nemzetisport.hu 2021.07.29 21:07 Frissítve: 2021.07.30 18:09

Tokió 2020: női pólósaink legyőzték Japánt, Cseh László elbúcsúzott – infoközpont

A pénteki olimpiai versenynap nem hozott érmet a magyar sportolóknak Tokióban. Íme, a magyar érdekeltségű eredmények, a legfontosabb cikkeink!

Cseh László (Fotó: Tumbász Hédi)

 

 

JÚLIUS 30., PÉNTEK – ÖSSZEFOGLALÓ

Szucsánszki hazautazik, újabb csere női kéziseinknél

Kicsit küszködve, de biztosan nyert Japán ellen a női vízilabdacsapat

Cseh László: Mindenkinek ilyen szép lezárást kívánok, és ennyi olimpiát

Márton Anita: Úgy gondolom, mindent megtettem

„Ennyi volt az én időm” – Cseh 7. hellyel búcsúzott; Milák 2. idővel döntős; Telegdy 5.

Pétervári-Molnár Bendegúz a 10. helyen végzett az egypárevezősöknél

Djokovics nem jutott be a döntőbe férfi egyesben

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
  3.41: Bartha-Kéri Bianka (női 800 m) – előfutam: Bartha-Kéri futamában a 6. lett nem jutott tovább, összesítésben a 33. helyen zárt  
  4.25: Koroknai Máté (férfi 400 m gát) – előfutam: Koroknai futamában 6. lett, nem jutott tovább, összesítésben a 26. helyen zárt
12.25: Márton Anita (női súlylökés) – selejtező: összesítésben 21. lett, nem jutott tovább

Evezés
2.15:
Pétervári-Molnár Bendegúz (férfi egypár) – a B-döntőben a 4. helyen zárt, összesítésben a 10. lett

Sportlövészet
2.00, 7.00:
Major Veronika (női sportpisztoly) – alapverseny, döntő: Major Veronika nem jutott döntőbe, a 35. helyen végzett

Úszás
  3.30:
Milák Kristóf (férfi 100 m pillangó) – elődöntő: Milák olimpiai csúcsot úszott, ami Caeleb Dressel gyorsan meg is döntött, a második idővel döntős
  3.35: Szabó Szebasztián (férfi 100 m pillangó) – elődöntő: Szabó futamában a hetedik lett, nem jutott döntőbe, összességében a 14. helyen végzett
  3.50: Telegdy Ádám (férfi 200 m hát) – döntő: Telegdy az 5. helyen végzett
  4.16: Cseh László (férfi 200 m vegyes) – döntő: Cseh László a 7. helyen ért célba utolsó úszása alkalmával
  4.42: Burián Katalin (női 200 m hát) – elődöntő: Burián 5. lett, nem jutott a döntőbe, a 10. helyen végzett

12.17: Lobanovszkij Maxim (férfi 50 gyors) – előfutam: Lobanovszkij a 26. időt úszta összesítésben, nem jutott tovább
13.00: Gyurta Gergely, Kalmár Ákos (férfi 1500 m gyors) – előfutam: Gyurta 15., Kalmár 22. lett, egyikük sem jutott tovább
14.05: magyar váltó (férfi 4x100 m vegyes váltó) – előfutam: a váltó összesítésben a 13. helyen végzett, nem jutott be a döntőbe.

Vitorlázás
5.05: Érdi Mária (női laser) – 9-10. futam: Érdi nem jutott be az éremfutamba, a 13. helyen végzett
7.35: Vadnai Benjamin (férfi laser) – 9-10. futam: Vadnai nem jutott be az éremfutamba, a 18. helyen végzett

Vízilabda
11.20: magyar női válogatott (Japán–Magyarország 13–17) – csoportmeccs

A NAP ARANYÉRMESEI

ASZTALITENISZ
férfi egyes – aranyérmes: Ma Lung (Kína)

ATLÉTIKA
férfi 10.000 méteres síkfutás – aranyérmes: Selemon Barega (Etiópia)

CSELGÁNCS
női +78 kg – aranyérmes: Szone Akira (Japán)
férfi +100 kg – aranyérmes: Lukás Krpálek (Csehország)

EVEZÉS
női egypár – aranyérmes: Emma Twygg (Új-Zéland)
férfi egypár – aranyérmes: Sztefanosz Duszkosz (Görögország)
női nyolcas – aranyérmes: Kanada
férfi nyolcas – aranyérmes: Új-Zéland

GUMIASZTAL
nők – aranyérmes: Csu Hszüe-jing (Kína)

ÍJÁSZAT
női egyéni – aranyérmes: An Szan (Dél-Korea)

KAJAK-KENU, SZLALOM
férfi K–1 – aranyérmes: Jirí Prskavec (Csehország)

KERÉKPÁR
férfi BMX-verseny – aranyérmes: Niek Kimmann (Hollandia)
női BMX-verseny – aranyérmes: Bethany Shriever (Nagy-Britannia)

SPORTLÖVÉSZET
női sportpisztoly – aranyérmes: Vitalina Bacaraskina (Orosz csapat)

TENISZ
férfi páros – aranyérmes: Mektic, Pavic (Horvátország)

TOLLASLABDA
vegyes páros – aranyérmes: Huang Tung-ping, Vang Ji-lju (Kína)

ÚSZÁS
női 200 m mell – aranyérmes: Tatjana Schoenmaker (Dél-Afrika)
férfi 200 m hát – aranyérmes: Jevgenyij Rilov (Orosz csapat)
női 100 m gyors – aranyérmes: Emma McKeon (Ausztrália)
férfi 200 m vegyes – aranyérmes: Vang Sun (Kína)

VÍVÁS
férfi párbajtőr, csapat – aranyérmes: Japán

 

OLIMPIA A TV-BEN 
M4 SPORT
3.15: úszás, döntők
5.30: vitorlázás, dzsúdó, sportlövészet
7.00: férfi kézilabda: Franciaország–Spanyolország, kajak-kenu szlalom döntők, tollaslabda, vívás, dzsúdó
11.00: vízilabda, nők, Japán–Magyarország
12.45: úszás, futamok
14.30: úszás, asztalitenisz férfi döntő, atlétika: súlylökés, női selejtező, strandröplabda: Olaszország–Kuba, férfi kézilabda: Németország–Norvégia
DUNA TV
2.00: kézilabda: Argentína–Brazília, atlétika, kerékpár BMX
6.30: dzsúdó, sportlövészet, kézilabda, vízilabda, íjászat
12.35: atlétika, strandröplabda
EUROSPORT1
5.25: atlétika
6.05: ökölvívás
7.00: kajak-kenu szlalom
9.00: kajak-kenu szlalom
10.00: ökölvívás
12.00: atlétika
14.00: asztalitenisz, férfiak, döntő
15.10: röplabda, férfi csoportmérkőzés
EUROSPORT2
6.30: kosárlabda, nők, csoportmérkőzés
8.40: strandröplabda
11.00: labdarúgás
15.00: kosárlabda, nők, csoportmérkőzés

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
13.00: férfi egyes – bronzmérkőzés
14.00: férfi egyes – döntő

ATLÉTIKA
2.00:
férfi 400 m gát, férfi 3000 m akadály, férfi magasugrás, férfi diszkoszvetés, női 800 m, női 100 m – selejtezők, előfutamok
12.00: női 5000 m, női hármasugrás, női súlylökés, 4x400 mix váltó – selejtezők, előfutamok; férfi 10 000 m, döntő

BASEBALL
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
  5.00:
Mexikó–Dominikai Köztársaság
B-CSOPORT
12.00: Egyesült Államok–Izrael

CSELGÁNCS
  4.00:
női +78 kg, férfi +100 kg – selejtezők, negyeddöntők
10.00: női +78 kg, férfi +100 kg – elődöntők, vigaszág, bronzmérkőzés, döntő 

EVEZÉS
  1.45-3.55:
F, E, D, C, B döntő - női egypár, férfi egypár; A-döntő - NŐI EGYPÁR, FÉRFI EGYPÁR, NŐI NYOLCAS, FÉRFI NYOLCAS

GOLF
0.30:
férfiak, egyéni – 2. kör

GUMIASZTAL
6.00:
női egyéni – selejtező
7.50: női egyéni – döntő

GYEPLABDA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
NŐK
A-CSOPORT

  2.30: Dél-Afrika–Németország 1–4
  4.45:
Írország–India 1–0
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
FÉRFIAK
A-CSOPORT

  3.00:
Ausztrália–Spanyolország 1–1
11.30: Japán–India
12.00:
Argentína–Új-Zéland
B-CSOPORT
  5.15:
Kanada–Dél-Afrika 4–4
13.45:
Németország–Hollandia
14.15:
Belgium–Nagy-Britannia

HETES RÖGBI
NŐK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ 
B-CSOPORT
2.00: Fidzsi-szigetek–Brazília
2.30: Kanada–Franciaország
C-CSOPORT
3.00:
 Kína–Japán
3.30: Ausztrália–Egyesült Államok
A-CSOPORT
4.00:
 Nagy-Britannia–Kenya
4.30: Új-Zéland–Orosz csapat 
HELYOSZTÓK (A 9–12. HELYÉRT)
9.30 és 10.00
NEGYEDDÖNTŐK
10.30, 11.00, 11.30 és 12.00

ÍJÁSZAT

2.30: női egyéni verseny – nyolcaddöntők
7.45:
női egyéni verseny – negyeddöntők
8.45: női egyéni verseny – elődöntők
9.30: női egyéni verseny – bronzmérkőzés
9.45: női egyéni verseny – döntő

KAJAK-KENU, SZLALOM
7.00: férfi kajak egyes (K–1) – elődöntők
9.00: férfi kajak egyes (K–1) – döntő

KERÉKPÁR
3.00:
férfi és női BMX-verseny – elődöntők
4.40: férfi BMX-verseny – döntő
4.50: női BMX-verseny – döntő

KÉZILABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00:
Argentína–Brazília
  7.15: Franciaország–Spanyolország
14.30: Németország–Norvégia
B-CSOPORT
  4.00:
Bahrein–Japán
  9.15: Svédország–Egyiptom
12.30: Portugália–Dánia

KOSÁRLABDA
NŐK
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT
  3.00:
Belgium–Puerto Rico
14.00: Kína–Ausztrália 
B-CSOPORT
  6.40: Egyesült Államok–Japán
10.20: Franciaország–Nigéria

LABDARÚGÁS, NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
10.00: Kanada–Brazília
11.00: Nagy-Britannia–Ausztrália
12.00: Svédország–Japán
13.00: Hollandia–Egyesült Államok

LOVAGLÁS
  1.30:
lovastusa – egyéni és csapatverseny, díjlovaglás, első szakasz
10.30: lovastusa – egyéni és csapatverseny, díjlovaglás, második szakasz

MŰUGRÁS
8.00:
női 3 m – selejtező

ÖKÖLVÍVÁS
  4.00:
női 60 kg – nyolcaddöntők
  5.03: női 69 kg – negyeddöntők
  5.36: férfi 69 kg – negyeddöntők
  6.06: férfi 81 kg – negyeddöntők
  6.39: férfi 91 kg – negyeddöntők

10.00: női 60 kg – nyolcaddöntők
11.03: női 69 kg – negyeddöntők
11.36: férfi 69 kg – negyeddöntők
12.06: férfi 81 kg – negyeddöntők

12.39: férfi 91 kg – negyeddöntők

RÖPLABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00:
Kanada–Venezuela
  7.20: Japán–Lengyelország
12.40: Olaszország–Irán
B-CSOPORT
  4.05:
Brazília–Egyesült Államok
  9.25: Argentína–Tunézia
14.45: Orosz csapat–Franciaország

SPORTLÖVÉSZET
2.00: női sportpisztoly (25 m) – selejtező, döntő 

STRANDRÖPLABDA
2.00, 8.00, 13.00: férfi csoportmeccsek, női csoportmeccsek 

TENISZ
5.00:
férfi egyes – elődöntő; férfi páros – bronzmeccs, döntő; vegyes páros – elődöntő

TOLLASLABDA
2.00:
női egyes – negyeddöntők; vegyes páros – bronzmérkőzés
8.30: női egyes – negyeddöntők; férfi páros – elődöntők; vegyes páros – döntő

ÚSZÁS
DÖNTŐK, ELŐDÖNTŐK
3.30 és 3.35:
 férfi 100 m pillangó – elődöntők (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián)
3.41: női 200 m mell – döntő
3.50: férfi 200 m hát – döntő (Telegdy Ádám)
3.59: női 100 m gyors – döntő
4.16: férfi 200 m vegyes – döntő (Cseh László)

4.35 és 4.42: női 200 m hát – elődöntők (Burián Katalin)
ELŐFUTAMOK
12.00:
 férfi 50 m gyors – előfutamok (Lobanovszkij Maxim)
12.23: női 50 m gyors – előfutamok
12.48: férfi 1500 m gyors – előfutamok (Gyurta Gergely, Kalmár Ákos)
13.57: női 4x100 m vegyes váltó – elődöntők
14.10: férfi 4x100 m vegyes váltó – elődöntők (Magyarország)

VITORLÁZÁS
5.05:
férfi, női laser, 470-es és 49-es – előfutamok (Vadnai Benjamin, Érdi Mária)

VÍVÁS
  3.00:
férfi párbajtőr, csapatverseny – nyolcaddöntő
  4.25: férfi párbajtőr, csapatverseny – negyeddöntő
  5.45: férfi párbajtőr, csapatverseny – helyosztók (5–8. hely)
  6.40: férfi párbajtőr, csapatverseny – elődöntő
  7.30: férfi párbajtőr, csapatverseny – az 5. helyért és a 7. helyért
11.30: férfi párbajtőr, csapatverseny – bronzmérkőzés
12.30: férfi párbajtőr, csapatverseny – döntő

VÍZILABDA, NŐK
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
  7.00:
Dél-Afrika–Hollandia
12.50: Spanyolország–Ausztrália
B-CSOPORT
  8.30:
Egyesült Államok–Orosz csapat
11.20: Japán–Magyarország

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA!

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.