SC a legutóbbi hét bajnokijából csupán egyet megnyerő, három forduló óta nyerni képtelen Pécsi MFC ellen.