nemzetisport.hu 2021.07.28 19:18 Frissítve: 2021.07.29 18:38

Tokió 2020: aranyérmesek, magyar helyezések, eredmények – ez történt csütörtökön az olimpián

A nyári olimpia hatodik napjának összefoglalója, benne a magyar érdekeltségű eseményekkel.  

 

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK – ÖSSZEFOGLALÓ

Kapás Boglárka negyedik lett, Németh Nándor nyolcadik

Egyetlen kapott gól, férfi vízilabdázóink lelépték Dél-Afrikát

Mohamed Aida rekorder lett, női tőrcsapatunk 7. helyen végzett

Továbbra is érmes helyen a vitorlázó Berecz Zsombor

Cirjenics Miklós a nyolcaddöntőben búcsúzott

A B-döntőbe jutott Pétervári-Molnár egypárevezősben  

A női kézilabda-válogatott az oroszoktól is kikapott

Elek Gábor ezúttal is csalódottan értékelt a női kézisek meccse után

Milák és Szabó középdöntős, Hosszú nem jutott tovább 

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Cselgáncs
Cirjenics Miklós (férfi 100 kg)
A 16 közé jutásért
4.00 Cirjenics Miklós–Jevgenijs Borodavko (lett) – Borodavko nem állt ki, Cirjenics továbbjutott
Negyeddöntő:

kb 5.45: Cirjenics Miklós–Nyijaz Iljaszov (orosz) 0:10 – Iljaszov ipponnal nyert, Cirjenics kiesett

Evezés
Férfi egypár
4.10:
Pétervári-Molnár Bendegúz – Pétervári-Molnár 5. lett az elődöntős futamában, a B-döntőben folytatja

Kézilabda
Nők

Magyarország–Orosz csapat 31–38

Sportlövészet
2.00: Major Veronika (női sportpisztoly) – Major az alapversenyben 42. helyen áll
péntek, 2.00: rapid lövészet

Torna
Kovács Zsófia (nők, egyéni összetett) – Az utolsó körben hét helyet javított,így a 14. helyen zárt Kovács Zsófia.

Úszás
4.04 Telegdy Ádám (férfi 200 m hát) – Telegdy a 4. legjobb idővel döntős
4.28: Kapás Boglárka (női 200 m pillangó) – döntő – Kapás a 4. helyen végzett
4.37: Németh Nándor (férfi 100 m gyors) – döntő – Németh a 8. helyen végzett
5.08
Cseh László (férfi 200 m vegyes) – Cseh a 8. idővel döntős
5.31 Magyar női 4x200 m gyorsváltó – a Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Késely Ajna, Kapás Boglárka összeállítású magyar váltó a 7. helyen végzett
Előfutamok
12.22:
Késely Ajna (női 800 m gyors) – Késely a 13. helyen zárt, nem jutott be a döntőbe
12.59: Milák Kristóf, Szabó Szebasztián (férfi 100 m pillangó) – Milák a 2., Szabó a 14. legjobb idővel jutott be a középdöntőbe
13.13: Hosszú Katinka, Burián Katalin (női 200 m hát) – Hosszú összesítésben a 20. helyen zárt, nem jutott tovább, Burián a nyolcadik legjobb idővel ott van a középdöntőben
13.21: mix 4x100 m vegyes váltó (magyar váltó) – A váltó 15. lett, ezzel nem jutott tovább 

Vitorlázás
Cholnoky Sára (RS:X), Berecz Zsombor (finndingi) Vadnai Benjamin (laser), Érdi Mária (laser radial): Cholnoky számára véget ért a verseny a mai futamokkal, nem jutott döntőbe, összesítésben a 25. helyen végzett; A mai futamok után Berecz összesítésben a 3. helyről várja folytatást, Vadnai a 18. helyről, Érdi a 15. helyről folytatja.

Vívás
Női tőr csapatverseny
Negyeddöntő
Magyarország–Olaszország 32:45

5-8. helyért
5.35: Magyarország–Kanada 33:45
7. helyért
8.10:
Magyarország–Egyiptom 45:28 – a Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Mohamed Aida összeállítású magyar válogatott a 7. helyen végzett

Vízilabda
Magyarország–Dél-Afrika 23–1

A NAP ARANYÉRMESEI

ASZTALITENISZ
női egyes – aranyérmes: Csen Meng (Kína)

CSELGÁNCS
női 78 kg – aranyérmes: Hamada Sori (Japán)
férfi 100 kg – aranyérmes: Aaron Wolf (Japán)

EVEZÉS
férfi kormányos nélküli kettes – aranyérmes: Horvátország
női, kormányos nélküli kettes – aranyérmes: Új-Zéland
férfi könnyűsúlyú kétpár – aranyérmes: Írország
női könnyűsúlyú kétpár – aranyérmes: Olaszország

KAJAK-KENU, SZLALOM
női C–1 – aranyérmes: Jessica Fox (Ausztrália)

SPORTLÖVÉSZET
női trap – aranyérmes: Zuzana Rehák-Stefeceková (Szlovákia)
férfi trap – aranyérmes: Jíri Lipták (Csehország)

TORNA
nők, egyéni összetett – aranyérmes: Sunisa Lee (Egyesült Államok)

ÚSZÁS
női 200 m pillangó – aranyérmes: Csang Jü-fej (Kína)
női 4x200 m gyorsváltó – aranyérmes: Kína
férfi 100 m gyors – aranyérmes: Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
férfi 800 m gyors – aranyérmes: Robert Finke (Egyesült Államok)
férfi 200 m mell – aranyérmes: Izaac Stubblety-Cook (Ausztrália)

VÍVÁS
női tőr, csapat – aranyérmes: Orosz csapat

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
  4.00: női egyes – elődöntő
  8.00:
férfi egyes – elődöntő
13.00:
női egyes – bronzmeccs, döntő

BASEBALL
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT

12.00: Izrael–Dél-Korea

CSELGÁNCS
  4.00:
női 78 kg, férfi 100 kg (Cirjenics Miklós) – selejtezők, negyeddöntők
10.00: női 78 kg, férfi 100 kg – elődöntők, vigaszág, bronzmérkőzés, döntő

EVEZÉS
1.30:
női kormányos nélküli kettes, férfi kormányos nélküli kettes, női könnyűsúlyú kétpár, férfi könnyűsúlyú kétpár – döntők; női egypár, férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz) – elődöntők, vigaszági döntők

GOLF
0.30:
férfiak, 1. kör

GYEPLABDA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
FÉRFIAK 
A-CSOPORT
 
  2.30:
 India–Argentína
B-CSOPORT
  3.00:
 Belgium–Kanada  
  4.45: Dél-Afrika–Németország
  5.15: 
Hollandia–Nagy-Britannia
NŐK
A-CSOPORT
12.00:
Nagy-Britannia–Hollandia
B-CSOPORT

11.30:
Spanyolország–Kína
13.45:
Japán–Argentína
14.15:
Új-Zéland–Ausztrália

HETES RÖGBI
NŐK
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
2.00: Franciaország–Fidzsi-szigetek
2.30: Kanada–Brazília
C-CSOPORT
3.00:
Egyesült Államok–Kína
3.30: Ausztrália–Japán
A-CSOPORT
4.00:
Orosz csapat–Nagy-Britannia
4.30: Új-Zéland–Kenya
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT
  9.30: Kanada–Fidzsi-szigetek
10.00: Franciaország–Brazília
C-CSOPORT
10.30:
 Ausztrália–Kína
11.00: Egyesült Államok–Japán
A-CSOPORT
11.30:
 Új-Zéland–Nagy-Britannia
12.00: Orosz csapat–Kenya

HULLÁMLOVAGLÁS
1.00: férfiak, nők – esőnap

ÍJÁSZAT
2.30, 09.00: férfi egyéni verseny (Balogh Mátyás), női egyéni verseny, 1. és 2. forduló (a 32 és a 16 közé jutásért)

KAJAK-KENU, SZLALOM
07.00: női C–1 – elődöntő, döntő

KERÉKPÁR
3.00:
férfi és női BMX cross – negyeddöntők

KÉZILABDA, NŐK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00:
Hollandia–Angola
  7.15: Japán–Dél-Korea
  9.15: 
Montenegró–Norvégia
B-CSOPORT
  4.00:
Spanyolország–Brazília
12.30: Magyarország–Orosz csapat
14.30: Svédország–Franciaország 

KOSÁRLABDA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ 
NŐK
A-CSOPORT
  3.00: Kanada–Dél-Korea
10.20: Spanyolország–Szerbia
FÉRFIAK
C-CSOPORT
  6.40:
 Szlovénia–Japán
14.00: Spanyolország–Argentína 

ÖKÖLVÍVÁS
4.00, 10.00:
férfi 75, férfi +91 kg, női 51 kg – nyolcaddöntő

RÖPLABDA
NŐK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
  4.05:
Dél-Korea–Dominikai Köztársaság
  7.20: Szerbia–Kenya
12.40: Japán–Brazília
B-CSOPORT
  2.00:
Olaszország–Argentína
  9.25: Kína–Orosz csapat
14.45: Egyesült Államok–Törökország

SPORTLÖVÉSZET
2.00: női, féri trap – 2. selejtező nap, döntő; női sportpisztoly (25 m, Major Veronika) – selejtező

STRANDRÖPLABDA
2.00, 8.00, 13.00: férfi, női csoportmeccsek

TENISZ
4.00:
férfi egyes – negyeddöntő; női egyes – elődöntő, női páros – elődöntő; vegyes páros – negyeddöntő

TOLLASLABDA

  2.00: vegyes páros – elődöntő; férfi páros – negyeddöntő; női egyes – nyolcaddöntő
10.00: férfi egyes – nyolcaddöntő; női páros – negyeddöntő 

TORNA
12.50:
nők, egyéni összetett, döntő (Kovács Zsófia)

ÚSZÁS
  3.30:
női 200 m pillangó, 4x200 m gyorsváltó, férfi 100 m gyors, 800 m gyors, 200 m mell – döntő; női 100 m gyors, 200 m mell, férfi 200 m hát, 200 m vegyes – elődöntő
12.00: női 800 m gyors, 200 m hát, férfi 100 pillangó, mix 4x100 m vegyes váltó – előfutamok

VITORLÁZÁS
5.00:
férfi, női laser, 470-es és RS:X, férfi finn, vegyes Nacra 17 – előfutamok

VÍVÁS
  3.50:
női tőr, csapat – nyolcaddöntő, negyeddöntő, helyosztók az 5-8. helyért, elődöntő
11.30: női tőr, csapat – bronzmeccs, döntő

VÍZILABDA, FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
  3.00: Magyarország
–Dél-Afrika
  7.00: Egyesült Államok–Olaszország
11.20:
Görögország–Japán
B-CSOPORT
  4.30:
Spanyolország–Kazahsztán
  8.30: Horvátország–Montenegró
12.50: Szerbia–Ausztrália

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA!

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.