Hat gól és egy-egy pont Szombathelyen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.04.09. 16:50
Nagy csatában mentett pontot a zöld mezes Haladás (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Szombathelyi Haladás kétszer is hátrányból állt fel a Gyirmót FC Győr ellen, majd 3–3-as döntetlent játszott nyugati ellenlábasával.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–GYIRMÓT FC GYŐR 3–3 (0–0)
Szombathely
,Haladás Sportkomplexum, 801 néző. Vezette: Farkas Tibor (Máyer Gábor, Szabó Dániel)
HALADÁS: Mursits– Nyíri, Zvekanov, Devecseri, Bolla G.–Csilus T., Rácz B., Csernik (Doktorics, 75.), Horváth R. (Mayer G., 90.)–Molnár R., Borvető.Vezetőedző: Michal Hipp
GYIRMÓT: Hársfalvi– Szegi, Polgár K., Hudák, Madarász–Helembai (Nahirnij, 60.),Kovács M., Kovács D. (Nagy P., 60.),– Pethő B. (Simon A., 74.), Soltész D., Medgyes Z.Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:Horváth R. (64.), Csilus T. (72.), Bolla G. (84.), ill. Soltész D. (52., 61., 74.)
Michal Hipp:
– Érdekes mérkőzést hozott a találkozó. Két részre osztanám, az első félidőben jól kezdtük a találkozót. Jól védekeztünk, de sajnos a tizenegyest elhibáztuk. A szünet után a vendégek kezdték jobban a játékot, kettő nullás vezetésre tettek szert, de mi nem adtuk fel, sikerült egyenlítenünk. Az utolsó percekben, három–három után mindkét csapatnak volt gólszerzési lehetősége, de nem tudták kihasználni.
Csertői Aurél: – Sok fordulattal teli mérkőzést vívtunk. Elkövettünk hibákat, kettő–nullás állásnál volt lehetőségünk egy újabb gól szerzésére, amellyel eldönthettük volna a mérkőzés sorsát, de nem sikerült élnünk a lehetőséggel. Dicséret illeti a csapatomat, hogy idegenben három gólt tudott szerezni.

A hazai együttesből Verpecz kapus mellett a közvetlen védelem – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak – is hiányzott. Ennek ellenére az első félidőben a vasiak hátsó alakzata kifejezetten jól állt a lábán, miközben támadásban több veszélyes helyzetet is kidolgozott a zöld-fehér együttes. A gyirmótiak kapusa, Hársfalvi András azonban remekül védett, bár Rácz Barnabás tizenegyesénél nem ő hárított, hanem a kapufa. Mindkét gárda kulturált, szervezett futballt mutatott be. Az első 45 percben a helyzetek alapján a vasiak álltak közelebb a vezetés megszerzéséhez.

A szünet után felpörögtek az események. Soltész Dominik duplájával gyorsan kétgólos előnyre tett szert a Gyirmót, de a Haladás nagyjából ugyanilyen gyorsan egyenlített. Újabb gyirmóti gólra újra szombathelyi volt a válasz – hullámzott a meccs, sorjáztak a támadások, a helyzetek. Összességében remek második félidőt produkáltak a felek, igazságos a döntetlen. 3–3

Április 10.
20.00:ETO FC Győr–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny30681633–52–1926

Horváth Rajmund (21) gólja is kellett a szombathelyi pontszerzéshez (Fotó: Unger Tamás)

Vége a mérkőzésnek, köszönjük szurkolóink megtisztelő figyelmét.

90. perc: Csere a Haladásban, Horváth Rajmund helyett élete első NB II.-es meccsét vívó Mayer Gergő állt be.

Ki-ki meccset vívnak a csapatok.

84. perc: GÓÓÓL! Rácz bal oldali szögletét Hársfalvi éppen Bolla lábára öklözte a labdát, amely öt méterről a jobb sarokba gurult! 3–3

Hiába vezetett többször is a sárga mezes Gyirmót, nyerni nem tudott (Fotó: Unger Tamás)

75. perc: Csere a Haliban, Csernik le, Doktorics be.

74. perc: Pethő Bencét váltja Simon András a vendégeknél.

74. perc: ÚJABB GÓÓÓL!Soltész kapott félméteres lesen egy kiugratást, a labda egy védőről visszapattant a csatárhoz, a támadó 10 méterről, félfordulattal a kapu közepébe bombázott! 2–3

72. perc: GÓÓÓL! Rácz jobb oldali szögletére a tumultusban Csilus eszmélt a leggyorsabban, a középpályás három méterről a kapu közepébe lőtt! 2–2

Nagyot küzdött a Haladás (Fotó: Unger Tamás)

64. perc: GÓÓÓL! Molnár Rajmund passzolt a jobb oldalon a védők közé bemozgó Horváth Rajmundhoz, a támadó ballal, szép mozdulattal a hosszú, jobb felső sarokba tekert! 1–2

61. perc:GÓÓÓL! Medgyes iramodott meg a bal szélen, pontosan középre lőtt labdáját Soltész kilenc méterről a bal felső sarokba fejelte! 0–2

60. perc: Vendégcserék. Kovács Dominik és Helembai Márk helyén Nagy Patrik és Nahirnij Artem.

52. perc: GÓÓÓL! Soltész indult meg a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belül két védő között, majd hét méterről a hosszú, jobb sarokba lőtt! 0–1

Megkezdődött a második félidő.

Csertői Aurél (jobbra) végül nem lehetett elégedett (Fotó: Unger Tamás)

Vége az első félidőnek.

41. perc: Molnár Rajmund sarokkal Csilushoz továbbított, a középpályás hosszú labdavezetés után lőtt, de a labda egy gyirmóti lábról méterekkel a jobb kapufa mellé szállt.

Az utóbbi percekben a vasiak jóval veszélyesebben futballoznak, a gyirmótiak ugyan szépen kihozzák a labdát, de helyzetbe nem tudnak kerülni.

Hársfalvi több szép védést is bemutatott az első félidőben (Fotó: Unger Tamás)

34. perc: Tűzijáték a gyirmóti kapu előtt. Bal oldali bedobás után Molnár 11 méteres lövését védte a kapus, majd a kipattanót Horváth Rajmund lőtte rá hat méterről, de Hársfalvi ismét hárított.

28. perc:Rácz kapott sárga lapot.

Rácz Barnabás (78) tizenegyest hibázott (Fotó: Unger Tamás)

21. perc:TIZENEGYES, DE KIMARAD! Devecseri, majd Csernik volt a labda útja, a támadótól Borvető kapott remek passzt, de Szegi a tizenhatoson belül buktatta a csatárt. A tizenegyest Rácz a jobb kapufára lőtte!

Húsz perc telt el a meccsből, és jelenleg annak is örülhetünk, hogy a gyakorlatilag másfél napja megállás nélküli esőt felváltotta a napsütés...

12. perc: Rácz labdájával Horváth Rajmund ugrott ki a jobb oldalon, majd látványosan elzuhant a kifutó Hársfalvi mellett. Farkas játékvezető sárga lappal jutalmazta a produkciót.

5. perc: Rácz jobbról, a rövidre belőtt szögletét Molnár berobbanva hét méterről a léc fölé fejelte.

1. perc: A tiszta sárgában futballozó Gyirmót kezdte a játékot.

A Haladásban a korábban sérült Bosnjak Predrag, Derekas Zoltán, Csató Martin mellett a vakbélgyulladással megműtött Verpecz István és a lábfejtörést szenvedett Simut Mario, valamint az öt sárga lapos Németh Milán is hiányzott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hét találkozóján csupán egy győzelmet arató Haladás a három összecsapás óta százszázalékos Gyirmót ellen.