La Liga: a Williams fivérek szállították a győzelmet a Bilbaónak

L. M.L. M.
2023.04.08. 18:20
Nico Williams szerezte az Athletic második gólját (Fotó: Getty Images)
Inaki Williams és Nico Williams góljával az Athletic Bilbao idegenben 2–1-re legyőzte az Espanyolt a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján.

Nem sikerült elmozdulnia a kieső helyről az Espanyolnak, miután nem tudott nyerni hazai pályán az Athletic Bilbao ellen. A baszkok a találkozó 22. percében szerezték meg a vezetést, Dani García remek kiugratását Inaki Williams váltotta gólra. A félidő végén kiegyenlítettek a hazaiak, de a támadásuk során Joselu kézzel ért a labdába, ezért Martin Braithwaite gólját nem adta meg a játékvezető.

A második félidőben pályára lépett Inaki testvére, Nico Williams, aki nem sokkal a beállása után megszerezte a Bilbao második gólját. A La Ligában a harmadik alkalommal fordult elő, hogy a testvérpár mindkét tagja betalált ugyanazon a meccsen. A hajrában egy szöglet után Sergi Darder révén még egyenlített az Espanyol, de a pontszerzés már nem jött össze neki, ráadásul még Aleix Vidalt is kiállították.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
Espanyol–Athletic Bilbao 1–2
(Darder 90., ill. I. Williams 22., N. Williams 75.)
Kiállítva: A. Vidal (90+1., Espanyol)

PÉNTEK
Sevilla–Celta Vigo 2–2 (en-Nesziri 43., Acuna 81., ill. M. Rodríguez 89., Paciencia 90+3.)
Kiállítva: P. Gueye (19., Sevilla), Acuna (90+5., Sevilla)

SZOMBAT
Osasuna–Elche 2–1
(Abde 71., 84., ill. Morente 44.)
Real Sociedad–Getafe 2–0(Oyarzabal 45+1., Kubo 60.)
Real Madrid–Villarreal 2–3 (P. Torres 16. – öngól, Vinícius Júnior 48., ill. Chukwueze 39., 80., J. L. Morales 71.)