H. Á.
2022.06.02 13:59 Frissítve: 2022.08.24 20:12

FINA-VB 2022: VÍZILABDA – ADATBANK

A 2022-es vizes vb férfi és női vízilabdatornájának adatbankja.

 

A VIZES VB ADATBANKJA »

A VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA NAPI BONTÁSBAN »

LEBONYOLÍTÁSI REND

A férfi és női torna lebonyolítása megegyezik. A 16 részt vevő válogatottat négy darab négyes csoportba sorsolták. Mindenki egyszer játszik a csoport további tagjaival, így három mérkőzést vív egy csapat a csoportkör során. A négy csoportgyőztes egyből a legjobb nyolc közé kerül, míg a csoport második és harmadik helyén végzők keresztbe játszanak a legjobb nyolc közé kerülésért, innentől pedig hagyományos kieséses szakasszal jut el a döntőig a mezőny. A két nem programja nem ütközik, mivel mindvégig egyik nap játszanak a nők, másik nap a férfiak, vagyis a csapatoknak rendszeresen lesz pihenőnapjuk. A magyar válogatottak mindennap este kilenckor szállnak medencébe a csoportkörben és az egyenes kieséses szakaszban is.

 

A NŐI TORNA CSOPORTBEOSZTÁSA
A-CSOPORT (Budapest): Olaszország, MAGYARORSZÁG, Kanada, Kolumbia
B-CSOPORT (Debrecen): Egyesült Államok, Hollandia, Dél-Afrika, Argentína
C-CSOPORT (Sopron): Brazília, Kazahsztán, Új-Zéland, Ausztrália
D-CSOPORT (Szeged): Thaiföld, Franciaország, Görögország, Spanyolország

A NŐI TORNA MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

JÚNIUS 20., HÉTFŐ
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

Kanada–Olaszország 7–7 (2–4, 3–2, 1–1, 1–0)
Magyarország–
Kolumbia 35–4 (8–2, 12–0, 7–0, 8–2)

B-CSOPORT
Dél-Afrika–Egyesült Államok 2–24 (7–0, 10–0, 3–1, 4–1)
Hollandia–Argentína 29–6 (8–1, 8–1, 6–2, 7–2)

C-CSOPORT
Új-Zéland
–Brazília 12–8 (3–3, 5–2, 3–3, 1–0)
Kazahsztán–Ausztrália 6–19 (1–6, 1–9, 3–3, 1–1)

D-CSOPORT
Görögország
–Thaiföld 28–1 (7–0, 9–0, 5–0, 7–1)
Franciaország–Spanyolország 8–18 (1–4, 3–3, 2–5, 2–6)

JÚNIUS 22., SZERDA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Kolumbia–Kanada 2–22 (1–3, 1–5, 0–7, 0–7)
Olaszország–MAGYARORSZÁG 10–9 (3–4, 2–2, 3–1, 2–2)

B-CSOPORT
Argentína–Dél-Afrika 7–6 (1–1, 1–2, 3–1, 2–2
Egyesült Államok–Hollandia 11–7 (3–2, 3–1, 3–2, 2–2)

C-CSOPORT
Ausztrália–Új-Zéland 11–2 (3–1, 4–1, 3–0, 1–0)
Brazília–Kazahsztán 6–10 (2–3, 2–2, 1–1, 1–4)

D-CSOPORT
Spanyolország–Görögország 10–10 (2–3, 4–3, 2–2, 2–2)
Thaiföld–Franciaország 8–24 (2–6, 2–7, 0–7, 4–4)

JÚNIUS 24., PÉNTEK
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
Olaszország–Kolumbia 31–5 (5–2, 7–0, 6–2, 13–1)
Magyarország–Kanada 11–7 (2–1, 3–3, 4–0, 2–3)

B-CSOPORT
Egyesült Államok–Argentína 23–3 (6–0, 5–0, 6–2, 6–1)
Hollandia–Dél-Afrika 22–1 (5–1, 4–0, 7–0, 6–0)

C-CSOPORT
Brazília–Ausztrália 5–17 (1–5, 0–4, 1–5, 3–3)
Kazahsztán–Új-Zéland 11–15 (3–4, 5–2, 2–5, 1–4)

D-CSOPORT
Thaiföld–Spanyolország 2–30 (0–5, 0–7, 2–11, 0–7)
Franciaország–Görögország 4–15 (1–4, 1–4, 1–3, 1–4)

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Olaszország 3 2
1
48–21 +27 5
2. MAGYARORSZÁG 3
2

1
55–21 +34 4
3. Kanada
3111
36–20
+16
3
4. Kolumbia 3 3 11–88 –77 0
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Egyesült Államok 3 3 58–12 +46 6
2. Hollandia 3 2 1 58–18 +40 4
3. Argentína 3 1 2 16–58 –42 2
4. Dél-Afrika 3 2 9–53 –44 0
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Ausztrália 3 3 47–13 +34 6
2. Új-Zéland 3 2 1 29–30 –1 4
3. Kazahsztán 3 1 2 27–40 –13 2
4. Brazília 3 3 19–39 –20 0
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Görögország
3 2 1 53–15 +38 5
2. Spanyolország 3 2 1 58–20 +38 5
3. Franciaország 3 1 2 36–41 –5
2
4. Thaiföld 3 3 11–82 –71 0

JÚNIUS 26., VASÁRNAP

PLAYOFF A NEGYEDDÖNTŐÉRT (BUDAPEST)
Hollandia–Kanada 10–7 (1–2, 2–1, 6–2, 1–2)
Franciaország–Új-Zéland 9–9 (1–2, 3–3, 3–2, 2–2) – ötméteresekkel 5–4
Spanyolország–Kazahsztán 14–1 (4–0, 2–1, 7–0, 1–0)

MAGYARORSZÁG–Argentína 23–6 (4–0, 7–2, 6–3, 6–1)

A 13–16. HELYÉRT (SZEGED)
Dél-Afrika–Kolumbia 14–11 (4–3, 5–3, 3–3, 2–2)
Brazília–Thaiföld 12–9 (4–1, 4–1, 3–3, 1–4) 

JÚNIUS 28., KEDD

HELYOSZTÓK (SZEGED)
A 15. helyért
Thaiföld–Kolumbia 10–6
A 13. helyért
Dél-Afrika–Brazília 8–7

A 9–12. HELYÉRT (SZEGED)
Új-Zéland–Argentína 13–7
Kanada–Kazahsztán 19–11

NEGYEDDÖNTŐ (BUDAPEST)
Olaszország–Franciaország 17–7
Egyesült Államok–Spanyolország 13–8
Hollandia–Görögország 12–7
MAGYARORSZÁG–Ausztrália 7–6

JÚNIUS 30.. CSÜTÖRTÖK

HELYOSZTÓK (SZEGED)
A 11. HELYÉRT
Kazahsztán–Argentína 12–6
(2–4, 1–3, 1–3, 2–2)
A 9. HELYÉRT
Új-Zéland–Kanada 11–20 (1–4, 1–5, 5–6, 4–5)

AZ 5–8. HELYÉRT (BUDAPEST)
Franciaország–Spanyolország 5–18 (1–3, 2–3, 1–5, 1–7)
Ausztrália–Görögország 12–12 (2–2, 4–2, 4–4, 2–4) – ötméteresekkel 4–2

ELŐDÖNTŐK (BUDAPEST)
Egyesült Államok–Olaszország 14–6 (3–0, 3–2, 4–1, 4–3)
Hollandia–Magyarország 12–13 (3–2, 3–4, 4–5, 2–2)

JÚLIUS 2., SZOMBAT (BUDAPEST)

A 7. HELYÉRT
Franciaország–Görögország 7–16
(2–5, 1–3, 2–5, 2–3)
AZ 5. HELYÉRT
Spanyolország–Ausztrália
8–5 (2–0, 1–1, 3–1, 2–3)
BRONZMÉRKŐZÉS
Olaszország–Hollandia 5–7 (2–1, 2–1, 0–2, 1–3)
DÖNTŐ
Egyesült Államok–Magyarország 9–7
(2–1, 2–2, 3–1, 2–3)

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK: Gangl Edina (Glifada, görög), Magyari Alda (UVSE-Hunguest Hotels)
MEZŐNYJÁTÉKOSOK: Faragó Kamilla, Keszthelyi-Nagy Rita, Rybanska Natasa (mindhárom UVSE), Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, Mahieu Geraldine, Szilágyi Dorottya (mind Dunaújvárosi FVE), Máté Zsuzsanna, Vályi Vanda (mindkettő FTC-Telekom), Leimeter Dóra (BVSC-Zugló), Parkes Rebecca (Ethnikosz, görög)
TARTALÉKOK: Farkas Tamara (BVSC), Horváth Brigitta (Dunaújváros)
A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot. A tartalékokat kizárólag koronavírusos megbetegedések miatt lehet becserélni.

A VIZES VB ADATBANKJA »

A VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA NAPI BONTÁSBAN »

A FÉRFITORNA CSOPORTBEOSZTÁSA
A-CSOPORT (Budapest): MAGYARORSZÁG, Brazília, Montenegró, Grúzia
B-CSOPORT (Debrecen): Japán, Görögország, Németország, Horvátország
C-CSOPORT (Sopron): Olaszország, Kanada, Dél-Afrika, Spanyolország
D-CSOPORT (Szeged): Kazahsztán, Egyesült Államok, Ausztrália, Szerbia

A FÉRFITORNA MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

JÚNIUS 21., KEDD
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Brazília–Grúzia 10–14
(2–2, 3–3, 3–6, 2–3)
Montenegró–Magyarország 8–12 (3–3, 1–3, 2–3, 2–3)

B-CSOPORT
Németország–Japán 11–12
(2–5, 2–3, 1–3, 6–1)
Görögország–Horvátország 8–8 (4–1, 1–4, 2–1, 1–2)

C-CSOPORT
Dél-Afrika–Olaszország 4–22
(1–3, 1–1, 0–7, 2–11)
Kanada–Spanyolország 2–19 (0–2, 2–7, 0–6, 0–4)

D-CSOPORT
Ausztrália–Kazahsztán 10–4
(1–0, 3–0, 3–2, 3–2)
Egyesült Államok–Szerbia 13–17 (5–5, 2–3, 3–3, 3–6)

JÚNIUS 23., CSÜTÖRTÖK
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Montenegró–Grúzia 10–9 (4–1, 0–3, 4–3, 2–2)
Magyarország–Brazília 20–6 (7–1, 4–2, 4–1, 5–2)

B-CSOPORT
Horvátország–Németország 13–9 (4–1, 4–1, 2–2, 3–5)
Görögország–Japán 18–7 (3–1, 4–2, 5–2, 6–2)

C-CSOPORT
Spanyolország–Dél-Afrika 28–2 (7–1, 7–0, 6–1, 8–0)
Olaszország–Kanada – ELHALASZTVA

D-CSOPORT
Szerbia–Ausztrália 6–5 (1–1, 2–2, 2–2, 1–0)
Egyesült Államok–Kazahsztán 17–4 (7–1, 3–2, 2–1, 5–0)

JÚNIUS 25., SZOMBAT
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
Montenegró–Brazília 20–5 (4–0, 6–2, 7–0, 3–3)
Magyarország–Grúzia 18–14 (3–3, 7–3, 4–5, 4–3)

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. MAGYARORSZÁG 3 3

50–28 +22 6
2. Montenegró 3
2

1
38–26 +12 4
3. Grúzia
31
2
37–38
–1
3
4. Brazília 3 3 21–54 –33 0

 

B-CSOPORT
Horvátország–Japán 21–13
(4–3, 3–6, 7–2, 7–2)
Görögország–Németország 16–8 (4–1, 5–1, 4–2, 3–4)

A csoport végeredménye: 1. Görögország 5 pont (42–23), 2. Horvátország 5 (42–30), 3. Japán 2, 4. Németország 0

C-CSOPORT
Spanyolország–Olaszország 14–12
(5–4, 3–6, 2–2, 4–0)
A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Olaszország 2, 3. Dél-Afrika 0. A kanadai csapat visszalépett

D-CSOPORT
Szerbia–Kazahsztán 22–3 (4–0, 8–1, 5–0, 5–2)
Egyesült Államok–Ausztrália 14–9 (4–2, 4–2, 4–3, 2–2)

A csoport végeredménye: 1. Szerbia 6 pont, 2. Egyesült Államok 4, 3. Ausztrália 2, 4. Kazahsztán 0

JÚNIUS 27., HÉTFŐ

HELYOSZTÓK (SZEGED)
Brazília–Németország 9–10
(2–2, 3–2, 3–3, 1–3)
Kanada–Kazahsztán – Kanada visszalépett

PLAYOFF A NEGYEDDÖNTŐÉRT (BUDAPEST)
Olaszország–Ausztrália 17–6
(4–0, 3–3, 4–1, 6–2)
Montenegró–Japán 10–9
(3–1, 2–5, 3–2, 2–1)
Horvátország–Grúzia 13–7 (3–2, 4–2, 3–0, 3–3)

Dél-Afrika–Egyesült Államok 2–24
(2–24 (0–6, 0–6, 0–5, 2–7) 

JÚNIUS 29., SZERDA

A 13. HELYÉRT (SZEGED)
Németország
–Kazahsztán 16–7

A 9–12. HELYÉRT (SZEGED)
Japán
–Ausztrália 15–7
Grúzia–Dél-Afrika 20–7 

NEGYEDDÖNTŐ (BUDAPEST)

Görögország–Egyesült Államok 16–11 (3–1, 4–6, 3–0, 6–4)
Szerbia–Horvátország 12–14 (1–1, 3–4, 5–5,3–4)
Spanyolország–Montenegró 7–6 (2–1, 3–2, 1–2, 1–1) 
Magyarország–Olaszország 10–11 (3–2, 2–4, 1–2, 4–3)

JÚLIUS 1., PÉNTEK

A 11. HELYÉRT (SZEGED)
Ausztrália–Dél-Afrika 19–4 (3–2, 6–0, 4–1, 6–1)

A 9. HELYÉRT (SZEGED)
Japán–Grúzia 16–15
(3–5, 7–4, 2–2, 4–4)

AZ 5–8. HELYÉRT (BUDAPEST)
Szerbia–Montenegró 10–7 (2–2, 3–2, 3–2, 2–1)
Egyesült Államok–Magyarország 11–11 (3–4, 2–2, 3–2, 3–3) – ötméteresekkel: 5–4

ELŐDÖNTŐK (BUDAPEST)
Olaszország–Görögország 11–10 (4–2, 2–3, 1–1, 4–4)
Spanyolország–Horvátország 10–5 (3–3, 4–2, 0–0, 3–0)

JÚLIUS 3., VASÁRNAP (BUDAPEST)

A 7. HELYÉRT
Montenegró–Magyarország 6–8
AZ 5. HELYÉRT

Szerbia–Egyesült Államok 13–10 (3–3, 5–3, 3–1, 2–3)
BRONZMÉRKŐZÉS
Görögország–Horvátország 9–7
(1–0, 4–3, 3–2, 1–2)
DÖNTŐ
20.00:
Olaszország–Spanyolország

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK: Lévai Márton (Genesys OSC Újbuda), Vogel Soma (FTC-Telekom)
MEZŐNYJÁTÉKOSOK: Angyal Dániel, Nagy Ádám (mindkettő Szolnoki Dózsa), Burián Gergely, Hárai Balázs, Manhercz Krisztián (mindhárom OSC), Jansik Szilárd, Pohl Zoltán, Varga Dénes, Vámos Márton (mind FTC), Mezei Tamás (A-Híd VasasPlaket), Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)
TARTALÉKOK: Fekete Gergő, Vigvári Vendel (mindkettő FTC)
A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot. A tartalékokat kizárólag koronavírusos megbetegedések miatt lehet becserélni.

A VIZES VB ADATBANKJA »

A VILÁGBAJNOKSÁG PROGRAMJA NAPI BONTÁSBAN »

 

2022.09.11 21:45:17

Vízilabda nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Ezzel szemben, a nem megrögzött pólórajongó tegye a szívére a kezét, és vallja be: mit, mennyit hallott előzetesen Konarik Ákosról vagy Molnár Erikről? Vagy Nagy Ádámról hitték, hogy éppen a spanyoloknak rámol be három bődületes gólt?

2022.09.10 23:01:43

Vízilabda nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Az a tizenöt gladiátor, akit magával vitt a kapitány a csatába, a falon is átment volna.