Vizes vb: nagy csatában nyertek a szerb férfi pólósok

B. A.B. A.
2022.06.23. 19:40
A szerbek nagy csatában nyertek Ausztrália ellen (Fotó: MTI/Ujvári Sándor)
A hazai rendezésű vizes világbajnokságon az olimpiai bajnok szerb férfi vízilabda-válogatott 6–5-re legyőzte Ausztráliát. A mieink csoportjában Montenegró 10–9-re nyert Grúzia ellen.

Az ausztrálok három negyeden át jól tartották magukat, az utolsó játékrészre döntetlennel fordultak a csapatok, aztán a záró nyolc percet 1–0-ra megnyerték a szerbek, így végül diadalmaskodtak.

Lényegesen könnyebb dolguk akadt Sopronban az ötkarikás negyedik spanyoloknak, akik a férfitorna eddigi legnagyobb különbségű diadalát aratva 26 gólos különbséggel verték a dél-afrikai gárdát.

Bár Grúzia a keddi nyitófordulóban 14–10-re legyűrte Brazília legjobbjait, a második körben elvben esélytelenül indult neki a montenegróiak elleni mérkőzésnek a Margitszigeten. Nyolc perc játék után 4–1-re vezettek a délszlávok a Hajós uszodában a magyar–brazil meccs előtt megrendezett kora esti találkozón, azonban a második negyedbeli megtorpanásuk nyomán a nagyszünetig a grúzok utolérték őket (4–4). A folytatásban 8–5-ről ismét egyenlíteni tudtak a kaukázusiak, Montenegró azonban végül – ha nehezen is, de – érvényesítette a papírformát.