Gyors gólváltás után döntetlen a Betis–Leverkusen El-csoportmeccsen

2021.10.21. 18:29
Moussa Diaby és Nabil Fekir kiemelkedett a mezőnyből (Fotó: Getty Images)
Borja Iglesias tizenegyesgóljára Robert Andrich válaszolt – döntetlent született a Real Betis–Bayer Leverkusen mérkőzésen (1–1) a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában, a G-csoportban.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ

G-CSOPORT
Real Betis (spanyol)–Bayer Leverkusen (német) 1–1 (0–0)
Sevilla, Benito Villamarín Stadion, 30 000 néző. Vezette: Bartosz Frankowski (lengyel)
Betis: Bravo – Montoya, Ge. Pezzella, E. González, Miranda (Á. Moreno, 17.) – G. Rodríguez, William Carvalho – Joaquín (Lainez, a szünetben), Fekir (Canales, 64.), Ruibal (Juanmi, 75.) – B. Iglesias (Willian José, 85.) Vezetőedző: Manuel Pellegrini
Leverkusen: Hradecky – Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapié (Bakker, 76.) – Demirbay, Andrich – Bellarabi (Paulinho, 76.), Adli (Wirtz, 69.), M. Diaby (E. Palacios, 90+1.) – Alario (Schick, 69.). Vezetőedző: Gerardo Seoane
Gólszerzők: Iglesias (75. – 11-esből), ill. Andrich (82.)

ONLIVE TUDÓSÍTÁS, KEZDŐCSAPATOK, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Mindkét csapat százszázalékos mérleggel vágott neki a csoportkör harmadik mérkőzésének. A hazaiaknál kimaradt a kezdőből az egyik kulcsember, Sergio Canales, míg a túloldalon a gárda két legnagyobb sztárja, Patrik Schick és Florian Wirtz kezdett a kispadon.

A meccset a Leverkusen indította jobban, ugyanis az első tíz percben két ziccerig is eljutott Moussa Diaby és Lucas Alario révén, de egyikből sem lett gól. Ezt követően kiegyenlítetté vált az összecsapás, majd a játékrész második felében már a Betis dominált – Borja Iglesias kétszer is jó helyzetből lőhetett, ám Lukas Hradecky mindkét alkalommal hárítani tudott.

A második félidőt jóval kisebb iram, gyakori cserék és rengeteg szabálytalanság jellemezte. A 73. percben egy hazai beadás után a Leverkusen védője, Jeremie Frimpong ért kézzel labdába, hosszas videózás után pedig úgy döntött Bartosz Frankowski játékvezető, hogy büntetőt ítél.
Borja Iglesias értékesítette a tizenegyest (1–0), így előnyhöz jutott a Betis, de nem sokáig örülhetett. A 82. percben Robert Andrich lőtt el nagyjából 25 méterről egy középről kivágott labdát, próbálkozása pedig irányt változtatott William Carvalhón és a kapuban kötött ki (1–1).

Ezt követően egyik csapat sem szeretett volna többet kockáztatni, így az eredmény már nem változott.