D. Á. 2021.07.26 06:30 Frissítve: 2021.07.26 13:20

Heti program: rajtol az NB I, jön az F1-es Magyar Nagydíj

Az előttünk álló héten sem lesz hiány sportból, hiszen folytatódik a tokiói olimpia – magyar sportolóinknak sokszor egy kávé mellett, éjszaka szurkolhatunk. A futballélet sem áll meg, kedden a Ferencváros a Bajnokok Ligája selejtezőjében játszik. Csütörtökön az Újpest és a PAFC is az Európa-konferencialiga selejtezőjében lép pályára. Hétvégén a Hungaroringről jelentkezik a Formula–1.

JÚLIUS 26., HÉTFŐ

TOKIÓ 2020, JÚLIUS 26., HÉTFŐ – A NAP MAGYAR SZEREPLŐI IDŐPONTOKKAL, RÉSZLETES PROGRAMMAL, ARANYÉRMESEKKEL, INFÓKÖZPONT – KATTINTSON IDE!

FŐBB VERSENYSZÁMOK

ASZTALITENISZ
férfi egyes, 2. forduló (Majoros Bence)

CSELGÁNCS
női 57 kg – selejtező, nyolcaddöntő, negyeddöntő (Karakas Hedvig)

KERÉKPÁR
férfi mountain bike – terepverseny (Parti András)

KÉZILABDA
FÉRFIAK

6 csoportmeccs

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK

2 csoportmeccs
NŐK
2 csoportmeccs

ÚSZÁS
férfi 200 m gyors, elődöntő (Németh Nándor), férfi 200 m pillangó, előfutam (Kenderesi Tamás, Milák Kristóf), férfi 4x100 m gyors váltó, döntő (Magyarország), női 200 m vegyes, előfutam (Hosszú Katinka), női 1500 m gyors, előfutam (Mihályvári-Farkas Viktória), női 1500 m gyors, előfutam (Késely Ajna)

VÍVÁS
női kard (Katona Renáta, Pusztai Liza, Márton Anna)

VÍZILABDA, NŐK
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

Magyarország–Orosz csapat

FUTBALLPROGRAM

ROMÁN LIGA 1
2. FORDULÓ
17.30:
Chindia Targoviste–Sepsi OSK – élőben az NSO-n!

ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
NEGYEDDÖNTŐ
1.00:
Costa Rica–Kanada
3.30: Egyesült Államok–Jamaica

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA
14.15:
CR Flamengo–Budapest Honvéd
15.45: NK Osijek–FK Csíkszereda
17.30: Bayern München–Puskás Akadémia  

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

LÓSPORT
13.45:
Kincsem+Tuti (Tv: Sport2)

TENISZ
ATP-TORNA

Atlanta, Kitzbühel

JÚLIUS 27., KEDD

TOKIÓ 2020, JÚLIUS 27., KEDD – A NAP MAGYAR SZEREPLŐI IDŐPONTOKKAL, RÉSZLETES PROGRAMMAL, ARANYÉRMESEKKEL, INFÓKÖZPONT – KATTINTSON IDE!

FŐBB VERSENYSZÁMOK

ASZTALITENISZ
férfi egyes, 3. forduló, nyolcaddöntő (Majoros Bence)

CSELGÁNCS
Női 63 kg (Özbas Szofi), Férfi 81 kg (Ungvári Attila)

KÉZILABDA
NŐK
6 csoportmeccs

KOSÁRLABDA
NŐK

4 csoportmeccs

LABDARÚGÁS
NŐK

6 csoportmeccs

ÚSZÁS
férfi 200 m gyors, döntő (Németh Nándor), férfi 200 m pillangó, elődöntő (Milák Kristóf, Kenderesi Tamás), női 200 m vegyes, elődöntő (Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma), férfi 100 m gyors, előfutam (Németh Nándor, Szabó Szebasztián), női 200 m pillangó, előfutam (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka) magyar váltó, előfutam (férfi 4x200 m gyorsváltó), férfi 800 m gyors, előfutam (Kalmár Ákos)

VÍZILABDA
FÉRFIAK

6 csoportmeccs

FUTBALLPROGRAM

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
VISSZAVÁGÓ

18.00: HJK (finn)–Malmö FF (svéd)
18.00: Flora Tallinn (észt)–Legia Warszawa (lengyel)
18.00: Dinamo Zagreb (horvát)–Omonia (ciprusi)
19.00: FK Zalgiris Vilnius (litván)–Ferencváros, Vilnius (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
17.45:
Inter Escaldes (andorrai)–Teuta (albán)
20.00: Buducsnoszt (montenegrói)–HB Tórshavn (feröeri)
20.00: Hibernians (máltai)–Folgore (San Marinó-i)

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA
14.00: Budapest Honvéd–Sporting CP
15.45: CR Flamengo–KRC Genk
17.30: Puskás Akadémia–FK Csíkszereda  

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

LÓSPORT
13.45:
Kincsem+Tuti (Tv: Sport2)

JÚLIUS 28., SZERDA

TOKIÓ 2020, JÚLIUS 28., SZERDA – A NAP MAGYAR SZEREPLŐI IDŐPONTOKKAL, RÉSZLETES PROGRAMMAL, ARANYÉRMESEKKEL, INFÓKÖZPONT – KATTINTSON IDE!

FŐBB VERSENYSZÁMOK

ASZTALITENISZ
férfi egyes (Majoros Bence), női egyes (Póta Georgina, Madarász Dóra)

CSELGÁNCS
férfi 90 kg (Tóth Krisztián)

KÉZILABDA
FÉRFIAK

6 csoportmeccs

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK

4 csoportmeccs

LABDARÚGÁS
FÉRFIAK

8 csoportmeccs

ÚSZÁS
Milák Kristóf, Kenderesi Tamás (férfi 200 m pillangó), Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma (női 200 m vegyes), Késely Ajna, Mihályvári-Farkas Viktória (női 1500 m gyors), magyar váltó (férfi 4x200 m gyorsváltó) – döntő; Németh Nándor, Szabó Szebasztián (férfi 100 m gyors), Hosszú Katinka, Kapás Boglárka (női 200 m pillangó) – elődöntő; Telegdy Ádám (férfi 200 m hát), Békési Eszter (női 200 m mell), Cseh László, Kós Hubert (férfi 200 m vegyes), magyar váltó (női 4x200 m gyors váltó) – előfutamok

VÍVÁS
Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron (férfi kard csapatverseny)

VÍZILABDA
NŐK
4 csoportmeccs

FUTBALLPROGRAM

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
VISSZAVÁGÓ
19.00:
Neftci (azeri)–Olympiakosz Pireusz (görög)
19.00: Sheriff Tiraspol (moldovai)–Alaskert (örmény)
19.30: CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)–Lincoln Red Imps (gibraltári)
19.45: FC Midtjylland (dán)–Celtic FC (skót)
20.00: Galatasaray (török)–PSV (holland)
20.00: Ludogorec Razgdad (bolgár)–NS Mura (szlovén)
20.15: Young Boys (svájci)–Slovan Bratislava (szlovák)
20.30: Crvena zvezda (szerb)–Kajrat Almati (kazah)
20.30: Sparta Praha (cseh)–Rapid Wien (osztrák)

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA
14.00: CRF Flamengo–Sporting CP
15.45: Budapest Honvéd–KRC Genk
17.30: Bayern München–NK Osijek 

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

BASEBALL
MLB, ALAPSZAKASZ
19.00:
Cleveland Indians–St. Louis Cardinals (Tv: Sport1)

LÓSPORT
13.45:
Kincsem+Tuti (Tv: Sport2)

 

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK

TOKIÓ 2020, JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK – A NAP MAGYAR SZEREPLŐI IDŐPONTOKKAL, RÉSZLETES PROGRAMMAL, ARANYÉRMESEKKEL, INFÓKÖZPONT – KATTINTSON IDE!

FŐBB VERSENYSZÁMOK

ASZTALITENISZ
férfi egyes, elődöntő (Majoros Bence); női egyes (Póta Georgina, Madarász Dóra)

CSELGÁNCS
férfi 100 kg (Cirjenics Miklós)

KÉZILABDA
NŐK
6 csoportmeccs

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK

2 csoportmeccs
NŐK
2 csoportmeccs

Úszás: Hosszú Katinka (női 200 m pillangó, Kapás Boglárka), magyar váltó  (4x200 m gyorsváltó), Szabó Szebasztián, Németh Nándor (férfi 100 m gyors), Kalmár Ákos (férfi 800 m gyors), – döntő; Telegdy Ádám (férfi 200 m hát), Cseh László, Kós Hubert (férfi 200 m vegyes) – elődöntő; Késely Ajna (női 800 m gyors), Burián Katalin, Hosszú Katinka (női 200 m hát), Milák Kristóf, Szabó Szebasztián (férfi 100 pillangó), magyar váltó (mix 4x100 m vegyes váltó) – előfutamok

VÍVÁS
Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Mohamed Aida (női tőr csapatverseny)

VÍZILABDA
FÉRFIAK
6 csoportmeccs

FUTBALLPROGRAM

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
15.00:
Sahtyor Karagandi (kazah)–FCSB (román)
16.00: FK Liepaja (lett)–CSZKA Szófia (bolgár)
17.00: Tobol (kazah)–Hajduk Split (horvát)
18.00: FC Vaduz (liechtensteini)–Újpest FC, Eschen (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
18.00: Birkirkara (máltai)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
18.00: Bodö/Glimt (norvég)–Valur (izlandi)
18.00: Dinamo Breszt (fehérorosz)–Viktoria Plzen (cseh)
18.00: Honka (finn)–Domzale (szlovén)
18.00: Keshla (azeri)–Szocsi (orosz)
18.00: Sumqayit (azeri)–Csukaricski (szerb)
18.00: Vorszkla Poltava (ukrán)–Kuopio PS (finn)
18.30: FC Santa Coloma (andorrai)–Hibernian (skót)
18.30: Häcken (svéd)–Aberdeen (skót)
18.30: Levadia (észt)–Dundalk (ír)
18.30: Sepsi OSK (romániai)–Spartak Trnava (szlovák) – élőben az NSO-n!
18.45: Zilina (szlovák)–Apollon Limassol (ciprusi)
19.00: Aarhus (dán)–Larne (északír)
19.00: Asdod (izraeli)–Qarabag (azeri)
19.00: BATE (fehérorosz)–Dinamo Batumi (grúz)
19.00: Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Arda (bolgár)
19.00: Maccabi Haifa (izraeli)–Dinamo Tbiliszi (grúz)
19.00: Milsami (moldovai)–Elfsborg (svéd)
19.00: Raków (lengyel)–Suduva (litván)
19.00: Rosenborg (norvég)–FH Hafnarfjördur (izlandi)
19.00: Sivasspor (török)–Petrocub (moldovai)
19.00: Slovácko (cseh)–Lokomotiv Plovdiv (bolgár)
19.00: Valerenga (norvég)–Gent (belga)
19.00: Zsogyino (fehérorosz)–FC Köbenhavn (dán)
19.00: TNS (walesi)–Kauno Zalgiris (litván)
19.00: Breidablik (izlandi)–Austria Wien (osztrák)
19.00: Fola Esch (luxemburgi)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
19.30: Szutjeszka (montenegrói)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
20.00: Puskás Akadémia–FK Rigas FS (lett) (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.00: AEK Athén (görög)–Velez Mostar (bosnyák)
20.00: Borac Banja Luka (bosnyák)–Linfield (északír)
20.00: Connah's Quay Nomads FC (walesi)–Prishtina (koszovói)
20.00: Feyenoord (holland)–Drita (koszovói)
20.00: Partizani Tirana (albán)–Basel (svájci)
20.00: Rijeka (horvát)–Gzira (máltai)
20.00: Shkëndija (északmacedón)–Riga FC (lett)
20.00: Slask Wroclaw (lengyel)–Ararat (örmény)
20.00: Vojvodina (szerb)–FK Panevezys (litván)
20.30: Arisz (görög)–FK Asztana (kazah)
20.30: Servette (svájci)–Molde (norvég)
20.30: Universitatea Craiova (román)–Laci (albán)
20.45: Bohemians (ír)–Dudelange (luxemburgi)
20.45: DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai)–Partizan Beograd (szerb – élőben az NSO-n!
20.45: Maribor (szlovén)–Hammarby (svéd)
21.00: NK Osijek (horvát)–Pogon Szczecin (lengyel) – élőben az NSO-n!
21.00: Vllaznia (albán)–AEL Limassol (ciprusi)
22.00: Santa Clara (portugál)–Shkupi (északmacedón)

ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
ELŐDÖNTŐ
Péntek, 1.30:
Katar–Egyesült Államok
Péntek, 4.00: Mexikó–Kanada

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
20.15:
Hertha BSC (német)–Liverpool (angol) (Tv: Sport2)

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA
11.00: Bayern München–FK Csíkszereda
13.45: Sporting CK–KRC Genk
15.30: Puskás Akadémia–NK Osijek  

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

BASEBALL
MLB, ALAPSZAKASZ
18.00:
New York Mets–Atlanta Braves (Tv: Sport1)
21.30: San Francisco Giants–Los Angeles Dodgers (Tv: Sport1)

LÓSPORT
13.45:
Kincsem+Tuti (Tv: Sport2)

 

JÚLIUS 30., PÉNTEK

TOKIÓ 2020, JÚLIUS 30., PÉNTEK – A NAP MAGYAR SZEREPLŐI IDŐPONTOKKAL, RÉSZLETES PROGRAMMAL, ARANYÉRMESEKKEL, INFÓKÖZPONT – KATTINTSON IDE!

FŐBB VERSENYSZÁMOK

ASZTALITENISZ
férfi egyes (Majoros Bence)

KÉZILABDA
FÉRFIAK

6 csoportmeccs

KOSÁRLABDA
NŐK

4 csoportmeccs

LABDARÚGÁS
NŐK

negyeddöntők

ÚSZÁS
Telegdy Ádám (férfi 200 m hát), Cseh László, Kós Hubert (férfi 200 m vegyes) – döntő; Burián Katalin, Hosszú Katinka (női 200 m hát), Milák Kristóf, Szabó Szebasztián (férfi 100 pillangó) – elődöntő; Lobanovszkij Maxim (férfi 50 gyors), Gyurta Gergely, Kalmár Ákos (férfi 1500 m gyors), magyar váltóférfi 4x100 m vegyes váltó)

VÍZILABDA
NŐK
4 csoportmeccs

FUTBALLPROGRAM

NB I
1. FORDULÓ
18.15:
Paksi FC–Mezőkövesd Zsóry FC (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.30: Gyirmót FC Győr–MTK Budapest  (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

PUSKÁS-SUZUKI-KUPA
11.00: a 7. helyért
11.00: az 5. helyért
15.00: bronzmeccs (Tv: Duna World) 
16.30:
döntő (Tv: M4 Sport) 

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

BASEBALL
MLB, ALAPSZAKASZ
Szombat, 1.00:
Tampa Bay Rays–Boston Red Sox (Tv: Sport1)

FORMULA–1
MAGYAR NAGYDÍJ, HUNGARORING
11.30:
1. szabadedzés (Tv: Duna Tv) – élőben az NSO-n!
15.00: 2. szabadedzés (Tv: Duna Tv) – élőben az NSO-n!

JÚLIUS 31., SZOMBAT

TOKIÓ 2020, JÚLIUS 31., SZOMBAT – A NAP MAGYAR SZEREPLŐI IDŐPONTOKKAL, RÉSZLETES PROGRAMMAL, ARANYÉRMESEKKEL, INFÓKÖZPONT – KATTINTSON IDE!

FŐBB VERSENYSZÁMOK

KÉZILABDA
NŐK

6 csoportmeccs

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK

4 csoportmeccs

LABDARÚGÁS
FÉRFIAK

negyeddöntő

ÚSZÁS
Milák Kristóf, Szabó Szebasztián (férfi 100 pillangó), Hosszú Katinka, Burián Katalin (női 200 hát), Késely Ajna (női 800 gyors), mix 4x100 vegyes váltó – döntők, Lobanovszkij Maxim (férfi 50 gyors)  – elődöntő

VÍVÁS
női kard csapat (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta)

VÍZILABDA
6 csoportmeccs

 

FUTBALLPROGRAM

NB I
1. FORDULÓ

17.45: Ferencváros–Kisvárda Master Good (Tv: M4 Sport+) – élőben az NSO-n!
20.00: Budapest Honvéd–Debreceni VSC  (Tv: M4 Sport+) – élőben az NSO-n!

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
16.00:
Brentford (angol)–West Ham United (angol)

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AUTÓVERSENY
WSERIES
16.30:
3. futam, Hungaroring (Tv: Sport1)

FORMULA–1
MAGYAR NAGYDÍJ, HUNGARORING
12.00:
3. szabadedzés (Tv: Duna Tv) – élőben az NSO-n!
15.00: időmérő edzés (Tv: Duna Tv) – élőben az NSO-n!

LÓSPORT
15.00:
Kincsem+Tuti (Tv: Sport2)

UFC
FIGHT NIGHT, LAS VEGAS
Vasárnap, 0.00:
Uriah Hall–San Strickland (Tv: Sport1)

ÚSZÁS
39. Lidl Balaton-átúszás

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP

TOKIÓ 2020, AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP – A NAP MAGYAR SZEREPLŐI IDŐPONTOKKAL, RÉSZLETES PROGRAMMAL, ARANYÉRMESEKKEL, INFÓKÖZPONT – KATTINTSON IDE!

FŐBB VERSENYSZÁMOK

ATLÉTIKA
Gyurátz Réka (női kalapácsvetés), Nguyen Anasztázia (női távolugrás) – selejtezők; Kácser Zita, Wágner-Gyürkés Viktória, Tóth Lili Anna (női 3000 m akadályfutás) – előfutam; Kozák Luca (női 100 m gát), Koroknai Máté (férfi 400 m gát) – elődöntő; Márton Anita (női súlylökés) – döntő

ASZTALITENISZ
magyar női válogatott (női csapat)

KÉZILABDA
FÉRFIAK

6 csoportmeccs

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK

2 csoportmeccs
NŐK
2 csoportmeccs

ÚSZÁS
Lobanovszkij Maxim (férfi 50 gyors)  – döntő; Gyurta Gergely, Kalmár Ákos (férfi 1500 m gyors) – döntő; magyar váltó (férfi 4x100m vegyes váltó – döntő

VÍZILABDA
NŐK

4 csoportmeccs

FUTBALLPROGRAM

NB I
1. FORDULÓ

17.45: ZTE FC–Mol Fehérvár FC (Tv: M4 Sport+) – élőben az NSO-n!
20.00: Újpest FC–Puskás Akadémia FC (Tv: M4 Sport+) – élőben az NSO-n!

NB II – élőben az NSO-n!
1. FORDULÓ

17.30: III. ker TVE–Budafoki MTE
17.30:Nyíregyháza Spartacus–Dorogi FC
17.30:Aqvtial FC Csákvár–Diósgyőri VTK
19.00: Békéscsaba 1912 Előre–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
19.00: WKW ETO FC Győr–Tiszakécskei LC
19.00: Szolnoki MÁV FC–Szentlőrinc
19.00: Kecskeméti TE–Budaörs
19.00: BFC Siófok–Soroksár FC
19.00: Vasas FC–FC Ajka

NB III
1. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
11.00:
Békéscsaba II–Füzesgyarmat
17.00: Eger SE–Tállya
17.30: BKV Előre–SBTC
17.30: Debreceni EAC–Diósgyőri VTK II
17.30: Hajdúszoboszló–Debreceni VSC II
17.30:
Jászberényi FC–Törökszentmiklós
17.30: Kazincbarcika–Tiszafüred
17.30: Kisvárda II–Sényő
17.30: Putnok VSE–Hidasnémeti
17.30: Tiszaújváros–Újpest II
KÖZÉP-CSOPORT
11.00:
Ferencvárosi TC II–Iváncsa
17.30: Balassagyarmat–Vác
17.30: Cegléd–Hódmezővásárhely
17.30: Dunaújváros PASE–Szekszárdi UFC
17.30: ESMTK Budapest–Dabas-Gyón
17.30: FC Dabas–Rákosmenti KSK
17.30: Gerjen–Paks II
17.30: Honvéd FC II–MTK II
17.30: Makói FC–Monor
17.30: Mohács–Kozármisleny
NYUGATI CSOPORT
11.00:
Mol Fehérvár FC II–Puskás Akadémia II
17.30: Andráshida–Gyirmót II
17.30: Balatonfüred–Kelen
17.30: BVSC-Zugló–Gárdony
17.30: Érd–Bicske
17.30: Nagykanizsa–Zalaegerszeg II
17.30: Tatabánya–Győri ETO II
17.30: Veszprém FC–Komáromi VSE
18.00: Pápa–SC Sopron
19.00: Kaposvár–Mosonmagyaróvári TE

ARANY-KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK
DÖNTŐ
Hétfő, 2.30:
Katar/Egyesült Államok–Mexikó/Kanada

HORVÁT 1. HNL
3. FORDULÓ
21.00:
NK Osijek (Eszék)–Slaven Belupo – élőben az NSO-n!

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
2. FORDULÓ
18.00:
Dunaszerdahely (DAC)–Liptovsky Mikulas – élőben az NSO-n!

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

FORMULA–1
MAGYAR NAGYDÍJ, HUNGARORING
15.00:
F1, futam (Tv: Duna Tv) – élőben az NSO-n!

LÓSPORT
15.00:
Kincsem+Tuti (Tv: Sport2)

 

2021.09.20 14:37:07

Egyéb egyéni CSILLAG PÉTER

„A forró húsleves, amelyet kapkodva kell megenni, nekem ez a futballal járó szent hevület.”

2021.09.20 10:21:39

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Megjelent a Túrázás magazin, 84 oldalon kínálunk érdekességeket a természetjárás világából.

2021.09.17 13:21:33

Egyéb egyéni KOHÁN GERGELY

Idén nyáron megszerezte karrierje 15. érmét: mind közül a legértékesebbet, az olimpiai aranyat.