H. Á. 2022.06.15 16:14 Frissítve: 2022.06.26 22:41

FINA-VB 2022, NAPI PROGRAM

Öt év után, június 18. és július 3. között ismét Magyarország rendezi a vizes sportok világbajnokságát, amelyen öt sportágban összesen 74 számban hirdetnek bajnokot. Alább a világbajnokság részletes programja napi bontásban.

 

A VB ADATBANKJA »

HASZNOS INFORMÁCIÓK »

A MŰUGRÁS PROGRAMJA »

A MŰÚSZÁS PROGRAMJA »

A NYÍLT VÍZI ÚSZÁS PROGRAMJA »

AZ ÚSZÁS PROGRAMJA »

A VÍZILABDA-TORNA PROGRAMJA »

JÚNIUS 17., PÉNTEK

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
9.00: egyéni rövid program, selejtező
13.00, 16.30: páros rövid program, selejtező (Farkas Dóra Linda, Gács Boglárka, tartalék: Hungler Szabina Mercédesz)

JÚNIUS 18., SZOMBAT

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
10.00: csapat kombinációs kűr, selejtező (Apáthy Anna, Barta Niké, Farkas Dóra Linda, Gács Boglárka, Götz Lilien, Hatala Hanna, Hungler Szabina Mercédesz, Regényi Adelin, Szakáll Panna, Taksonyi Blanka, tartalék: Makai Cintia Molli, Szórát Léna)
13.00: vegyes páros, rövid program, selejtező
16.00: egyéni rövid program, döntő 

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok

Női 200 m vegyes (Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma), férfi 400 m gyors, női 100 m pillangó (Sebestyén Dalma), férfi 50 m pillangó (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián), női 400 m gyors (Fábián Bettina, Késely Ajna), férfi 100 m mell (Takács Tamás), férfi 400 m vegyes (Holló Balázs, Kós Hubert), női 4×100 m gyorsváltó (Magyarország), férfi 4×100 m gyorsváltó (Magyarország)
18.00: középdöntők, döntők
Férfi 400 m gyors, női 100 m pillangó, férfi 50 m pillangó, női 400 m gyors, férfi 100 m mell, női 200 m vegyes, férfi 400 m vegyes, férfi 4×100 m gyorsváltó, női 4×100 m gyorsváltó

JÚNIUS 19., VASÁRNAP

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
10.00: csapat, rövid program, selejtező (Apáthy Anna, Barta Niké, Farkas Dóra Linda, Gács Boglárka, Götz Lilien, Hatala Hanna, Hungler Szabina Mercédesz, tartalék: Regényi Adelin, Taksonyi Blanka)
16.00: páros rövid program, döntő 

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok

Női 100 m hát (Burián Katalin), férfi 100 m hát (Kovács Benedek), női 100 m mell (Halmai Petra), férfi 200 m gyors (Milák Kristóf, Németh Nándor), női 1500 m gyors (Mihályvári-Farkas Viktória)
18.00: középdöntők, döntők
Férfi 100 m mell, női 100 m pillangó, férfi 100 m hát, női 100 m mell, férfi 50 m pillangó, női 100 m hát, férfi 200 m gyors, női 200 m vegyes

JÚNIUS 20., HÉTFŐ

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
9.00: egyéni szabadprogram, selejtező
14.00: vegyes páros rövid program, döntő
16.00: csapat kombinációs kűr, döntő 

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok

Férfi 50 m mell (Gál Olivér), női 200 m gyors (Pádár Nikolett), férfi 200 m pillangó (Kenderesi Tamás, Milák Kristóf), férfi 800 m gyors (Kalmár Ákos)
18.00: középdöntők, döntők
Férfi 200 m gyors, női 1500 m gyors, férfi 50 m mell, női 100 m hát, férfi 100 m hát, női 200 m gyors, férfi 200 m pillangó, női 100 m mell

VÍZILABDA, NŐK
A-csoport
(Hajós uszoda)
19.30:
Kanada–Olaszország
21.00: Magyarország–Kolumbia
B-csoport (Debrecen)
18.00:
Dél-Afrika–Egyesült Államok
19.30: Hollandia–Argentína
C-csoport (Sopron)
18.00:
Új-Zéland–Brazília
19.30: Kazahsztán–Ausztrália

JÚNIUS 21. KEDD

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
9.00, 12.00: páros szabadprogram, selejtező
16.00: csapat rövid program, döntő

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok

Női 50 m hát (Komoróczy Lora), férfi 100 m gyors (Németh Nándor, Szabó Szebasztián), férfi 200 m vegyes (Kós Hubert, Török Dominik), női 200 m pillangó (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka), vegyes csapatok 4×100 m vegyes váltó
18.00: középdöntők, döntők
Férfi 800 m gyors, női 200 m gyors, férfi 100 m gyors, női 50 m hát, férfi 200 m pillangó, férfi 50 m mell, női 200 m pillangó, férfi 200 m vegyes, vegyes csapatok 4×100 m vegyes váltó

VÍZILABDA, FÉRFIAK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30:
Brazília–Grúzia
21.00: Montenegró–Magyarország
B-csoport (Debrecen)
18.00:
Németország–Japán
19.30: Görögország–Horvátország
C-csoport (Sopron)
18.00:
Dél-Afrika–Olaszország
19.30: Kanada–Spanyolország
D-csoport (Szeged)
18.00:
Ausztrália–Kazahsztán
19.30: Egyesült Államok–Szerbia

JÚNIUS 22.,SZERDA

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
10.00: csapat szabadprogram, selejtező
16.00: egyéni szabadprogram, döntő

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok
Női 100 m gyors (Gyurinovics Fanni), férfi 200 m hát (Kovács Benedek, Telegdy Ádám), női 200 m mell (Békési Eszter), férfi 200 m mell, női 4×200 m gyorsváltó (Magyarország)
18.00: középdöntők, döntők
Női 200 m pillangó, női 100 m gyors, férfi 100 m gyors, női 50 m hát, férfi 200 m mell, férfi 200 m vegyes, női 200 m mell, férfi 200 m hát, női 4×200 m gyorsváltó

VÍZILABDA, NŐK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30: Kolumbia–Kanada
21.00: Olaszország–Magyarország
B-csoport (Debrecen).
18.00: Dél-Afrika–Egyesült Államok
19.30: Hollandia–Argentína
C-csoport (Sopron).
18.00:
Ausztrália–Új-Zéland
19.30: Brazília–Kazahsztán
D-csoport (Szeged)
18.00: Spanyolország–Görögország
19.30: Thaiföld–Franciaország

JÚNIUS 23., CSÜTÖRTÖK

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
10.00: csapat akrobatikus kűr, selejtező (Apáthy Anna, Barta Niké, Farkas Dóra Linda, Gács Boglárka, Götz Lilien, Hatala Hanna, Hungler Szabina Mercédesz, Regényi Adelin, Szórát Léna, Taksonyi Blanka, tartalék: Makai Cintia Molli, Szakáll Panna)
16.00: páros szabadprogram, döntő

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok
Férfi 100 m pillangó (Milák Kristóf, Szabó Szebasztián), női 200 m hát (Burián Katalin, Molnár Dóra), férfi 50 m gyors (Lobanovszkij Maxim, Szabó Szebasztián), női 50 m pillangó (Varga Dominika), férfi 4×200 m gyorsváltó (Magyarország), női 800 m gyors (Késely Ajna)
18.00: középdöntők, döntők
Női 100 m gyors, férfi 100 m pillangó, női 200 m hát, férfi 50 m gyors, női 200 m mell, férfi 200 m hát, női 50 m pillangó, férfi 200 m mell, férfi 4×200 m gyorsváltó

VÍZILABDA, FÉRFIAK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30: Grúzia–Montenegró
21.00: Magyarország–Brazília
B-csoport (Debrecen)
18.00: HorvátországNémetország
19.30: Japán–Görögország
C-csoport (Sopron)
18.00: Spanyolország–Dél-Afrika
19.30: Olaszország–Kanada
D-csoport (Szeged)
18.00:
Szerbia–Ausztrália
19.30: Kazahsztán–Egyesült Államok

JÚNIUS 24., PÉNTEK

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
10.00: vegyes páros szabadprogram, selejtező
16.00: csapat szabadprogram, döntő 

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok

Női 50 m gyors (Senánszky Petra), férfi 50 m hát (Bohus Richárd, Szentes Bence), női 50 m mell (Sztankovics Anna), vegyes csapatok 4×100 m gyorsváltó, férfi 1500 m gyors (Kalmár Ákos)
18.00: középdöntők, döntők
Női 50 m pillangó, férfi 50 m gyors, női 50 m gyors, női 50 m mell, férfi 100 m pillangó, női 200 m hát, férfi 50 m hát, női 800 m gyors, vegyes csapatok 4×100 m gyorsváltó

VÍZILABDA, NŐK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30: Olaszország–Kolumbia
21.00: Magyarország–Kanada
B-csoport (Debrecen)
18.00: Egyesült Államok–Argentína
19.30: Hollandia–Dél-Afrika
C-csoport (Sopron)
18.00:
Brazília–Ausztrália
19.30: Kazahsztán–Új-Zéland
D-csoport
(Szeged).
18.00: Thaiföld–Spanyolország
19.30: Franciaország–Görögország

JÚNIUS 25., SZOMBAT

MŰÚSZÁS (Széchy medence)
13.30: vegyes páros szabadprogram, döntő
15.00: akrobatikus kűr, döntő
16.30: gála

ÚSZÁS (Duna Aréna)
9.00: előfutamok
Női 400 m vegyes (Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória), férfi 4×100 m vegyes váltó (Magyarország), női 4×100 m vegyes váltó
18.00: Döntők
Férfi 50 m hát, női 50 m mell, férfi 1500 m gyors, női 50 m gyors, női 400 m vegyes, férfi 4×100 m vegyes váltó, női 4×100 m vegyes váltó

VÍZILABDA, FÉRFIAK
A-csoport (Hajós uszoda)
19.30: Brazília–Montenegró
21.00: Magyarország–Grúzia
B-csoport (Debrecen)
18.00: Japán–Horvátország
19.30: Görögország–Németország
C-csoport (Sopron)
18.00: Olaszország–Spanyolország
19.30: Kanada–Dél-Afrika
D-csoport (Szeged)
18.00: Kazahsztán–Szerbia
19.30: Egyesült Államok–Ausztrália

JÚNIUS 26., VASÁRNAP

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
9.00: férfi 3 m szinkron, selejtező
12.00: női 10 m, selejtező
16.00: férfi 3 m szinkron, döntő
18.30: női 10 m, elődöntő 

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS (Lupa-tó)
13.00: csapatverseny, 6 km (Magyarország)

VÍZILABDA, NŐK
PLAYOFF A NEGYEDDÖNTŐÉRT (Hajós uszoda)
14.00:
A2–B3
15.30: A3–B2
17.00: C2–D3
18.30: C3–D2

A 13–16. HELYÉRT (Szeged)
17.00:
A4–B4
18.30: C4–D4

JÚNIUS 27., HÉTFŐ

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
9.00:
férfi 3 m, selejtező
16.00: férfi 3 m, középdöntő
19.00: női torony, döntő

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS (Lupa-tó)
9.00: férfi 5 km (Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf)
12.00: női 5 km (Balogh Vivien, Rohács Réka)

VÍZILABDA, FÉRFIAK
HELYOSZTÓK (Szeged)
17.00:
A4–B4
18.30: C4–D4

PLAYOFF A NEGYEDDÖNTŐÉRT (Hajós uszoda)
14.00:
A2–B3
15.30: A3–B2
17.00: C2–D3
18.30: D2–C3

JÚNIUS 28., KEDD

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
10.00: férfi szinkron torony, selejtező 
16.00: férfi 3 m, döntő
19.00: férfi szinkron torony, döntő

VÍZILABDA, NŐK
HELYOSZTÓK
(Szeged)
14.00:
mérkőzés a 15. helyért (a 13–16. helyért vívott helyosztók vesztesei)
15.30: mérkőzés a 13. helyért (a 13–16. helyért vívott helyosztók győztesei)

A 9–12. HELYÉRT (Szeged)
17.00:
A2/B3–C2/D3
18.30: A3/B2–C3/D2

NEGYEDDÖNTŐ (Hajós uszoda)
13.00:
A1–C2/D3
16.00: B1–C3/D2
19.30: C1–A2/B3
21.00: D1–A3/B2
* A magyar válogatott továbbjutása esetén a negyeddöntőben este 21 órakor játszik.

JÚNIUS 29., SZERDA

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
10.00:
női 1 m, selejtező (Mosena Estilla, Veisz Emma),
14.30: 3/10 m csapatverseny, döntő
17.00: női 1 m, döntő
19.00: vegyes szinkron 3 m, döntő

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS (Lupa-tó)
8.00: Női 10 km (Balogh Vivien, Olasz Anna), 8
12.00: Férfi 10 km (Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf), 12

VÍZILABDA, FÉRFIAK
HELYOSZTÓK (Szeged)
14.00:
mérkőzés a 15. helyért (a 13–16. helyért vívott helyosztók vesztesei)
15.30: mérkőzés a 13. helyért (a 13–16. helyért vívott helyosztók győztesei)

A 9–12. HELYÉRT (Szeged)
17.00: A2/B3–C2/D3
18.30: A3/B2–C3/D2

NEGYEDDÖNTŐ (Hajós uszoda)
13.00:
A1–C2/D3
16.00: B1–C3/D2
19.30: C1–A2/B3
21.00: D1–A3/B2
* A magyar válogatott továbbjutása esetén a negyeddöntőben este 21 órakor játszik.

JÚNIUS 30., CSÜTÖRTÖK

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
9.00:
női szinkron torony, selejtező
12.00: férfi 1 m, selejtező
17.00: férfi 1 m, döntő
19.00: női szinkron torony, döntő

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS (Lupa-tó)
9.00: Férfi 25 km (Gálicz Péter, Kalmár Ákos), női 25 km (Olasz Anna, Rohács Réka)

VÍZILABDA, NŐK
HELYOSZTÓK (Szeged)
17.00:
mérkőzés a 11. helyért (a 9–12. helyért vívott helyosztók vesztesei)
18.30: mérkőzés a 9. helyért (a 9–12. helyért vívott helyosztók győztesei)

AZ 5–8. HELYÉRT (Hajós uszoda)
14.30:
A1/C2/D3–B1/C3/D2 (a negyeddöntők vesztesei)
19.30: C1/A2/B3–D1/A3/B2 (a negyeddöntők vesztesei)

ELŐDÖNTŐK (Hajós uszoda)
16.00: A1/C2/D3–B1/C3/D2 
21.00: C1/A2/B3–D1/A3/B2
* A magyar válogatott továbbjutása esetén az elődöntőben este 21 órakor játszik.

JÚLIUS 1., PÉNTEK

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
10.00:
női 3 m, selejtező (Mosena Estilla, Veisz Emma)
16.00: női 3 m, középdöntő
19.00: vegyes szinkron torony, döntő 

VÍZILABDA, FÉRFIAK
HELYOSZTÓK (Szeged)
17.00:
mérkőzés a 11. helyért (a 9–12. helyért vívott helyosztók vesztesei)
18.30: mérkőzés a 9. helyért (a 9–12. helyért vívott helyosztók győztesei)

AZ 5–8. HELYÉRT (Hajós uszoda)
14.30: 
A1/C2/D3–B1/C3/D2 (a negyeddöntők vesztesei)
19.30: C1/A2/B3–D1/A3/B2 (a negyeddöntők vesztesei)

ELŐDÖNTŐK (Hajós uszoda)
16.00: A1/C2/D3–B1/C3/D2
21.00: C1/A2/B3–D1/A3/B2
* A magyar válogatott továbbjutása esetén az elődöntőben este 21 órakor játszik.

JÚLIUS 2., SZOMBAT

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
10.00:
férfi torony, selejtező
16.00: férfi torony, elődöntő
19.00: női 3 m, döntő

VÍZILABDA, NŐK (Hajós uszoda)
HELYOSZTÓK
13.00:
mérkőzés a 7. helyért
17.00: mérkőzés az 5. helyért

14.30: BRONZMÉRKŐZÉS
20.00: DÖNTŐ

JÚLIUS 3., VASÁRNAP

MŰUGRÁS (Duna Aréna)
11.00: női szinkron 3 m, selejtező
15.00: női szinkron 3 m, döntő
17.00: férfi torony, döntő

VÍZILABDA, FÉRFIAK (Hajós uszoda)
HELYOSZTÓK
13.00:
mérkőzés a 7. helyért
17.00: mérkőzés az 5. helyért

14.30: BRONZMÉRKŐZÉS
20.00: DÖNTŐ

2022.07.03 22:55:11

Vizes vb 2022 BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A gyengébb nem egyre erősödött. Már nem csak lányos apukák tűntek fel a kispadokon, nem kizárólag tehetségtelen úszók váltottak pótcselekvésként a pólóra, a tribün »háztáji« jellege is megszűnt. Olyannyira, hogy a szombati döntőben – de már kedden, az ausztrálok ellen, a négy közé jutásért – is telt ház, hatezer néző, sőt szurkoló biztatta a csapatot, és senkit nem láttam perecért rohangálni.

2022.07.03 22:15:55

Vizes vb 2022 CSURKA GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Nem feltétlenül ezen múlt, a címvédők jobbak voltak. Csak ha már ilyen közel jártunk, akkor... Azért így is happy end a vége, avagy alighanem az utóbbi évek legboldogabb pólós ezüstérmesei léptek dobogóra.

2022.07.03 19:36:53

Vizes vb 2022 PATAI GERGELY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Trónfosztás a férfiaknál, a spanyol vízilabdacsapat szétlövés után megverte az olasz válogatottat.

2022.07.03 12:26:57

Vizes vb 2022 LAKNER GÁBOR, PATAI GERGELY (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

Férfi vízilabdázóink magabiztos sikerrel zárták a hazai világbajnokságot.