K. B. 2022.06.30 17:07 Frissítve: 2022.06.30 18:45

Vizes vb: az Egyesült Államok jutott elsőként döntőbe női pólóban

Olaszország az első negyedben gólt sem szerzett, majd 14–6-os vereséget szenvedett az Egyesült Államoktól csütörtökön, a Budapesten zajló vizes világbajnokság női vízilabdatornájának első elődöntőjében a Hajós uszodában.

Az Egyesült Államok jutott elsőként döntőbe (Fotó: FINA)

Megszorongatni sem tudták eddigi ellenfelei a háromszoros címvédő amerikai válogatottat, amely hibátlan mérleggel nyerte meg csoportját, majd a legjobb négy közé jutásért a legutóbbi világbajnokságon ezüstérmes spanyolokat is könnyedén búcsúztatta. Az elődöntőben az olasz csapat várt Adam Krikorian együttesére, amely a mieinket megelőzve nyerte meg az A-csoportot, a negyeddöntőben pedig esélyt sem adott a franciáknak.

Az Egyesült Államok kapusa, Amanda Longan hamar igazolta klasszisát: kilenc lövésből kilenc védéssel kezdett, az első olasz gólra a második negyed derekáig kellett várni. Az amerikaiak ekkor úgy jártak ötnél, hogy támadásban nem játszottak igazán jól, ám mindig akadt valaki, aki váratlant húzott – Kaleigh Gilchrist és Ryann Neushul is tankönyvbe illő gólt szerzett. A nagyszünetben 6–2-re vezettek a tengerentúliak, a játék képe pedig a térfélcsere után sem változott, olykor a szerencsével is hadilábon álltak az olaszok.

Az amerikaiak a védekezés magasiskoláját mutatták be, Longan munkáját segítették a blokkok, az ellenfél az emberelőnyökkel sem tudott mit kezdeni. A mezőny egyik legjobbja, Rachel Fattal góljával a harmadik negyed felénél már hat volt közte, ezzel eldőltek a nyitott kérdések, de tovább nyílt az olló, a vége 14–6 lett. Az amerikai dominancia folytatódik, iskolajátékkal jutottak döntőbe.

Ha a magyar válogatott a csütörtök 21 órakor kezdődő másik elődöntőben legyőzi Hollandiát, akkor az Egyesült Államokkal találkozik a szombat este, 20 órakor kezdődő fináléban. A magyarok elődöntőjét élőben tudósítjuk.

A vizes csütörtöki versenynapjáról szóló élő hírfolyamunkat ITT olvashatja.

VÍZILABDA, NŐK
ELŐDÖNTŐ (Hajós uszoda)
Egyesült Államok–Olaszország 14–6 (3–0, 3–2, 4–1, 4–3)

19.30: Ausztrália–Görögország

21.00: Magyarország–Hollandia (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

2022.07.03 22:55:11

Vizes vb 2022 BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A gyengébb nem egyre erősödött. Már nem csak lányos apukák tűntek fel a kispadokon, nem kizárólag tehetségtelen úszók váltottak pótcselekvésként a pólóra, a tribün »háztáji« jellege is megszűnt. Olyannyira, hogy a szombati döntőben – de már kedden, az ausztrálok ellen, a négy közé jutásért – is telt ház, hatezer néző, sőt szurkoló biztatta a csapatot, és senkit nem láttam perecért rohangálni.

2022.07.03 22:15:55

Vizes vb 2022 CSURKA GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Nem feltétlenül ezen múlt, a címvédők jobbak voltak. Csak ha már ilyen közel jártunk, akkor... Azért így is happy end a vége, avagy alighanem az utóbbi évek legboldogabb pólós ezüstérmesei léptek dobogóra.

2022.07.03 19:36:53

Vizes vb 2022 PATAI GERGELY (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Trónfosztás a férfiaknál, a spanyol vízilabdacsapat szétlövés után megverte az olasz válogatottat.

2022.07.03 12:26:57

Vizes vb 2022 LAKNER GÁBOR, PATAI GERGELY (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

Férfi vízilabdázóink magabiztos sikerrel zárták a hazai világbajnokságot.