Vizes vb: a franciáknak esélyük sem volt, Olaszország az első elődöntős női pólóban

K. B.K. B.
2022.06.28. 14:09
Az olasz válogatott az első elődöntős (Fotó: FINA)
Az olasz válogatott 17–7-es győzelmet aratott Franciaország felett kedden, a Budapesten zajló vizes világbajnokság női vízilabdaversenyének első negyeddöntőjében.

Az első negyed még, mondhatni, kiegyenlítetten alakult, az olaszok 3–2-re megnyerték, s úgy tűnt, a franciák tartják velük a lépést. A második felvonásban azonban még nagyobb különbség alakult ki, az olasz válogatott a félidőben már négy góllal vezetett (7–3). A differencia a harmadik játékrészben több mint a duplájára nőtt (13–4), így tulajdonképpen biztossá vált az olaszok sikere, akik a 4–3-as záró etappal 17–7-es győzelmet arattak.

Olaszország a 16 órakor kezdődő Egyesült Államok–Spanyolország mérkőzés nyertesével játszik a fináléba jutásért.