Diaby a 87. percben döntött, ötgólos meccs után csoportelső a Leverkusen

K. T. I.K. T. I.
2021.11.25. 18:41
Moussa Diaby 87. percben szerzett kapásgólja döntött (Fotó: AFP)
A Bayer Leverkusen 3–2-re nyert hazai pályán a Celtic ellen a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a kvartett első helyén zár. A skótok sokáig jól tartották magukat, sőt, a második félidőben Joe Hart parádés védései és egy gyors kontratámadás végén még a vezetést is meg tudták szerezni – a hajrában viszont nem bírták el a németek által rájuk gyakorolt nyomást. Moussa Diaby szépségdíjas találattal döntötte el a három pont sorsát.

A Leverkusen óriási lendülettel kezdett, az első 15 percben szinte a kapuja elé szegezte a Celticet. A nyomásnak akkor szakadt vége, amikor a harmadik veszélyes hazai szöglet, a Florian Wirtz által középre kanyarított labdából Robert Andrich a jobb alsóba fejelt, megszerezve a vezetést a Bayernek, 1–0.

A skótok a folytatásban kijöttek a szorításból, gyors felpasszokkal, a régi skót iskolát idéző stílusban próbáltak akciókat építeni – igaz, kevés sikerrel. Már-már úgy tűnt, a kontrákra váró Leverkusen lehozza kapott gól nélkül az első félidőt, amikor balról érkező beadásnál Lukás Hrádecky egy szerencsétlen kivetődéssel letarolta ellenfelét, a skót csapat pedig a videobíró jelzése után tizenegyeshez jutott. A büntetőt látványos megoldást választva váltotta gólra a Celtic horvát bekkje, Josip Juranovic – egál (1–1). A 44. percben Moussa Diaby ugyan centikre járt a gólszerzéstől, a bal oldali kapufa megakadályozta ebben, majd a kipattanóra érkező Florian Wirtz szintén a kapufát találta el...

A két gólpasszt jegyző Florian Wirtz ismét főszereplő volt (Fotó: AFP)

A fordulás után ismét a Leverkusen kezdett jobban, ám Joe Hart bravúros védésekkel tartotta a döntetlent, volt, hogy előbb Moussa Diaby ziccerét hárította, majd a kipattanót három méterről az üres kapuba lőni készülő Amine Adli lábáról is leszedte a labdát. Az 56. percben újabb bravúrral jelentkezett az angol, ugyanis az ő 60 méteres indításával startolt a Celtic kontrája, amelynek végén Jota kilőtte a hosszú alsót, megszerezve a vezetést a skótoknak. 1–2

A második kapott gól néhány percre megfogta a Leverkusent, mindez pontatlan támadójáték és megszaporodó hazai szabálytalanságok képében nyilvánult meg. Az utolsó 15 percre azonban magukhoz tértek a németek, óriási nyomás alá helyezve a Celticet. A jég a 82. percben tört meg, Andrich ezúttal lábbal volt eredményes. 2–2

Hiába Joe Hart bravúrjai, a pontszerzés nem jött össze a Celticnek (Fotó: AFP)

A vendégek sorsa a 87. percben pecsételődött meg, az egész meccsen jól játszó Wirtz remekül vette észre a 16-os vonalában, a kapuval szemben helyezkedő Diabyt, aki 15 méterről, kapásból a kapu jobb oldalába vágta a labdát, a Bayer javára fordítva a meccset. 3–2

A Leverkusen biztosította a csoportelsőségét, a Celtic pedig biztos, hogy a 3. helyen zár a kvartettben. A Ferencvárost két góllal legyőző Betis a másik továbbjutó, míg a magyar csapat pont nélkül az utolsó helyen áll a G-csoportban.

A Celtic tavasszal az Európa-konferencialigában vitézkedhet.

A Leverkusen-drukkerek ünnepelhettek a végén (Fotó: AFP)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, KEZDŐCSAPATOK, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
G-CSOPORT

Bayer Leverkusen (német)–Celtic (skót) 3–2 (Andrich 16., 82., Diaby 87., ill. Juranovic 40. – 11-esből, Jota 56.)