El: a West Ham győzött, és bejutott a nyolcaddöntőbe

R. P.R. P.
2021.11.25. 20:46
A West Ham United győzött, és készülhet a nyolcaddöntőre (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában a West Ham United 2–0-ra legyőzte idegenben a Rapid Wient, ezzel az utolsó forduló eredményeitől függetlenül biztossá vált, hogy megnyeri a H-csoportot, és egyből bejut a nyolcaddöntőbe.

Az E-csoportban a Galatasaray úgy biztosíthatta be a csoport első helyét egy fordulóval a vége előtt, ha legyőzi az Olympique Marseille-t, és a Lazio nem nyer a Lokomotiv Moszkva otthonában. Ám a Galata hiába győzött gólgazdag meccsen 4–2-re, a Lazio is simán győzött 3–0-ra. A törökök előnye három pont az olaszok előtt, e két csapat egymás ellen meccsel az utolsó fordulóban.

Az F jelű kvartettben a Bragának győznie kellett idegenben a Midtjylland ellen, miközben a Crvena zvezda nem győzi le a Ludogorecet, ez esetben a portugálok egyből megszerezhették a jogot a nyolcaddöntőre. Csakhogy minden másképpen alakult, a norvégok a hosszabbításban felülkerekedtek a Bragán. Mivel a Cz is nyert, a szerbek átvették a vezetést a csoportban.

A H-csoportban a West Hamnek nyílt esélye arra, hogy egyből a nyolcaddöntőbe kvalifikálja magát, ehhez „mindössze” idegenben kellett legyűrnie a Rapid Wient. Ez gond nélkül sikerült is, már az első félidő hajrájában szerzett két góllal eldöntötte az összecsapást.

A G-csoport mérkőzéseiről – Real Betis (spanyol)–Ferencváros 2–0 és Bayer Leverkusen (német)–Celtic (skót) 3–2 – bővebben ide kattintva olvashat!

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
E-CSOPORT

Lokomotiv Moszkva (orosz)–Lazio (olasz) 0–3 (Immobile 56., 63. – mindkettőt 11-esből, Pedro 87.)
Galatasaray (török)–Olympique Marseille (francia) 4–2 (Cicaldau 12., Caleta-Car 52. – öngól, Feguli 64., Babel 83., ill. Milik 69., 85.)

F-CSOPORT
Crvena zvezda (szerb)–Ludogorec (bolgár) 1–0 (Ivanics 57.)
Midtjylland (dán)–Braga (portugál) 3–2 (Szvjatcsenko 2., Isaksen 48., Evander 90+3., ill. Horta 43., Braga 85.)

(Jarmolenko 40., Noble 45+2.)
Dinamo Zagreb (horvát)–Genk (belga) 1–1 (Menalo 35., ill. Ugbo 45+1.)

AZ H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. West Ham 5 4 1 11–3 +8 13
2. Dinamo Zagreb 5 2 1 2 8–6 +2 7
3. Genk 5 1 2 2 5–9 –4 5
4. Rapid Wien 5 1 4 3–9 –6 3

A csoportok első helyezettje nyolcaddöntőbe jut, míg a második a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikjának egyikével játszik a 16 közé kerülésért. Az El-csoportharmadikok az Ekl egyenes kieséses szakaszában folytatják.