La Liga: a Getafe és a Betis is egy góllal győzött

CS. M.CS. M.
2021.01.20. 22:54
Egygólos sikert aratott a Getafe (Fotó: Twitter, @GetafeCF)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának szerdai játéknapján a Getafe 1–0-ra legyőzte hazai pályán az Huescát, a Betis 2–1-re nyert szintén otthon a Celta Vigo ellen, míg a Villarreal 2–2-t játszott a Granadával.

Kiegyenlített összecsapást vívott egymással a Getafe és az Huesca, a közel 30 lövés ellenére mindössze egy gól született. Azt a hazaiak játékosa, Mauro Arambarri szerezte a 69. percben (1–0).

A Betis szintén nyerni tudott otthon, Manuel Pellegrini csapata a Celta Vigót győzte le 2–1-re. A hazaiaknál Sergio Canales szerzett két góltt, míg a vendégektől Santi Mina volt eredményes.

A Getafe mérkőzésével egy időben rendezték Spanyolországban a Córdoba–Real Sociedad Király-kupa-mérkőzést is, amelyet a vendégegyüttes nyert meg Willian José duplájával 2–0-ra.

A nap zárásaként a Villarreal hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Granadával. A vendégek a 91. percben emberhátrányba kerültek, Yan Bryce tizenhatoson belül elkövetett szabálytalansága miatt, de a megítélt büntetőt Paco Alcacer kihagyta, így maradt a döntetlen.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ

Getafe–Huesca 1–0 (Arambarri 69.)
RealBetis–Celta Vigo 2–1 (Canales 25., 44., ill. Mina 15.)
Villarreal–Granada 2–2 (R. Pena 29., M. Gómez 65. – 11-esből, ill. R. Soldado 21., Kenedy 75.)
Korábban
DeportivoAlavés–Sevilla 1–2 (Édgar Méndez 12., ill. en-Nesziri 3., Suso 30.)
Cádiz–Levante 2–2 (A. Perea 4., Juan Cala 28., ill. Roger 8., 11.)
Valladolid–Elche 2–2 (Míchel 71., Joaquín 89., ill. Josan 9., 43.)

Csütörtökön
19.00: Valencia–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.30: Eibar–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

A Barcelona–Real Sociedad (2–1) és a Real Madrid–Athletic Bilbao (3–1) mérkőzést már korábban lejátszották ebből a fordulóból.

1. Atlético Madrid 16 13 2 1 31–6 +25 41
2. Real Madrid 18 11 4 3 30–15 +15 37
3. Barcelona 18 10 4 4 37–17 +20 34
4. Villarreal 19 8 9 2 28–19 +9 33
5. Sevilla 18 10 3 5 23–16 +7 33
6. Real Sociedad 19 8 6 5 29–16 +13 30
7. Granada 19 8 4 7 23–31 –8 28
8. Betis 19 8 2 9 24–32 –8 26