nemzetisport.hu 2021.07.30 20:19 Frissítve: 2021.07.31 18:37

Tokió 2020: Milák ezüstérmes, nyertek női kéziseink és férfi pólósaink – infoközpont

A tokiói olimpiai második szombati versenynapján Milák Kristóf új Európa-csúccsal a második helyen végzett 100 méteres pillangóúszásban, ezzel megszerezte a magyar küldöttség hatodik érmét az idei ötkarikás játékokon (2 arany, 2 ezüst és 2 bronz a mieink eddigi mérlege). Kozák Luca elődöntőbe jutott 100 méteres gátfutásban, Berecz Zsombor pedig érmes helyen áll nyolc futam után a vitorlázók finndingi kategóriájában. A magyar női kézilabda-válogatott Spanyolország legyőzésével (29–25) elkönyvelte első sikerét Tokióban, míg férfi pólócsapatunk 11–8-ra nyert az Egyesült Államok ellen, ezzel biztossá vált a továbbjutása a legjobb nyolc közé. Női kardcsapatunk mindhárom ázsiai nemzettől, Dél-Koreától, Japántól és Kínától is kikapott, így a nyolcadik helyen végzett. Alább összegyűjtöttük a magyar sportolók mai szereplését, illetve a versenynap aranyérmeseit.

Milák Kristóf újra éremért úszik (Fotó: Tumbász Hédi)

 

JÚLIUS 31., SZOMBAT – ÖSSZEFOGLALÓ

Milák Kristóf ezüstérmes 100 pillangón
• Milák Kristóf: Jól megkergettem Dresselt

Kozák Luca elődöntős 100 gáton

A 8. helyen végzett a női kardcsapatunk

A férfi pólósok legyőzték az amerikaiakat és továbbjutottak
• Märcz Tamás: Mindenképp előrelépés ez a teljesítmény

Végre megvan az első siker, győzelem a vb-ezüstérmes spanyolok ellen!
• Elek Gábor érezte, bármi történik, nem fogunk kikapni

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

OLIMPIA A TV-BEN
M4 SPORT
  5.00: vívás, női röplabda: Egyesült Államok–Orosz csapat
  6.45: vízilabda, férfiak, Egyesült Államok–Magyarország
  8.30: vízilabda, férfiak: Horvátország–Szerbia, íjászat, labdarúgás: Spanyolország–Elefántcsontpart
11.05: vívás: női kard, csapatverseny; tenisz
12.15: kézilabda, nők, Magyarország–Spanyolország
14.15: tenisz női döntő, atlétika, férfi kosárlabda: Egyesült Államok–Csehország
DUNA TV
  2.00:
atlétika, vívás, ökölvívás, golf
  6.30: vízilabda, ökölvívás, vívás, kézilabda, tenisz, lövészet
13.05: atlétika
EUROSPORT1
  5.15:
tenisz, férfi ak, a 3. helyért
  8.30: tenisz
13.00: atlétika
15.00: röplabda, nők, csoportmérkőzés
EUROSPORT2
  6.30: kosárlabda, férfiak, csoportmérkőzés
  8.40: strandröplabda
11.00: labdarúgás
11.30: vívás, nők
13.40: labdarúgás
14.00: kosárlabda, férfiak, csoportmérkőzés

Atlétika
3.45:
Kozák Luca (női 100 méteres gátfutás) – előfutam: Kozák az előfutamában harmadik lett, így továbbjutott az elődöntőbe

Kézilabda
12.30: magyar női válogatott (Magyarország–Spanyolország) – a mieink nyertek 29–25-re

Sportlövészet
5.00:
Mészáros Eszter (sportpuska 50 m) – selejtező: Mészáros a 26. helyen zárt, nem döntős

Triatlon
0.30:
magyar vegyes váltó (Bragmayer Zsanett, Bicsák Bence, Kovács Zsófia, Tóth Tamás): a magyar csapat a 11. helyen zárt

Úszás
3.30:
Milák Kristóf (férfi 100 pillangó) – döntő: Caeleb Dressel világcsúccsal nyert, Milák Kristóf Európa-csúccsal ezüstérmes

Vitorlázás
5.05:
Berecz Zsombor (finn) – 7-8. futam: a hetedik futamban Berecz a 3. helyen végzett, s zárkózott az élen állókra

Vívás
magyar női kardcsapat (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, Battai Sugár Katinka) – nyolcaddöntőtől döntőig, helyosztókkal
4.25: negyeddöntő
Magyarország–Dél-Korea 40:45
5.45: helyosztó az 5-8. helyért
Magyarország–Japán 42:45
7.30: a 7. helyért

Magyarország–Kína 30:45

Vízilabda
A-csoport, 4. forduló:
7:00
Egyesült Államok–Magyarország 8–11


A NAP ARANYÉRMESEI

ATLÉTIKA
férfi diszkoszvetés – aranyérmes: Daniel Stahl (Svédország)
női 100 m – aranyérmes: Elaine Thompson-Herah (Jamaica)
mix 4x400 váltó – aranyérmes: Lengyelország

CSELGÁNCS
mix csapatverseny – aranyérmes: Franciaország

GUMIASZTAL
férfi verseny – aranyérmes: Ivan Litvinovics (Fehéroroszország)

HETES RÖGBI
nők – aranyérmes: Új-Zéland

ÍJÁSZAT
férfi egyéni verseny – aranyérmes: Mete Gazoz (Törökország)

SPORTLÖVÉSZET
vegyes trap csapat – aranyérmes: Spanyolország
női sportpuska (50 m) – aranyérmes: Nina Christen (Svájc)

SÚLYEMELÉS
férfi 81 kg – aranyérmes: Liu Hsziao-csün (Kína)
férfi 96 kg – aranyérmes: Elbakh Fares (Katar)

TENISZ
női egyes – aranyérmes: Belinda Bencic (Svájc)

TOLLASLABDA
férfi páros – aranyérmes: Li Jang, Vang Cse-lin (Tajvan)

TRIATLON
vegyes csapatverseny – aranyérmes: Nagy Britannia

ÚSZÁS
női 800 m gyors – aranyérmes: Kathleen Ledecky (Egyesült Államok)
női 200 m hát – aranyérmes: Kaylee McKeown (Ausztrália)
férfi 100 pillangó – aranyérmes: Caeleb Dressel (Egyesült Államok)
mix 4x100 m vegyes váltó – aranyérmes: Nagy-Britannia

A szombati úszódöntőkről bővebben itt olvashatnak.

VITORLÁZÁS
férfi RS:X – aranyérmes: Kiran Baldoe (Hollandia)
női RS:X – aranyérmes: Lu Jün-hsziu (Kína)

VÍVÁS
női kard csapat – aranyérmes: Orosz csapat

 

NAPI PROGRAM

ATLÉTIKA
  2.00:
női 400 méteres gátfutás – 5 előfutam
  2.30: női diszkoszvetés – selejtező, A-csoport
  2.40: férfi rúdugrás – selejtező, A-csoport, B-csoport
  2.50: férfi 800 méteres síkfutás – 6 előfutam
  3.45: női 100 méteres gátfutás – 5 előfutam (Kozák Luca)
  3.55: női diszkoszvetés – selejtező, B-csoport
  4.35: férfi 100 méteres síkfutás – 4 előfutam
12.10: férfi távolugrás – selejtező, A-csoport, B-csoport
12.15: női 100 méteres síkfutás – 3 elődöntő
12.45: férfi 100 méteres síkfutás – 7 előfutam
13.15: férfi diszkoszvetés – döntő
13.50:
női 800 méteres síkfutás – 3 elődöntő
14.35: 4x400 méteres vegyes váltó – döntő
14.50: női 100 méteres síkfutás – döntő

BASEBALL
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ

A-CSOPORT
  5.00:
Japán–Mexikó
B-CSOPORT
12.00:
Dél-Korea–Egyesült Államok

CSELGÁNCS
4.00:
mix csapatverseny – a nyolc közé jutásért, negyeddöntő, elődöntő, vigaszág
A NYOLC KÖZÉ JUTÁSÉRT
Németország–Menekültek olimpiai csapata
Olaszország–Izrael
Mongólia–Dél-Korea
Hollandia–Üzbegisztán
NEGYEDDÖNTŐ
Japán–?
Franciaország–?
Orosz csapat–?
Brazília–? 
10.00: mix csapatverseny – bronzmérkőzések, döntő

GOLF
0.30:
férfiak, 3. kör

GUMIASZTAL
6.00:
férfiak, selejtező
7.50: férfiak, döntő

GYEPLABDA
NŐK
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
B-CSOPORT 
  2.30: 
Kína–Új-Zéland
  3.00: Japán–Spanyolország
  4.45: Argentína–Ausztrália
A-CSOPORT
  5.15:
India–Dél-Afrika
11.30: Németország–Hollandia
13.45: Írország–Nagy-Britannia 

HETES RÖGBI, NŐK 
  2.00:
a 11. helyért: Brazília–Japán
  2.30: a 9. helyért: Kanada–Kenya
  3.00: az 5-8. helyért: Orosz csapat–Ausztrália
  3.30: az 5-8. helyért: Egyesült Államok–Kína
  4.00: elődöntő: Új-Zéland–Fidzsi-szigetek
  4.30: elődöntő: Nagy-Britannia–Franciaország
  9.30: a 7. helyért
10.00: az 5. helyért
10.30: bronzmérkőzés
11.00: döntő

ÍJÁSZAT

2.30: férfi egyéni verseny – nyolcaddöntő
7.45:
férfi egyéni verseny – negyeddöntő
8.45: férfi egyéni verseny – elődöntő
9.30: férfi egyéni verseny – bronzmérkőzés
9.45: férfi egyéni verseny – döntő

KERÉKPÁR
3.10: női BMX freestyle – előfutamok
4.20: férfi BMX freestyle – előfutamok

KÉZILABDA, NŐK
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00: Angola–Japán
  4.00: Montenegró–Dél-Korea
14.30:
Norvégia–Hollandia
B-CSOPORT
  7.15:
Orosz csapat–Franciaország
  9.15:
Brazília–Svédország
12.30: Magyarország–Spanyolország

KOSÁRLABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
  3.00:
Irán–Franciaország
14.00: Egyesült Államok–Csehország
B-CSOPORT
  6.40:
Olaszország–Nigéria
10.20: Ausztrália–Németország

LABDARÚGÁS
FÉRFIAK
NEGYEDDÖNTŐ
10.00:
Spanyolország–Elefántcsontpart
11.00: Japán–Új-Zéland
12.00: Brazília–Egyiptom
13.00: Dél-Korea–Mexikó    

LOVAGLÁS
1.30:
lovastusa – egyéni és csapatverseny, díjugratás, 3. szakasz

MŰUGRÁS
8.00: női 3 m – elődöntő

ÖKÖLVÍVÁS
  4.00: férfi 52 kg – nyolcaddöntő
  5.03: férfi 63 kg – nyolcaddöntő
  6.06: női 75 kg – negyeddöntő
  6.39: női 57 kg – elődöntő
10.00: 
férfi 52 kg – nyolcaddöntő
11.03: férfi 63 kg – nyolcaddöntő
11.51: női 75 kg – negyeddöntő
12.24: női 57 kg – elődöntő

RÖPLABDA
NŐK
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
  2.00:
Dominikai Köztársaság–Kenya
  9.25: Szerbia–Brazília
12.40: Japán–Dél-Korea
B-CSOPORT
  4.05: Egyesült Államok–Orosz csapat
  7.20: Argentína–Törökország
14.45: Kína–Olaszország 

SPORTLÖVÉSZET
2.00: trap vegyes csapat – selejtező
5.00: női kisöbű sportpuska (50 m) – selejtező (Mészáros Eszter)
6.30: trap vegyes csapat – bronzmérkőzés
7.05: trap vegyes csapat – döntő
9.00: női kisöbű sportpuska (50 m) – döntő 

STRANDRÖPLABDA
2.00, 8.00: férfi csoportmeccsek, női csoportmeccsek 
8.00, 13.00: férfi, női „pótselejtező” a rosszabb csoportharmadikoknak

SÚLYEMELÉS
4.50:
férfi 81 kg és férfi 96 kg – B-csoport
8.50: férfi 81 kg – A csoport
12.50: férfi 96 kg – A-csoport

TENISZ
8.00
: férfi egyes, női egyes, női páros, vegyes páros – bronzmérkőzés; női egyes – döntő

TOLLASLABDA
2.00:
férfi egyes – negyeddöntők; női páros – elődöntők
11.00: női egyes – elődöntők; férfi páros – bronzmérkőzés; férfi páros – döntő

TRIATLON
0.30: vegyes váltó


ÚSZÁS
3.30: férfi 100 m pillangó – döntő (Milák Kristóf)
3.37: női 200 m hát – döntő 
3.46: női 800 m gyors – döntő

4.11 és 4.16: férfi 50 m gyors – elődöntő
4.32 és 4.37: női 50 m gyors – elődöntő
4.43: mix 4x100 m vegyes váltó – döntő

VITORLÁZÁS
5.00: férfi 49-es, női 49-es, férfi finn (Berecz Zsombor), vegyes Nacra 17 – előfutamok
7.33: női RS:X – éremfutam
8.33: férfi RS:X – éremfutam

VÍVÁS
  3.00: női kard, csapatverseny – nyolcaddöntő (Tunézia–Japán)
  4.25: női kard, csapatverseny – negyeddöntő (Orosz csapat–Tunézia/Japán, Franciaország–Egyesült Államok, Kína–Olaszország, Magyarország–Dél-Korea)
  5.45: női kard, csapatverseny – helyosztók (5–8. hely)
  6.40: női kard, csapatverseny – elődöntő
  7.30: női kard, csapatverseny – az 5. helyért és a 7. helyért
11.30: női kard, csapatverseny – bronzmérkőzés
12.30: női kard, csapatverseny – döntő

VÍZILABDA
FÉRFIAK
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT
  7.00: Egyesült Államok–Magyarország
11.20: Olaszország–Japán
12.50: Dél-Afrika–Görögország
B-CSOPORT
  3.00:
Montenegró–Kazahsztán
  4.30:
Ausztrália–Spanyolország
  8.30: Horvátország–Szerbia

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.