Aubameyang döntött, az Arsenal bevette az Old Traffordot

T. D.T. D.
2020.11.01. 17:20
Aubameyang higgadt maradt, fontos gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az Arsenal Pierre-Emerick Aubameyang tizenegyesből szerzett góljával legyőzte a Manchester Unitedet az Old Traffordon az angol Premier League 7. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Manchester United–Arsenal 0–1 (0–0)
Manchester,
Old Trafford, zárt kapuk mögött. Vezette: Dean
MU:
De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – Fred (Matics, 62.), McTominay, Pogba – B. Fernandes (Van de Beek, 75.) – Rashford, Greenwood (Cavani, 75.). Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
ARSENAL: Leno – Holding, Gabriel, Tierney – Bellerín, Elneny, Partey, Saka – Willian (Maitland-Niles, 86.), Lacazette (Nketiah, 76.), Aubameyang (Mustafi, 87.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: Aubameyang (69. – 11-esből)

Hiába állt mindkét csapat a tabella alsó felében, egy Manchester United–Arsenal meccs mindig rangadó – ennek megfelelően a szurkolók is nagy várakozással készültek a találkozóra. A forma alapján előzetesen inkább a hazaiak győzelmét várhattuk – Ole Gunnar Solskjaer csapata a Tottenham elleni, egy hónappal ezelőtti 1–6 óta három győzelmet és egy döntetlent hozott össze, míg a londoni csapat éppen egy hónapja nyert legutóbb a Premier League-ben – igaz, közte két meccset is behúzott az Európa-ligában.

Azonban egyértelműen az Arsenal kezdte jobban a mérkőzést, a játék leginkább a hazaiak térfelén zajlott az első 15 percben, köszönhetően a vendégek agresszív letámadásának. Ezután lassan kezdett előrébb merészkedni az MU, el is jutott Bernd Leno kapujáig, de betalálni nem tudott.

Az „ágyúsok” viszont a továbbiakban is jól futballoztak: Thomas Partey kiválóan mozgatta a szálakat a középpályán, míg elsősorban Willian jóvoltából sorra jöttek a beadások középre. Kísérleteztek is becsülettel a támadók, de a brazil szélső révén csak kapufáig jutottak a vendégek az első félidőben.

Solskjaer ezt érzékelte is, azonban a szünetben nem személyi, hanem taktikai váltásra szánta el magát. Az MU átállt 4–2–3–1-re, azonban ezzel sem lett sokkal közelebb a megoldáshoz, így kisvártatva cserére is elszánta magát a norvég menedzser.

Azonban Solskjaer próbálkozásai ellenére Mikel Arteta csapata talált be: Paul Pogba Héctor Bellerínt buktatta feleslegesen a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Pierre-Emerick Aubameyang jobbal a bal alsóba lőtte a másik irányba vetődő David de Gea mellett – 0–1.

Nem meglepő módon Solskjaer a gól hatására beküldte Donny van de Beeket és Edinson Cavanit is, az MU be is szorította a hajrára az Arsenalt, de nem tudta begyötörni az egyenlítő gólt. A mérkőzés egészét tekintve nem is játszott jól a hazai csapat, Mikel Artetáé viszont annál inkább, amely így a „vörös ördögöket” idegenbeli bajnokin 2006 óta először legyőzve megérdemelt sikert könyvelhetett el.

ESEMÉNYEK

94. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, NYERT AZ ARSENAL!

94. perc:
Cavani kap még egy sárgát a végére.

93. perc:
Matics tüzel távolról, de ezt könnyedén fogja Leno.

91. perc:
Rashford harcol ki szögletet, el is végzi, de ez gyenge, Nketiah tisztáz.

91. perc:
négy perc a ráadás!

90. perc:
Maitland-Niles szabálytalan Rashforddal szemben a kaputól vagy 40-45 méterre. Shaw rúgja előre a szabadrúgást, de Mustafi kifejeli.

87. perc:
Aubameyang lassan hagyja el a játékteret, kap még egy sárga lapot búcsúzóul.

87. perc:
Mustafi Aubameyangot váltja.

86. perc:
Maitland-Niles jön a vendégeknél, Willian megy le.

85. perc: MÁZLIJA IS VAN AZ ARSENALNAK!
Elneny teszi bele a lábát Van de Beek jobbról érkező beadásába, a labda Leno fejére, majd a kapufára pattan!

84. perc: NAGYSZERŰ KÉNYSZERÍTŐ! Matics és Van de Beek játszik össze, ám a becsúszó Gabriel szereli a szerbet, mielőtt lőhetne!

83. perc:
próbálkozik az MU, most Pogba ível balról középre, de Leno ezt simán lehúzza.

80. perc:
Holdingnak van szüksége némi ápolásra, de úgy tűnik, rendben lesz.

79. perc:
Rashford tüzel távolról, de McTominay hátán felpattan a labda, kirúgás.

78. perc:
Maguire büntetőt reklamál, de Tierney a hátával ért a labdához, nincs tizenegyes.

76. perc: cserél az Arsenal is, Lacazette helyére Nketiah jön.

75. perc:
Greenwood helyére Cavani érkezik, míg Van de Beek Fernandest váltja.

74. perc:
Greenwood szenzációsan forgatja be Gabrielt a sarokban, a védő hátulról buktatja. Megússza a második sárgát – egyelőre.

72. perc:
Greenwood csúszik oda hátulról Lacazette-nek. A labdát akarta, de a lábat találta, sárga lap.

71. perc:
jön is annak rendje és módja szerint az MU, most Shaw ad középre, de nem talál társat középen.

69. perc: AUBAMEYANG A BAL ALSÓBA LŐ, DE GEA A MÁSIK IRÁNYBA MEGY, VEZET AZ ARSENAL! 0–1!

68. perc: TIZENEGYEST RÚGHAT AZ ARSENAL! Pogba az őt megelőző Bellerín jobb lábára lép rá a tizenhatoson belül, Mike Dean a tizenegyespontra mutat!

66. perc:
kontrázik az Arsenal, először Tierney, majd Elneny próbálkozik, de egyikük sem jár sikerrel.

65. perc:
gyönyörű kényszerítő Pogba és Rashford között, de a franciát Gabriel szereli, mielőtt lőhetne.

62. perc:
jön az első csere, Matics váltja Fredet az MU-nál.

61. perc: Pogba szerez labdát az Arsenal térfelén, de belebonyolódik a cselekbe, így ebből sem lesz semmi.

58. perc: PARTEY!
A Tierneytől kapott labdával megindul a tizenhatos felé, kb. 24 méterről lő is jobbal – De Gea fogja!

55. perc:
Pogba harcol ki szabadrúgást a bal oldalon, Shaw beadását Maguire fejeli kapu mellé.

53. perc:
Pogba egy szép mozdulattal átveri Parteyt, majd középre ad, de Holding elfejeli a labdát.

52. perc:
Fred hibája után Lacazette ront rá az MU védelmére. Ő Aubameyangnak passzol, aki meg is nézi magának a sarkot, de nem találja el!

50. perc:
az MU a jelek szerint átállt 4–2–3–1-re. Pogba a bal, Greenwood a jobb oldalon, középen Fernandes, elöl Rashford.

48. perc:
Tierney számítja el magát a felívelt labdánál, Greenwood összeszedi a labdát, azonban nagyon belebonyolódik a cselekbe, végül a legurítása után Wan-Bissaka lő, Leno szögletre ment.

46. perc: CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

45. perc: NINCS RÁADÁS, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

44. perc: SAKA!
Nagyon egyedül hagyják a hazaiak a kaputól hét méterre, Bellerín jó beadása után fejel is, de nagy helyzetben nem találja el a kaput.

42. perc:
Rashford hiába kap hosszú labdát, és veszi át Holding gyenge felszabadítási kísérlete után, az asszisztens beinti a lest.

40. perc:
az Arsenal közelebb jár a vezető gólhoz, mint ellenfele, amelynél nem lenne meglepő egy-két csere a szünetben.

39. perc: KAPUFA!
Willian jobbról a keresztbe futó Aubameyanghoz passzol, a gaboni visszateszi neki sarokkal, Willian ballal lő, de a keresztlécről pattan ki a labda!

37. perc: ARSENAL-HELYZET!
Bellerín ad középre, a túloldalon Aubameyang szelídíti meg a labdát. Középre passzol Lacazette-nek, de ő nem talál(hat)ja el a labdát Lindelöf fontos közbelépése miatt.

35. perc:
Willian ível finoman keresztbe a tizenhatoson belülre futó Aubameyangnak, ám a gaboni csak hozzáérni tud a labdához, átvenni vagy lőni nem.

33. perc:
Partey is kap egyet a saját térfelén, „ágyús” szabadrúgás.

30. perc:
Bruno Fernandes esik el Aubameyang jóvoltából, a sértett középre íveli a szabadrúgást, de nincs fejes, sem lövés.

29. perc: Aubameyang hozza balról középre a labdát a hazai tizenhatos előtt, de sem ő, sem az általa megjátszott Bellerín nem lő.

27. perc: Rashford már sokadszor a földön, az őt buktató Gabriel is kap egy sárga lapot.

26. perc:
Maguire íveli fel a labdát a leshatáron mozgó Bruno Fernandesnek, a partjelző beinti a lest.

25. perc:
Holding rúg bele a kontrázó Pogbába, kap is érte egy sárga lapot.

24. perc:
a szabadrúgás után Pogba tisztáz.

23. perc:
labdavesztése után Wan-Bissaka vállal, a kelleténél talán kicsit keményebben ütközi le Sakát a tizenhatos oldalvonalától nem messzire. Szól a síp, szabadrúgás befelé, ezt középre lehet ívelni.

22. perc:
Fred pakol oda jókorát hátulról Williannak, sárga lap.

21. perc: LENO!
Megvan az első komolyabb MU-helyzet: Rashford jobbról parádésan tekeri a labdát a bal oldalon érkező Greenwoodhoz, aki kissé kisodródva ugyan, de az ötös sarkához közel érve lő. Leno kirúgja szögletre.

19. perc:
próbálkozik, építkezik az MU is, most egy kis ideje már a hazaiaknál van a labda.

17. perc:
Bruno Fernandes jobbról indulva ad remek labdát Greenwoodnak, de a támadó nem tud kapura fordulni, ráadásul lesről indul, így az Arsenal jöhet.

15. perc:
Rashfordnak megint fáj, ezúttal Holdingtól kapott egy könyököst.

14. perc: EZ MÁR VESZÉLYES LEHETŐSÉG!
A jobb oldalon türelmesen építgeti támadását a londoni csapat, végül Bellerín centerez, a hosszú kapufánál bevetődő Aubameyang azonban lemarad a labdáról!

12. perc:
egyelőre egyértelműen jobb az Arsenal. Az MU nehezen tud kijönni saját térfeléről, helyzetbe egyáltalán nem került.

10. perc:
Saka lépné át a neki címzett passzt, McTominay ellopja, meg is indul a kapu felé, de elzárják az útját. Nem sokkal később már a vendégek támadnak, Saka itt is főszereplő, de az MU védelme is áll a lábán.

8. perc:
Rashford megint kap egyet hátulról, most Holding az elkövető.

7. perc: Saka ad be balról, Maguire kifejeli a labdát, pedig ez simán De Geáé lehetne. Szöglet a végeredmény.

6. perc:
Rashford fájlalja a hátát egy Gabrieltől kapott csomag után. Feltápászkodik, folytatja.

5. perc:
Willian rántja vissza Fernandest, véletlenül el is találja kézzel az arcát. Lap nincs, szabadrúgás van.

4. perc:
Saka robog el a bal szélen, Fred ér ki oldalra közbelépni.

3. perc:
Willlian ad középre jobbról, Lindelöf fejeli ki a labdát.

1. perc: Maguire máris szerel, előrevágja a labdát, de ez Gabriel zsákmánya.

1. perc: KEZDÜNK!

A kezdő sípszó előtt a nemrég elhunyt korábbi MU-játékosra, Nobby Stilesra emlékeznek a csapatok.

ELŐZMÉNYEK

Habár eddig meglehetősen gyengén muzsikálnak a csapatok a bajnokságban, ennek a két gárdának a párosítása mindig rangadónak számít. Nincs ez másképp most sem, még az Arsenal 12. és a Manchester Unied 15. forduló előtti pozíciójával sem.

Legutóbb 2020 első napján találkozott egymással a két alakulat, akkor az Arsenal otthon nyert 2–0-ra. Azt megelőzően iksz, majd újabb 2–0-s londoni siker lett az összecsapás vége, a legutóbbi manchesteri sikerig 2019 januárjáig kell visszamennünk az időben, akkor az FA-kupában 3–1-re nyert az Emiratesben Solskjaer csapata. A „vörös ördögök” legutóbbi bajnoki sikere 2018 áprilisában történt, akkor 2–1-re hazai pályán nyert az MU.

Ha a jelenlegi formát nézzük, inkább a hazaiak felé dől a mérleg nyelve: a manchesteriek a Tottenhamtől elszenvedett súlyos 1–6 óta nem kaptak ki – a Newcastle, a PSG és az RB Leipzig legyőzése mellett a Chelsea-vel egy 0–0-s döntetlent hoztak össze. Az Arsenal viszont az MU–Spursszel egy napon, október 4-én rendezett Sheffield elleni meccs (2–1) óta nem nyert bajnoki mérkőzést – igaz, közte mindkét Európa-liga-meccsét behúzta Arteta csapata.

Mindkét csapatnak nélkülöznie kell néhány futballistát a mai meccsen. Kezdjük a Uniteddel: Jesse Lingard, Eric Bailly, Phil Jones és Alex Telles sem áll rendelkezésre egészségügyi okok miatt, míg Martial eltiltását tölti. Az „ágyúsoknál” Rob Holding, David Luiz, Pablo Marí, Calum Chambers és Gabriel Martinelli is sérült, így mindannyian kihagyják a mai találkozót.