PL: négy góllal is vezetett a Soton, a végén majdnem visszajött a Villa

B. D. K.B. D. K.
2020.11.01. 15:07
James Ward-Prowse szabadrúgásaitól joggal retteghetnek az ellenfelek (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában a Southampton fordulatos, gólgazdag mérkőzésen győzte le az Aston Villát.

Mindjárt a mérkőzés harmadik percében megszerezhette volna a vezetést a Southampton: egy szöglet után a labda egy hazai játékosról került a kapuba, ám les címén a VAR annullálta a találatot. Újabb három perc elteltével ismét veszélyeztettek a vendégek, Theo Walcott került ígéretes helyzetbe, de a gól – ezúttal – elmaradt.

A 20. percben aztán megszerezte a vezetést a Soton: James Ward-Prowse oldalszabadrúgására érkezett jó ütemben Jannik Vestergaard, aki fejjel a bal felső sarokba bólintott. 0–1

A 33. percben Ward-Prowse hírnevéhez méltóan pályafutása sokadik gyönyörű szabadrúgásgólját szerezte. A 26 éves angol játékos kb. 21 méterről rúgta ki a jobb felső sarkot. 0–2

A félidő lefújása előtt a történelem megismételte önmagát. Újabb Soton-szabadrúgás, ezúttal kb. 17 méterre a kaputól. Ezúttal is Ward-Prowse állt a labda mögé, s kíméletlenül tekert ugyanoda, ahova pár perccel korábban. 0–3

A második félidő elejét megnyomta az Aston Villa, de szépíteni nem tudott.

Az 57. percben Danny Ings is megtornáztatta a hazai kapust, aki ezúttal sem tudott hárítani. Az angol támadó káprázatosan tekert a bal felsőbe. 0–4

A 64. percben egy szép akció végén Tyrone Mings révén szépített az Aston Villa.1–4

A meccs hajrájában tizenegyeshez jutott az Aston Villa, amelyet Ollie Watkins higgadtan értékesített. 2–4

Nem állt le azonban az Aston Villa, a hatperces ráadás utolsó pillanataiban újabb gólt szerzett Jack Grealish jóvoltából, igaz, a középkezdés után egyből véget vetett a játékvezető a mérkőzésnek. 3–4

Fordulatos összecsapáson minimális különbségű győzelmet aratott a Southampton, amely a második félidőben négy góllal is vezetett. 3–4 a vége!

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Aston Villa–Southampton 3–4
(Mings 64., Watkins 90+3, Grealish 90+7., ill. Vestergaard 22., Ward-Prowse 33., 45., Ings 57.)
KÉSŐBB
15.00:Newcastle–Everton (Tv:Digi Sport2)
17.30:Manchester United–Arsenal (Tv:Digi Sport1)– élőben az NSO-n!
20.15:
Tottenham–Brighton (Tv:Digi Sport1)
HÉTFŐN
18.30:
Fulham–West Bromwich Albion
21.00:Leeds United–Leicester City– élőben az NSO-n!
KORÁBBAN
Sheffield United–Manchester City 0–1
(Walker 28.)
Burnley–Chelsea 0–3 (Zijes 26., Zouma 63., Werner 70.)
Liverpool–West Ham United 2–1 (Szalah 42. – 11-esből, Jota 85., ill. Fornals 10.)
Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 2–0(Ait Nouri 18., Podence 27.)

1. Liverpool 7 5 1 1 17–15 +2 16
2. Everton 6 4 1 1 14–9 +5 13
3. Southampton 7 4 1 2 14–12 +2 13
4. Wolverhampton 7 4 1 2 8–8 0 13
5. Chelsea 7 3 3 1 16–9 +7 12
6. Aston Villa 6 4 2 15–9 +6 12
7. Leicester City 6 4 2 13–8 +5 12