PL: Wilson duplázott, ismét kikapott az Everton

CS. M.CS. M.
2020.11.01. 17:02
Callum Wilson először büntetőből volt eredményes (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójának vasárnapi játéknapján a Newcastle United 2–1-re legyőzte hazai pályán az Evertont.

Az első játékrészben az Everton birtokolta többet a labdát, és többször az ellenfél kapujáig is eljutott, de kontrák után a Newcastle is tudott veszélyeztetni. Az első gól már a második félidőben esett: az 56. percben Callum Wilson értékesítette a Newcastle tizenegyesét, miután ő volt az, aki ellen szabálytalankodtak egy szögletet követően (1–0).

A folytatásban próbált nyomást helyezni ellenfelére az Everton – több helyzetet is alakított ki mint azelőtt –, de a feltolt védelem ellen könnyebben kontrázhatott a Newcastle. A 84. percben végül pont egy kontratámadás után szerezte meg a második gólját a hazai csapat: egy védő lábán megpattanó labdát Callum Wilson pöckölt a kapuba (2–0).

Az Everton azonban nem adta fel, Dominic Calvert-Lewin az ötösön belül érkezett egy megpattanó beadásra, és szépített a 92. percben (2–1). Bár ekkor volt még hátra négy perc a hosszabbítástól, a továbbiakban nem sikerült gólt szereznie a liverpooliaknak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Newcastle–Everton 2–1 (C. Wilson 56. – 11-esből, 84., ill. Calvert-Lewin 90+2.)
KÉSŐBB
17.30:Manchester United–Arsenal (Tv:Digi Sport1)– élőben az NSO-n!
20.15:
Tottenham–Brighton (Tv:Digi Sport1)
HÉTFŐN
18.30:
Fulham–West Bromwich Albion
21.00:Leeds United–Leicester City– élőben az NSO-n!
KORÁBBAN
Aston Villa–Southampton 3–4
(Mings 64., Watkins 90+3, Grealish 90+7., ill. Vestergaard
22., Ward-Prowse 33., 45., Ings 57.)
Sheffield United–Manchester City 0–1 (Walker 28.)
Burnley–Chelsea 0–3 (Zijes 26., Zouma 63., Werner 70.)
Liverpool–West Ham United 2–1 (Szalah 42. – 11-esből, Jota 85., ill. Fornals 10.)
Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 2–0 (Ait Nouri 18., Podence 27.)

1. Liverpool 7 5 1 1 17–15 +2 16
2. Everton 7 4 1 2 15–11 +4 13
3. Southampton 7 4 1 2 14–12 +2 13
4. Wolverhampton 7 4 1 2 8–8 0 13
5. Chelsea 7 3 3 1 16–9 +7 12
6. Aston Villa 6 4 2 15–9 +6 12
7. Leicester City 6 4 2 13–8 +5 12