El: a West Ham nyert Zágrábban, a Galatasaray legyőzte a Laziót

V. Á., CS. B.V. Á., CS. B.
2021.09.16. 20:43
Declan Rice szerezte a West Ham második gólját (Fotó: AFP)
A West Ham United 2–0-ra győzött a Dinamo Zagreb vendégeként a labdarúgó Európa-liga H-csoportjában. A Galatasaray hazai pályán 1–0-ra nyert a Lazio ellen az E-csoportban.

A West Ham United öt év után játszott újra nemzetközi kupamérkőzést. A Dinamo Zagreb otthonában a 22. percben szerezte meg a vezetést a londoni együttes Michail Antonio góljával, az 50. percben pedig az angol válogatott Declan Rice növelte az előnyt.

A Galatasaray kisebb meglepetésre győzött a Lazio ellen, miután az albán válogatott Thomas Strakosha a saját kapujába ejtette a labdát.

A Marseille az 58. percben került emberelőnybe a Lokomotiv Moszkva ellen, az ezt követő büntetőt pedig értékesítette Cengiz Ünder. A korábbi Vidi-tréner, Marko Nikolics által irányított oroszok azonban a 89. percben pontot mentettek.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
E-CSOPORT
Galatasaray (török)–Lazio (olasz) 1–0
(Strakosha 66. – öngól)
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Olympique Marseille (francia) 1–1
(Anjorin 89., ill. Cengiz Ünder 59. – 11-esből)
F-CSOPORT
Crvena zvezda (szerb)–Braga (portugál) 2–1
(Rodics 74., Katai 85. – 11-esből, ill. Galeno 76.)
Midtjylland (dán)–Ludogorec (bolgár) 1–1
(Isaksen 3., ill. Deszpodov 32.)
G-CSOPORT
Real Betis (spanyol)–Celtic (skót) 4–3
(J. Miranda 32., Juanmi 34., 53., Borja Iglesias 50., ill. Al. Ajeti 13., Juranovic 27., Ralston 87.)
Bayer Leverkusen (német)–
FERENCVÁROSI TC 2–1 (Palacios 37., Wirtz 69., ill. R. Mmaee 8.)
H-CSOPORT
Rapid Wien (osztrák)–Genk (belga) 0–1
(Onuachu 90+2.)
Dinamo Zagreb (horvát)–West Ham United (angol) 0–2 (M. Antonio 21., Rice 50.)

A-CSOPORT
Bröndby (dán)–Sparta Praha (cseh) 0–0
Rangers (skót)–Olympique Lyon (francia) 0–2 (Toko Ekambi 23., Szlimani 55.)
B-CSOPORT
Monaco (francia)–Sturm Graz (osztrák) 1–0 (Diatta 66.)
PSV Eindhoven (holland)–Real Sociedad (spanyol) 2–2 (M. Götze 32., Gakpo 55., ill. Januzaj 34., Isak 39.)
C-CSOPORT
Leicester City (angol)–Napoli (olasz) 2–2 (Ayoze Pérez 9., H. Barnes 64., ill. Osimhen 69., 87.)
D-CSOPORT
Olympiakosz (görög)–Antwerp (belga) 2–1 (El-Arabi 53., Reabciuk 87., ill. M. Samatta 75.)
Eintracht Frankfurt (német)–Fenerbahce (török) 1–1 (Lammers 41., ill. Özil 10.)