Ekl-selejtező: Lincoln-diadal, történelmi gibraltári bravúr

Cs. B.Cs. B.
2021.08.26. 22:50
Harry Kane két gólt vágott a Pacos Ferreirának (Fotó: Tottenham-Facebook)
 A Lincoln Red Imps 3–1-re legyőzte a lett Rigát Európa-konferencialiga playoffkörének visszavágóján, ezzel az első gibraltári csapattá avanzsált, amely európai kupasorozat főtáblájára jutott. A Partizan Beograd 2–0-ra legyőzte a portugál Santa Clarát, ezzel megfordította a párharcot, és összesítésben 3–2-vel a főtáblára jutott. A szerb csapat magyar légiósát, Holender Filipet a 75. percben cserélte be a vezetőedző. A Tottenham 3–0-ra győzött úgy, hogy Harry Kane két gólt szerzett.

A Kajrat Almati ismételten legyőzte a Folát (3–1), így összesítésben 7–2-vel kiütötte a luxemburgiakat, és elsőként jutott be az idén induló Európa-konferencialigába – a karrierje zenitjén a brazilokkal Copa América-győztes Vágner Love góllal és gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.

A cseh Jablonec sem tétlenkedett, a hazai pályán aratott 5–1-es diadal után 3–0-ra hozta a szlovák Zilina elleni visszavágót.

A Roma 3–0-ra legyőzte a Trabzonsport a Stadio Olimpicóban, így kettős győzelemmel jutott be a csoportkörbe, amelyben egyértelműen az egyik legrangosabb csapatként vesz majd részt. A „farkasok" fiatal tehetsége, Nicolo Zaniolo több mint egy évet hagyott ki súlyos sérülése miatt, és most megszerezte első gólját a visszatérése óta, amit hatalmas ovációval fogadtak a szurkolók.

A Feyenoord az első meccsen 5–0-ra múlta felül az Elfsborgot, így az is belefért, hogy 3–1-re kikapjon a svéd csapat otthonában.

A Lincoln Red Imps hosszabbítás után 3–1-re legyőzte a lett Rigát, összesítésben pedig 4–2-vel az Európa-konferencialiga csoportkörébe jutottak, ami azt jelenti, hogy először szerepelhet gibraltári csapat egy európai kupasorozat főtábláján.

Az előző körben az Újpestet búcsúztató Basel továbbjutott a Hammarby (amelynek résztulajdonosa Zlatan Ibrahimovic) ellen, igaz, elég nyögvenyelősen, főleg úgy, hogy az első meccsen 3–1 nyert. A visszavágón a svéd csapat ledolgozta kétgólos hátrányát, ugyanakkor a svájciak jobbnak bizonyultak a tizenegyespárbajban.

Harry Kane átigazolási mizériája véget ért – a támadó Twitter-oldalán szögezte le, hogy marad a Tottenhamnél –, és elkötelezettségét bizonyítja, hogy két gólt vágott a Pacos Ferreirának, amely az első meccsen 1–0-ra nyert. A csapatkapitány mellett Giovani Lo Celso is feliratkozott a gólszerzők listájára, a londoniak pedig 3–0-ra nyertek.

Holender Filip öröméből feltehetőleg nem von le semmit, hogy a 75. percben cserélte be Alekszandar Sztanojevics vezetőedző, hiszen a Partizan 2–0-ra legyőzte a Santa Clarát, ezzel pedig a főtáblára jutott.