Vardy ficánkolt, a Leicester nyert Leedsben, és már második!

M. G.M. G.
2020.11.02. 20:56
Vardy gólpasszt adott, gólt lőtt, a leedsi védők bottal ütötték a nyomát (Fotó: AFP)
Tovább folytatta remek szereplését az angol labdarúgó Premier League-ben a Leicester City, amely a 7. forduló hétfő esti mérkőzésén 4–1-re győzött a Leeds United otthonában, és előrelépett a tabellán a második helyre, a Liverpool mögé.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
LEEDS UNITED–LEICESTER CITY 1–4 (0–2)
Leeds,Elland Road.Vezette:Marriner
Leeds:Meslier – Ayling, R. Koch, Cooper, Dallas (Alioszki, 81.) – Klich – Hélder Costa, Shackleton (Poveda, a szünetben), Pablo Hernández (T. Roberts, 67.), Harrison – Bamford.Vezetőedző:Marcelo Bielsa
Leicester:Schmeichel – Fofana, L. Thomas, Fuchs – Albrighton, Tielemans, N. Mendy, Justin – Praet (Maddison, 63.), H. Barnes (Cengiz Ünder, 71.) – Vardy (Morgan, 85.).Menedzser:Brendan Rodgers
Gólszerző:Dallas (48.), ill. H. Barnes (3.), Tielemans (21., 90+1. – a másodikat 11-esből), Vardy (76.)

Aligha várta bárki is, hogy a Leeds–Leicester mérkőzés unalmas, gurigázós 0–0 lesz, a két csapat ennek megfelelően padlógázzal kezdett: a 2. percben Patrick Bamford kihagyott egy elég nagy helyzetet, és nagyon hamar megbánta, mert az ellentámadásból vezetést szereztek a vendégek. Kasper Schmeichel kidobta a labdát, Christian Fuchs indított, a leedsi védelemből Robin Koch óriásit hibázott, röviden hazaadott labdájával Jamie Vardy egyedül léphetett ki. Eltolta a labdát a kapus mellett, aztán a jónál is jobb helyzetet teremtett, és valósággal gólt rúgatottHarvey Barnesszal (0–1).

A szakadó esőben valósággal ficánkoló Vardy az őrületbe kergette a leedsi hátvédsort, Barnes személyében partnere is akadt a „csínytevésben”, a Leicester az első tizenöt percben két- vagy háromgólos előnybe is kerülhetett volna. Azért nem kellett sokat várni a másodikra: a 21. percben Marc Albrighton adott középre a jobb szélről, Vardy fejesét még hatalmas bravúrral védeni tudta Illan Meslier, a kipattanót viszontYouri Tielemansmár a kapuba lőtte(0–2).

Marcelo Bielsa lehajtott fejjel, kicsit magába roskadva ücsörgött, csapata pedig jócskán elmaradt legjobbjától az első félidőben: bár volt a Leedsnek ziccere (Bamford kísérletét védte Schmeichel), a Leicester uralta a mérkőzést – és el is dönthette volna a szünetig.

Nem tette, és a második félidőt jól kezdte a Leeds United:Stuart Dallasbeadása a 48. percben behullott Schmeichel kapujába(1–2), majd Pablo Hernández lőtt csodálatos csel után irgalmatlanul nagy kapufát, a kapus már verve volt.

A yorkshire-iek lendületbe jöttek, de hamarosan ez a nekibuzdulás alábbhagyott, igaz, a Leicester gyilkos hatékonyságú kontrái is elmaradtak. Már egy ideig: a 76. percben két cserejátékos, James Maddison és Cengiz Ünder készített elő,Jamie Vardynakmár „csak” jó helyen kellett lennie jó időben, s befejezni az akciót(1–3).

A meccs ezzel eldőlt, Vardy még eltékozolt egy ziccert, de így is háromgólos lett a különbség: a 91. percbenTielemansértékesített egy (VAR-közreműködéssel megítélt) büntetőt,a Leicester 4–1-re győzött, és PL-története során először nyert meg ötöt az első hét meccséből! Tette ezt ráadásul úgy, hogy kulcsemberek sora hiányzik a csapatból...

KORÁBBI EREDMÉNY
Fulham–West Bromwich Albion 2–0(B. Reid 26., Aina 30.)
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Tottenham–Brighton 2–1(Kane 13. – 11-esből, Bale 73., ill. Lamptey 59.)
Aston Villa–Southampton 3–4(Mings 64., Watkins 90+3., Grealish 90+7., ill. Vestergaard
22., Ward-Prowse 33., 45., Ings 57.)

Newcastle–Everton 2–1(C. Wilson 56. – 11-esből, 84., ill. Calvert-Lewin 90+2.)
Manchester United–Arsenal 0–1(Aubameyang 69. – 11-esből)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Sheffield United–Manchester City 0–1 (Walker 28.)
Burnley–Chelsea 0–3(Zijes 26., Zouma 63., Werner 70.)
Liverpool–West Ham United 2–1(Szalah 42. – 11-esből, Jota 85., ill. Fornals 10.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 2–0(Ait Nouri 18., Podence 27.)

20. Burnley6153–12–91

90+5. perc. VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A Leicester City teljesen megérdemelten, fölényesen 4–1-re győz a Leeds United ellen az Elland Roadon!

90+4. perc. Bamford még kihagy egy helyzetet, de igazából oly mindegy már a Leedsnek.

90+1. perc. ITT A VÉGE, 1–4! Tielemans magabiztosan belövi a kapu jobb oldalába a büntetőt, a kapus a másik irányba ment.

89. perc. VIDEÓZÁS! Marrinerre szóltak rá. A játékvezető megmézi a monitort, s eredeti ítéletét megváltoztatva tizenegyest ad a Leicesternek! Maddisonnal szemben szabálytalankodott Klich.

85. perc. VENDÉGCSERE. Vardy lejön, bejön a szekrény méretű Wes Morgan a védelem közepére.

83. perc. ZICCER, VARDY KIHAGYJA! Pedig ilyet ritkán csinál! Vardy kedvenc csemegéje, villámgyors ellencsapás után egyedül húzhat kapura, de a bal kapufa mellé lő.

81. perc. HAZAI CSERE. Lefut a gólszerző Dallas, beáll Alioszki.

81. perc. A Leeds rúghat néhány szögletet, de ezeknek nincs sok eredménye. Mondhatni, semmi.

76. perc. LEKONTRÁZZA A LEICESTER A HÁZIGAZDÁT, VARDY A BEFEJEZŐ, 1–3!!! A pusztító leicesteri kontrák elmaradtak a második félidőben. Eddig. Maddison remekül veszi át a labdát, Cengiz Ündert futtatja, a csereként beállt török támadó pedig valósággal gólt rúgat Jamie Vardyval. Sakk-matt!

74. perc. Felhördülnek és tizenegyest reklamálnak egy Ayling-Fuchs párharc után a hazaiak, Marriner továbbot int, igaza van, mert Ayling legfeljebb egy fűszálban zuhanhatott el.

71. perc. LEICESTER-CSERE. Az első gólt szerző Barnes helyére Cengiz Ünder érkezik.

68. perc. Bamford kilép, Schmeichel egy kicsit hezitál, majd kifut, s elhárítja a veszélyt!

67. perc. LEEDSI CSERE. Bielsa lehívja Pablo Hernándezt, aki zokon veszi ezt. Beáll Roberts.

63. perc. LEICESTER-CSERE. Rodgersnek nem tetszik a mérkőzés alakulása, és igaza is van. Praet jön le, Maddison váltja.

61. perc. Klich lövését fogja Schmeichel, pedig nem volt könnyű dolga.

55. perc. PUFF, KAPUFA!!! Pablo Hernández bedob egy nagy cselt (Fofana majdnem kiszáll a világból), aztán jobbal 16-ról csavar, Schmeichelnek esélye sincs, de a labda kijön a kapufa és a léc találkozásáról!

52. perc. Schmeichel kap fel egy viszonylag hosszú passzt, aztán rendet teremt és nyugalmat kér. Erre gyorsan labdát veszít a Leicester, de Poveda hiába tör be a tizenhatoson belülre, megállítják. Felpörgött a Leeds.

48. perc. VILLÁMGYORS SZÉPÍTÉS, 1–2! Dallas beívelése beakad a hosszú sarokba, 1–2!!! A hazai védő a bal szélről, jobbal csavar kapu felé egy labdát, amibe senki sem ér bele, így Schmeichel meglepve konstatálja, hogy a beadás a bal alsó sarokban köt ki!

46. perc. A MÁSODIK FÉLIDŐT A HAZAIAK KEZDTÉK.

CSERÉL A LEEDS. Shackleton helyére Poveda áll be.

Koch (fehérben) hibázik, készülőben az első leicesteri gól (Fotó: AFP)

1. FÉLIDŐ

45+2. perc. Leedsi szabadrúgás jobbról, az alapvonal közeléből. Klich rúgja középre a labdát, a védők tisztáznak, FÉLIDŐ, LEEDS–LEICESTER 0–2. A Leicester korán megszerezte a vezetést és azóta szétkontrázza a házigazdát, nagyobb különbséggel is vezethetne, bár a leedsi gólzsák Bamfordnak is megvoltak a helyzetei.

43. perc. Az eső mellé társul a szél is, biztos kellemes lehet, mondjuk sajnos nem a nézőknek, mert ez a mérkőzés is zárt kapus. Shackleton jobbról lövésre tesz le egy labdát, de Pablo Hernándeznek a rosszabbik lábára jön, s mire átteszi a másikra, a védők odaérnek.

41. perc. Leedsi szöglet, méghozzá kisszöglet. Annyira megbonyolítják, hogy semmi jó nem sül ki belőle.

38. perc. HAZAI HELYZET! Ayling készít elő, Bamford helyzetbe kerül, de megint nem tud túljárni Schmeichel eszén! Ayling kiugratása tökéletes volt, Bamford átvétele picit hosszú, így már túl közel került Schmeichelhez.

37. perc. Egy kis helyzetszünet után ismét a Leicester, Thomas 17 méteres csavarása száll Meslier kezébe. Mit keresett Thomas balösszekötőben?

28. perc. Praet szerezhetne újabb gólt, de elsuhan előtte egy beadás. A Leeds leginkább a szerencséjének köszönheti, hogy nem 0–4…

26. perc. Albrighton jobb oldali beadását Meslier majdnem a saját kapujába ejti, már csak ez hiányzott volna a Leedsnek.

23. perc.Rodgers békésen jegyzetel (és rommá ázik), Bielsa kicsit magába roskadva üldögél. Ennek csúnya vége is lehet, ha így folytatja a Leeds (meg a Leicester).

21. perc. MÁR 0–2, TIELEMANS GÓLJÁVAL! A Leeds labdát veszít saját térfelén, s megbánja. Albrighton indul el a jobb szélen, remekül kanyarít középre, Vardy elvetődve fejel, Meslier óriási bravúrral véd, de Tielemans a kapuba tereli a kipattanót.

20. perc. Már megint Vardy ugrik meg, de a labda megtréfálja, így nem alakul ki helyzet. Aztán Praet indít szólót, befelé cselez, Dallas keresztez, nincs szabálytalanság.

13. perc. Bamford zavarog a Leicester kapuja előtt, felpörgeti magának a labdát, majd a rövid sarok mellé lő.

11. perc. MEGINT A LEICESTER! Vardy készít elő (már megint), Barnes lő (már megint), de a 16 méterről leadott, a bal felső sarok felé tartó kísérletet Meslier bravúrral szögletre tolja.

10. perc.Az, hogy Vardy eddig nagyon él a felázott pályán, még visszafogott megfogalmazás. A Leicester gólzsákja eddig szenzációsan játszik. A Leeds szempontjából pocsékul alakul eddig a mérkőzés, a vendégek korán megszerezték a vezetést és kedvükre kontráznak.

8. perc. ÚJABB VENDÉGHELYZET! Barnes lép ki a bal szélen Vardy pazar passzával, de nem lő, aztán meg hosszan tolja meg a labdát, így aztán Meslier menteni tud előle. A helyzet után szöglet, Justin fejeli középre a labdát a beívelés után, tisztáznak a bekkek.

6. perc. Leedsi szöglet, de egy szabálytalanság után jöhet a Leicester.

3. perc. MÁRIS VEZET A LEICESTER, BARNES, 0–1! HAMAR ELSZABADULT A POKOL! Bamford helyzete után Schmeichel kidobja a labdát, Fuchs indít. Koch röviden ad haza, Vardy elcsípi a labdát, elviszi a kapus mellett, de nem fejezi be az akciót, hanem a jobb helyzetben levő Barnes elé passzol, ő meg az üres kapuba!

2. perc. BAMFORD! Hélder Costa ível be jobbról, a hosszúról Harrison által visszastukkolt labdát Bamford Schmeichel kezébe fejeli.

1. perc. SÍPSZÓ HALLIK, kezdés!

• Megemlékezés a mérkőzés előtt (az 1966-os világbajnok, a napokban elhunyt Nobby Stilesra), ömlik az eső, hangulatos meccs lesz ez. Fehérben a Leeds, kékben a Leicester. Tiszteletadás az első világháborúban harcolók emlékére is (november 11. a Fegyverszünet Napja).

• Ma lejátszottak már egy meccset, a Fulham immár nem nyeretlen, mivel 2–0-ra győzött a West Bromwich Albion ellen.

• A Leeds United három vagy több gólt szerzett az első hat meccséből hármon, ez sosem sikerült még újonccsapatnak a Premier League-ben.

• A házigazdáknál Kalvin Phillips és Diego Llorente sérültlistás, a vendégeknél három kulcsember, Caglar Söyüncü, Ricardo Pereira és Wilfred Ndidi, ez azért nagy érvágás.

• Ha a Leicester nyerni tud, akkor nemcsak előrelép a 2. helyre, de Premier League-története alatt először nyer meg ötöt az első hét bajnokijából.

• Elképesztően szoros a PL állása, a Liverpool 16 ponttal áll az élen, a 13. Crystal Palace 10 pontos. A Leeds és a Leicester a középmezőnyben (10 ponttal a 12., illetve 12 ponttal a 8. helyen), de amelyik csapat győz, az dobogóra vagy dobogóközelbe kerül.

JÓ ESTÉT KÍVÁNUNK! Leeds vagy Leicester? Marcelo Bielsa vagy Brendan Rodgers? Patrick Bamford vagy Jamie Vardy? Látványos találkozónak ígérkezik a Premier League hétfő esti mérkőzése, tartsanak velünk!

Jamie Vardy bevetés előtt az Elland Roadon (Fotó: AFP)