El: a Napoli kétgólos hátrányból mentett pontot a Leicester City ellen

2021.09.16. 23:00
Ayoze Pérez karrierje első gólját szerezte a nemzetközi porondon (Fotó: AFP)
A Leicester City hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Napolival a labdarúgó Európa-liga C-csoportjában. A Szalai Attilával felálló Fenerbahce eközben Frankfurtban ikszelt.

A játéknap rangadóját játszotta aLeicester City és a Napoli – a fogadóirodáknál előzetesen ez a két gárda számított a sorozat favoritjának. A házigazda angolok a 9. percben szerezték meg a vezetést, Harvey Barnes beadására Ayoze Pérez érkezett, aki hét méterről, kapásból lőtte a hálóba a labdát – a 28 éves csatárnak ez volt karrierje első gólja a nemzetközi kupákban. A 64. percben az első találatot előkészítő Barnes is feliratkozott a góllövők közé. Ám hiába a kétgólos előny, mégsem örülhetett győzelemnek a Leicester, a végig veszélyesebben játszó Napoli ugyanis a nigériai Victor Osimhen révén a 69., majd a 87. percben is betalált.

Szalai Attila végigjátszotta az Eintracht Frankfurt elleni mérkőzést, amelyen Mesut Özil góljával a 10. percben vezetett a Fenerbahce. A házigazda németek Sam Lammers góljával egyenlítettek. A Fener óriási esélyhez jutott, a 92. percben Dimitriosz Pelkasz végezhetett el büntetőt, de a görög középpályás lövését védte Kevin Trapp – a kipattanót ugyan Mërgim Berisha berúgta, azonban videózás után érvénytelenítette a találatot a játékvezető.

A világbajnok németek napja volt ez az El-ben, hiszen Özil mellett Mario Götze is eredményes volt. Csapata, a PSV Eindhoven négygólos meccsen ikszelt a Real Sociedaddal.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

A-CSOPORT
Bröndby (dán)–Sparta Praha (cseh) 0–0
Rangers (skót)–Olympique Lyon (francia) 0–2 (Toko Ekambi 23., Tavarnier 55. – öngól)
B-CSOPORT
Monaco (francia)–Sturm Graz (osztrák) 1–0 (Diatta 66.)
PSV Eindhoven (holland)–Real Sociedad (spanyol) 2–2 (M. Götze 32., Gakpo 55., ill. Januzaj 34., Isak 39.)
C-CSOPORT
Leicester City (angol)–Napoli (olasz) 2–2 (A. Pérez 9., H. Barnes 64., ill. Osimhen 69., 87.)