Hatalmas sikert aratott a West Ham Lyonban, és már elődöntős

CS. M.CS. M.
2022.04.14. 20:44
Lenyűgöző teljesítményt nyújtott a West Ham Lyonban (Fotó: Getty Images)
A West Ham United 3–0-ra legyőzte idegenben a Lyont a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján, így bejutott a legjobb négy közé. A Rangers hosszabbítás után, 3–2-es összesítéssel ejtette ki a Bragát.

LYON–WEST HAM

Az 1–1-es odavágót követően a West Ham az első félidő hajrájában két gólt is szerzett Lyonban – előbb Craig Dawson (38. perc), majd az angol válogatott Declan Rice volt eredményes (44. perc).

Egy kis stat: Declan Rice az ötödik gólját jegyezte a West Ham színeiben a 2021–2022-es idényben, az ezt megelőző öt évadban összesen hozott össze ennyit. (Opta)

Fordulás után három perccel Jarrod Bowen megszerezte a londoniak harmadik találatát (0–3), eldöntve ezzel a továbbjutást. A londoniak a Frankfurttal játszanak majd az elődöntőben. 0–3

RANGERS–BRAGA

A Rangers valósággal rárontott portugál ellenfelére – a 2. percben James Tavernier góljával szerzett vezetést. Az 5. percben újabb skót gól született, de videózás után nem adta meg a játékvezető. A Braga a 43. percben emberhátrányba került, a brazil Tormena kapott pirosat – a szabálytalanságért megítélt büntetőt pedig Tavernier váltotta gólra.

Sokáig úgy tűnt, a második játékrészben nem lesz újabb gól. A 83. percben azonban jött a hideg zuhany, David Carmo góljával szépített a Braga (2–1), így összesítésben döntetlenre állt a párharc, és jöhetett a hosszabbítás.

A kétszer tizenöt perc során aztán már elfogyott az emberhátrányban játszó portugál csapat, Kemar Roofe pedig a 102. percben eldöntötte a párharcot a Rangers javára. A skótok ellenfele az RB Leipzig lesz a legjobb négy között. 3–1

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Olympique Lyon (francia)–West Ham United (angol) 0–3 (Dawson 38., Rice 44., Bowen 48.)
Továbbjutott: a West Ham United 4–1-es összesítéssel
Rangers (skót)–Braga (portugál) 3–1 – hosszabbítás után (Tavernier 2. 43. – a másodikat 11-esből, Roofe 101., ill. Carmo 83.)
Kiállítva: Tormena (43., Braga), Medeiros (105., Braga)
Továbbjutott: A Rangers 3–2-es összesítéssel
FC Barcelona (spanyol)–Eintracht Frankfurt (német) 2–3 (Busquets 90+1., Depay 90+10 – 11-esből, ill. Kosztics 4., 67. – az elsőt 11-esből, Borré 36.) – BŐVEBBEN ITT!
Továbbjutott: a Frankfurt 4–3-as összesítéssel
Atalanta (olasz)–RB Leipzig (német) 0–2 (Nkunku 18., 87. – a másodikat 11-esből) – BŐVEBBEN ITT!
Továbbjutott: az RB Leipzig 3–1-es összesítéssel

EURÓPA-KONFERENCIALIGA

Roma (olasz)–Bodö/Glimt (norvég) 4–0 (Abraham 6., Zaniolo 23., 29., 49.)
Továbbjutott: az Roma 5–2-es összesítéssel
Slavia Praha (cseh)–Feyenoord (holland) 1–3 (I. Traoré 11., ill. Desserc 2., 59., Sinisterra 78.)
Továbbjutott: a Feyenoord 6–4-es összesítéssel
PAOK (görög)–Olympique Marseille (francia) 0–1 (Payet 34.)
Továbbjutott: a Marseille 3–1-es összesítéssel
PSV (holland)–Leicester City (angol) 1–2 (Zahavi 27., ill. Maddison 77., R. Pereira 88.)
Továbbjutott: a Leicester 2–1-es összesítéssel

AZ EURÓPA-KONFERENCIALIGA MÉRKŐZÉSEIRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!