Tokió 2020: vereség kézilabdában, 4. hely hegyikerékpárban – keddi összefoglaló

2021.07.26. 20:45
Tokióban, a helyszíneken csak a versenytársak, edzők szoríthatnak a mieinknek (Fotó: facebook.com/uszoszovetseg)
A nyári olimpia negyedik napján egyik nagy aranyesélyesünk, a világbajnok vitorlázó Berecz Zsombor is megkezdi szereplését a tokiói olimpián. A szintén világbajnok úszó, Kapás Boglárka a 200 pillangó előfutamában lesz érdekelt, csakúgy, mint Hosszú Katinka, de utóbbi a 200 vegyes elődöntőjében is úszott. Kenderesi Tamás és Milák Kristóf a férfi 200 pillangó elődöntőjét vette sikerrel. A légpuskások vegyes csapatversenyében Péni István és Mészáros Eszter a hetedik helyen végzett. Cselgáncsban, kerékpárban és triatlonban is volt kinek szurkolnunk. A csapatsportokban is... Női kézilabda-válogatottunk viszont olyan vereséget szenvedett, ami után a szövetségi kapitány is szégyellte magát. Férfi vízilabdacsapatunk javíthat az 1. fordulóban elszenvedett vereség után.

JÚLIUS 27., KEDD – ÖSSZEFOGLALÓ

Milák Kristóf a legjobb, Kenderesi Tamás z 5. legjobb idővel jutott a 200 pillangó döntőjébe

Hosszú Katinka a futamában 5. lett, de a 7. legjobb idővel bejutott a 200 méter vegyes fináléjába

A magyar női kézilabda-válogatott nagyon simán kikapott Brazíliától

A MAGYAR VERSENYZŐK NAPI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI
(Az időpontok magyar idő szerint értendők)

Cselgáncs– selejtezőktől a döntőig
Női 63 kg:
Özbas Szofi
a legjobb 16 közé jutásért: Martyna Trajdos (német)–Özbas Szofi – Özbas Szofi aranyponttal nyert, továbbjutott
a legjobb nyolc közé jutásért: Özbas Szofi–Maria Centracchio (olasz) – Özbas Szofi ipponnal kikapott, kiesett

Férfi 81 kg: Ungvári Attila
Mohamed Abdelaal (egyiptomi)–Ungvári Attila – a legjobb 32 közé jutásért – Ungvári intésekkel kikapott, kiesett

Kerékpár
Vas Kata Blanka
(női mountain bike) – terepverseny – Vas Kata Blanka fantasztikus teljesítménnyel a negyedik helyen ért célba a versenyen

Női kézilabda
B-csoport, 2. forduló
Brazília–Magyarország 33–27

Sportlövészet
Péni István, Mészáros Eszter – 10 m légpuska vegyes csapat
10 m légpuska vegyes csapat – alapverseny
10 m légpuska vegyes csapat – középdöntő – A hetedik helyen zárt Péni István és Mészáros Eszter párosa.
10 m légpuska vegyes csapat – bronzmérkőzés
10 m légpuska vegyes csapat – döntő

Tollaslabda
3.00:
Szergej Szirant (orosz)–Krausz Gergely – férfi egyes csoportmérkőzés, 2. forduló – Krausz Gergely 2:0-ra kikapott, így búcsúzott az olimpiától
7.00: Sonia Cheah Su Ya (malajziai)–Sárosi Laura – női egyes, csoportmérkőzés, 2. forduló – Sárosi Laura sérülés miatt visszalépett a további küzdelmektől

Triatlon
Bragmayer Zsanett, Kovács Zsófia – női verseny Bragmayer a 12. helyen végzett, Kovács nem ért célba

Úszás
Kenderesi Tamás (férfi 200 m pillangó) – az elődöntőben az 5. legjobb idővel jutott be a döntőbe
Milák Kristóf (férfi 200 m pillangó) – az elődöntőben a legjobb idővel jutott be a döntőbe
Hosszú Katinka (női 200 m vegyes) – az elődöntőben a 7. legjobb idővel jutott be a döntőbe

Szabó Szebasztián, Németh Nándor (férfi 100 m gyors) – előfutam – Németh Nándor a kilencedik helyen jutott tovább a középdöntőbe, Szabó Szebasztián csak a 20. lett, így kiesett.
Kapás Boglárka (női 200 m pillangó) – előfutam – Az ötödik helyen jutott a középdöntőbe Kapás Boglárka.
magyar váltó (férfi 4x200 m gyorsváltó) – előfutam – Hiába ért a hatodik helyen célba a magyar váltó, rossz váltás miatt diszkvalifikálták.
Kalmár Ákos
(férfi 800 m gyors) – előfutam – Kalmár Ákos nem jutott a döntőbe, összesítésben a 22. lett.

Vitorlázás
Érdi Mária (laser radial), Vadnai Benjamin (laser) – 5-6. futam
Berecz Zsombor (finndingi)
1. futam: Berecz az első futamban a 2. helyen végzett
2. futam: Berecz a második futamban is a 2. helyen végzett

Férfi vízilabda
Japán–Magyarország 11–16 – Győzelemmel zárta második mérkőzését a csoportkörben a magyar férfi vízilabda-válogatott.

A NAP ARANYÉRMESEI

CSELGÁNCS
női 63 kg – aranyérmes: Clarisse Agbegnenou (Franciaország)
férfi 81 kg – aranyérmes: Nagasze Takanori (Japán)

HULLÁMLOVAGLÁS
Férfiak – aranyérmes: Italo Ferreira (Brazília)
Nők – aranyérmes: Carissa Moore (Egyesült Államok)

KAJAK-KENU, SZLALOM
női K–1 aranyérmes: Ricarda Funk (Németország)

KERÉKPÁR
női mountain bike terepverseny – aranyérmes: Jolanda Neff (Svájc)

LOVAGLÁS
díjlovaglás, csapatverseny – aranyérmes: Németország

MŰUGRÁS
női szinkron torony – aranyérmes: Csen Jü-hszi, Csang Csi-csi (Kína)

SOFTBALL
aranyérmes:
Japán

SPORTLÖVÉSZET
Légpisztoly csapat – aranyérmes: Pang Vej, Csiang Zsan-hszien (Kína)
Légpuska csapat – aranyérmes: Jang Hao-zsan, Jang Csien (Kína)

SÚLYEMELÉS
női 59 kg – aranyérmes: Kou Hszing-csun (Tajvan)
női 64 kg – aranyérmes: Maude G Charron (Kanada)

TEKVANDÓ
női +67 kg – aranyérmes: Milica Mandics (Szerbia)
férfi +80 kg – aranyérmes: Vlagyiszlav Larin (Orosz csapat)

TRIATLON
női verseny – aranyérmes: Flora Duffy (Bermuda)

TORNA
női csapatverseny – aranyérmes: Orosz csapat

VÍVÁS
női párbajtőr, csapat – aranyérmes: Észtország

ÚSZÁS
női 100 m hát – aranyérmes: Kaylee McKeown (Ausztrália)
100 m mell – aranyérmes: Lydia Jacoby (Egyesült Államok)
férfi 200 m gyors – aranyérmes: Tom Dean (Nagy-Britannia)
100 m hát – aranyérmes: Jevgenyij Rilov (Orosz csapat)

NAPI PROGRAM

ASZTALITENISZ
3.00: férfi egyes és női egyes – 3. forduló
7.30: férfi egyes és női egyes – 3. forduló, nyolcaddöntő
12.30: férfi egyes és női egyes – nyolcaddöntő

CSELGÁNCS
4.00: női 63 kg (Özbas Szofi), férfi 81 kg (Ungvári Attila) – selejtezők, negyeddöntők

ÍJÁSZAT
12.00: férfi egyéni verseny, női egyéni verseny, 1. és 2. forduló (a 32 és a 16 közé jutásért)

7.00: női K–1 – elődöntők, döntő

KERÉKPÁR
8.00: női mountain bike terepverseny (Vas Kata Blanka)

ÖKÖLVÍVÁS
4.00, 10.00: női 60 kg – 1. forduló; női 69 kg, férfi 69 és 81 kg – nyolcaddöntő

döntő

2.00: vegyes csapatok, légpisztoly 10 m – selejtező, döntő; vegyes csapatok, légpuska 10 m (Péni István, Mészáros Eszter) – selejtező, döntő

4.00:
férfi egyes – 2. forduló; női egyes – 2. és 3. forduló; férfi páros – negyeddöntő; női páros – 2. forduló és negyeddöntők

férfi egyes, női egyes, férfi páros, női páros, vegyes páros – csoportmeccsek
3.00:Szergej Szirant (orosz)–Krausz Gergely– férfi egyes csoportmérkőzés, 2. forduló

TORNA
12.45:
női csapatverseny, döntő

TRIATLON
Hétfő, 23.30:
női verseny (Bragmayer Zsanett, Kovács Zsófia)

ÚSZÁS
3.30:
női 200 m gyors, 200 m vegyes, férfi 200 m pillangó – elődöntő; női 100 m hát, 100 m mell, férfi 200 m gyors, 100 m hát – döntő
12.00: női 200 m pillangó, férfi 100 m gyors, 200 m mell, 4x200 m gyorsváltó, 800 m gyors – előfutamok