El: a Lyon és a Frankfurt is idegenben szerzett előnyt

R. P.R. P.
2022.03.09. 21:13
Filip Kosztics (középen) váratlanul szép gólt lőtt (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Olympique Lyon idegenben 1–0-ra legyőzte az FC Portót, míg az Eintracht Frankfurt 2–1-gyel múlta felül a Real Betist.

Az Eintracht Frakfurt nagyszerűen játszott a Betis ellen. A németeknek még az is belefért, hogy a második félidő elején büntetőt rontottak. A vezető találatot Filip Kosztics szerezte meg a vendégeknek. Mindenki beadásra számított, de az akció máshogyan alakult...

Bár Nabil Fekir még az első félidőben egyenlített, rá két percre Kamada Dajcsi ismét megszerezte a vezetést a vendégeknek. Ezután a spanyolok képtelenek voltak kapuba találni, így a Frankfurt egygólos előnnyel utazhatott haza. 1–2

Meglepetésre az FC Porto sem bírt hazai pályán az Olympique Lyonnal. A meccs egyetlen gólját Lucas Paquetá szerezte az 59. percben.

A visszavágókat egy hét múlva rendezik meg.

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FC Porto (portugál)–Olympique Lyon (francia) 0–1
(Paquetá 59.)
Real Betis (spanyol)–Eintracht Frankfurt (német) 1–2 (Fekir 30., ill. Kosztics 14., Kamada 32.)