nemzetisport.hu 2021.07.31 20:11 Frissítve: 2021.08.01 17:17

Tokió 2020: ez történt a vasárnapi versenynapon – infoközpont

Berecz Zsombor a 9. és a 10. futamban is negyedik lett a vitorlázók finn hajóosztályában, és összesítésben a második helyről várja a keddi éremfutamot. Ezzel nagyjából vége is a jó magyar híreknek a tokiói olimpia vasárnapi versenynapján: ami a többieket illeti, női vízilabda-válogatottunk két góllal kikapott Kínától, öt érdekelt atlétánk egyikének sem sikerült bejutnia a döntőbe, míg női asztalitenisz-válogatottunk simán kikapott Japántól a nyolcaddöntőben.

Keszthelyi Ritáék vasárnap két góllal kikaptak a kínai válogatottól (Fotó: Mirkó István)

 

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP – ÖSSZEFOGLALÓ

A második helyen várja az éremfutamot Berecz Zsombor

Atlétáinknak nem ment hajnalban, mindegyikük búcsúzott

Világ- és olimpiai csúcsokkal ért véget az úszás a medencében

Kellemetlen vereség Kínától a női pólótornán

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
2.10:
Gyurátz Réka (női kalapácsvetés) – selejtező: Gyurátz 66.48 métert ért el, ezzel a 26. helyen végzett és kiesett a selejtezőben.
2.50: Nguyen Anasztázia (női távolugrás) – selejtező: összesítésben a 16. helyen zárt, így ő sem lesz részese a finálénak.
2.55: Kácser Zita (női 3000 m akadályfutás) – előfutam: 10:43.99-cel az utolsó helyen ért be a csoportjában és összesítésben is.
3.10: Tóth Lili Anna (női 3000 m akadályfutás) – előfutam: 9:30.96-cel összesítésben a 18. lett.
12.45: Kozák Luca (női 100 m gát) – elődöntő: nem ért célba, így nem jutott döntőbe.

Asztalitenisz
magyar női válogatott, csapatverseny – nyolcaddöntő
12.30: Japán–Magyarország 3:0, esélyünk sem volt Japán ellen, asztaliteniszezőink számára véget ért az olimpia
Isikava Kaszumi, Hirano Miu–Fazekas Mária, Pergel Szandra 3:0 (7, 7,8), Ito Mima–Madarász Dóra 3:0 (2, 6, 6), Hirano–Pergel 3:0 (3, 5, 7)

Vitorlázás
7.05:
Berecz Zsombor (finn) – 9-10. futam: A 9. és a 10. futamban is negyedik lett Berecz Zsombor, összesítésben a 2. helyről várja a keddi éremfutamot!

Vízilabda, nők
B-csoport
Magyarország–Kína 9–11

OLIMPIA A TV-BEN
M4 SPORT
  5.30: Olimpiai játékok
  6.45: Olimpiai játékok, vízilabda, nők, Magyarország–Kína
  8.30: Olimpiai játékok
11.15: Olimpiai játékok
16.30: Olimpiai játékok
DUNA TV
  2.00–16.00: Olimpiai játékok
EUROSPORT1
  5.00: Olimpiai játékok, tenisz
10.00: Olimpiai játékok, torna
12.00: Olimpiai játékok, atlétika
15.00: Olimpiai játékok, röplabda, férfi csoportmérkőzés
16.30: Olimpiai játékok
EUROSPORT2
  5.50: Olimpiai játékok, strandröplabda
  6.45: Olimpiai játékok, kosárlabda, férfiak, csoportmérkőzés
10.15: Olimpiai játékok, kosárlabda, férfiak, csoportmérkőzés
12.15: Olimpiai játékok, strandröplabda
14.00: Olimpiai játékok, kosárlabda, nők, csoportmérkőzés
A NAP ARANYÉRMESEI

ATLÉTIKA
női súlylökés – aranyérmes: Kung Li-csiao (Kína)
férfi magasugrás – aranyérmes: Gianmarco Tamberi (Olaszország) és Mutaz Essza Barsim (Katar)
női hármasugrás – aranyérmes: Yulimar Rojas (Venezuela)
férfi 100 méteres síkfutás – aranyérmes: Lamont Marcell Jacobs (Olaszország)

GOLF
férfiak – aranyérmes: Xander Schauffele (Egyesült Államok)

KERÉKPÁR
férfi BMX freestyle – aranyérmes: Logan Martin (Ausztrália)
női BMX freestyle – aranyérmes: Charlotte Worthington (Nagy-Britannia)

MŰUGRÁS
női 3 m – aranyérmes: Si Ting-mao (Kína)

SÚLYEMELÉS
női 76 kg  – aranyérmes: Neisi Dajomes (Ecuador)

TENISZ
férfi egyes – aranyérmes: Alexander Zverev
női páros – aranyérmes: Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková (Csehország)
vegyes páros – aranyérmes: Anasztaszija Pavljucsenkova, Andrej Rubljov (Orosz csapat)

TOLLASLABDA
női egyes – aranyérmes: Csen Jü-fej (Kína)

TORNA
férfi talaj – aranyérmes: Artem Dolgopyat (Izrael)
férfi lólengés – aranyérmes: Max Whitlock (Nagy-Britannia)
női ugrás – aranyérmes: Rebeca Andrade (Brazília)
női felemás korlát – aranyérmes: Nina Derwael (Belgium)

ÚSZÁS
férfi 50 m gyors – aranyérmes: Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
női 50 m gyors – aranyérmes: Emma McKeon (Ausztrália)
férfi 1500 m gyors – aranyérmes: Robert Finke (Egyesült Államok)
női 4 x 100 m  vegyes váltó – aranyérmes: Ausztrália
férfi 4 x 100 m  vegyes váltó – aranyérmes: Egyesült Államok

VITORLÁZÁS
férfi laser – aranyérmes: Matt Wearn (Ausztrália)
női laser – aranyérmes: Anne-Marie Rindom (Dánia)

VÍVÁS
férfi tőr csapatverseny – aranyérmes: Franciaország

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
CSAPATVERSENY
FÉRFIAK
NYOLCADDÖNTŐ
3.00:
Szlovénia–Dél-Korea
3.00:
Tajvan–Horvátország
7.30:
Brazília–Szerbia
7.30:
Hongkong–Franciaország
12.30:
Portugália–Németország
12.30:
Kína–Egyiptom
NŐK
NYOLCADDÖNTŐ
3.00:
Hongkong–Brazília
3.00: Egyiptom–Románia
7.30: Kína–Ausztria
7.30: Ausztrália–Németország
12.30: Magyarország–Japán
12.30: Tajvan–Egyesült Államok

ATLÉTIKA
2.10:
női kalapácsvetés – selejtező, A-csoport (Gyurátz Réka)
2.45: női 3000 méteres akadályfutás – 3 előfutam (Kácser Zita, Tóth Lili Anna)
2.50: női távolugrás – selejtező, A-csoport és B-csoport (Nguyen Anasztázia)
3.35: női súlylökés – döntő
3.40:
 női kalapácsvetés – selejtező, B-csoport
3.45: férfi 400 méteres síkfutás – 6 előfutam

12.10: férfi magasugrás – döntő
12.15:
 férfi 100 méteres síkfutás – 3 elődöntő
12.45: női 100 méteres gátfutás – 3 elődöntő (12.45: Kozák Luca)
13.15: női hármasugrás – döntő
13.25: 
férfi 800 méteres síkfutás – 3 elődöntő
14.05: férfi 400 méteres gátfutás – 3 elődöntő
14.50: férfi 100 méteres síkfutás – döntő

BASEBALL
KIESÉSES SZAKASZ, RÁJÁTSZÁS
5.00: Mexikó–Izrael
12.00: Dominikai Köztársaság–Dél-Korea

BIRKÓZÁS
4.00:
 férfi kötöttfogás 60 kg, férfi kötöttfogás 130 kg, női szabadfogás 76 kg – nyolcaddöntő, negyeddöntő
11.15: férfi kötöttfogás 60 kg, férfi kötöttfogás 130 kg, női szabadfogás 76 kg – elődöntő

GOLF
0.30: férfiak, 4. kör

GYEPLABDA
FÉRFIAK
NEGYEDDÖNTŐ
2.30: Németország–Argentína 3–1
5.00:
Ausztrália–Hollandia 2–2 – szétlövéssel: 3–0
11.30: Belgium–Spanyolország
14.00: India–Nagy-Britannia

KERÉKPÁR
3.10:
női BMX freestyle – döntő
4.20:
férfi BMX freestyle döntő

KÉZILABDA
FÉRFIAK

CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
7.15:
Spanyolország–Argentína
9.15:
Norvégia–Franciaország
12.30: Németország–Brazília
B-CSOPORT
2.00:
Portugália–Japán
4.00: Egyiptom–Bahrein
14.30: Dánia–Svédország  

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
6.40:
Argentína–Japán
10.20:
Spanyolország–Szlovénia
NŐK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
3.00:
Kanada–Spanyolország
14.00:
Dél-Korea–Szerbia

LOVAGLÁS
0.45: lovastusa – egyéni és csapatverseny, terepverseny

MŰUGRÁS
8.00: női 3 m – döntő

ÖKÖLVÍVÁS
4.00: női 51 kg – negyeddöntő
4.30:
férfi 57 kg – negyeddöntő
5.03:
férfi 69 kg – elődöntő: Pat McCormack (brit)–Aidan Walsh (ír)
5.18: férfi 75 kg – negyeddöntő
5.51: férfi 81 kg – elődöntő: Imam Hatajev (orosz)–Benjamin Whittaker (brit)
6.06: férfi 91 kg – negyeddöntő

10.00: női 51 kg – negyeddöntő
10.30:
férfi 57 kg – negyeddöntő
11.03:
férfi 69 kg – elődöntő: Roniel Iglesias (kubai)–Andrej Zamkovoj (orosz)
11.18: férfi 75 kg – negyeddöntő
11.51: férfi 81 kg – elődöntő: Arlen López (kubai)–Alfonso Dominguez (azeri)
12.06:
férfi 91 kg – negyeddöntő

RÖPLABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
2.00:
Lengyelország–Kanada
9.25: Olaszország–Venezuela
12.40: Japán–Irán
B-CSOPORT
4.05:
Brazília–Franciaország
7.20: Orosz csapat–Tunézia
14.45: Egyesült Államok–Argentína

SPORTLÖVÉSZET
1.30: férfi gyorstüzelő pisztoly (25 m) – kvalifikáció, 1. szakasz

STRANDRÖPLABDA
2.00, 6.00, 10.00, 14.00: férfi és női nyolcaddöntők

SÚLYEMELÉS
6.50: női 76 kg – B-csoport
12.50: női 76 kg – A-csoport

TENISZ

8.00: női páros – döntő: Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková (Csehország)–Belinda Bencic, Viktorija Golubic (Svájc)
férfi egyes – döntő: Alexander Zverev (Németország)–Karen Hacsanov (Orosz csapat)
vegyes páros – döntő: Jelena Vesznyina, Aszlan Karacev (Orosz csapat)–Anasztaszija Pavljucsenkova, Andrej Rubljov (Orosz csapat)

TOLLASLABDA
6.00 és 6.50: férfi egyes – elődöntő
13.30: női egyes – bronzmérkőzés: Ho Ping-csiao (kínai)–Sindhu Pusarla (indiai)
14.20: női egyes – döntő: Csen Jü-fei (kínai)–Taj Tzu-jing (tajvani)

TORNA
SZERENKÉNTI DÖNTŐK
10.00:
férfiak, talaj
10.45:
nők, ugrás
11.44:
férfiak, lólengés
12.27: nők, felemás korlát

ÚSZÁS
3.30:
férfi 50 m gyors – döntő
3.37:
női 50 m gyors – döntő
3.44:
férfi 1500 m gyors – döntő
4.15:
női 4x100 m vegyes váltó – döntő
4.36:
férfi 4x100 m vegyes váltó – döntő

VITORLÁZÁS
5.00: férfi, női 470-es, férfi finn (Berecz Zsombor), vegyes Nacra 17 – előfutamok
7.33: férfi laser – éremfutam 
8.33: női laser – éremfutam 

VÍVÁS
2.00: férfi tőr, csapatverseny – nyolcaddöntő
3.45: férfi tőr, csapatverseny – negyeddöntő
5.25: férfi tőr, csapatverseny – helyosztók (5–8. hely)
6.40: férfi tőr, csapatverseny – elődöntő
7.50: férfi tőr, csapatverseny – az 5. helyért és a 7. helyért
11.30: férfi tőr, csapatverseny – bronzmérkőzés
12.50: férfi tőr, csapatverseny – döntő

VÍZILABDA, NŐK
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
8.30:
Hollandia–Kanada
12.50: Ausztrália–Dél-Afrika
B-CSOPORT
7.00: Magyarország
–Kína
11.20: Orosz csapat–Japán

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA!

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.