Kétszer is vezetett, mégis kikapott a Real Madrid a Villarrealtól

D. Á.D. Á.
2023.04.08. 21:18
Vinícius Júnior jól játszott, de ez is kevés volt a Villarreal ellen (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 3–2-re kikapott a Villarrealtól.

SPANYOL LA LIGA
28. FORDULÓ
REAL MADRID–VILLARREAL 2–3 (1–1)
Madrid,
Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Rojas
REAL MADRID:
Courtois – Vázquez, Rüdiger, Alaba (Militao, a szünetben), Nacho – Asensio, Tchouaméni (Modric, 72.), Ceballos (Camavinga, 76.) – Rodrygo, Benzema (Valverde, 59.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
VILLARREAL: Reina – Foyth, Mandi, P. Torres, Pedraza – Terrats (Trigueros, 33.), Parejo, Lo Celso (J. L. Morales, 67.) – Chukwueze (Kiko, 90+2.), Pino (Moreno, 67.), Baena (Mojica 90+2.). Vezetőedző: Quique Setién
Gólszerző: P. Torres (16. – öngól), Vinícius Júnior (48.), ill. Chukwueze (39., 80.), J. L. Morales (71.)

Jó hangulatban léphetett pályára a Real Madrid a La Liga 28. fordulójában, hiszen hét közben 4–0-s győzelmet aratott a Barcelona felett idegenben a Király-kupa elődöntőjének visszavágóján. Nem panaszkodhatott a Villarreal sem, amely a mérkőzést megelőzően már öt meccse volt veretlen a spanyol pontvadászatban.

A két csapat nem is fogta vissza magát az elején, azonnal egymásnak esett, ennek pedig a 16. percben lett meg az eredménye – gyors támadást vezetett a Real Madrid, majd a tizenhatoson belül, az alapvonalhoz érve Asensio játszotta volna középre a labdát. Pau Torres szerencsétlenül ért bele a kapu torkában, a labda a kapuba pattant a védőről. 1–0

Leginkább távoli lövésekkel veszélyeztetett a Villarreal, de úgy tűnt, el van átkozva a „sárga tengeralattjáró”, hiszen vagy centikkel kerülte el a labda a kaput, vagy Courtouis védett. A 40. percben csak összejött az egyenlítés, Lo Celso találta meg a tizenhatosnál Samuel Chukwuezét, aki csúnyán megforgatta Nachót, majd higgadtan, ballal a kapu jobb oldalába lőtt. 1–1

A fordulást követően ismét hamar előnybe kerültek a hazaiak, Vinícius Júnior parádés szólójánál négy vendégvédő sem tudta megállítani a brazil támadót, aki a magánakció végén szépen gurított a bal alsóba. 2–1

Az utolsó húsz perce egyértelműen a vendégeké volt. A 71. percben újra döntetlen volt az állás. Baena vezette a labdát, pompásan tálalt a jobb szélen helyezkedő Chukwuezének, akinek passza után a csereként pályára lépő Moraleshez pattant a labda. A csatár nem habozott, magabiztosan lőtt a kapu közepébe. A bíró egyébként először érvénytelenítette a gólt les miatt, de a VAR vizsgálata után kiderült, Militao beragadt Baena passzánál. 2–2

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt már a vendégek ünnepelhették a vezető gólt! Akárcsak a második gólnál, ismét Baena passzolt a Villarreal jobbszélsőjének, Chukwueze pedig ezúttal is befelé jött, most azonban a tizenhatos sarkáról indult, s esze ágában sem volt passzolni. A nigériai ballal zseniálisan tekert a hosszú felsőbe, Courtois hiába repült. 2–3

Hiába tett meg mindent a hajrában a Real, nem jött össze az egyenlítés. Ez azt jelenti, hogy a Barcelona 15 pontos előnyre tehet szert, ha hétfőn legyőzi hazai pályán a Gironát. A Villarreal továbbra sem mondott le a negyedik helyről, amely a Bajnokok Ligájába repítené Dani Parejóékat.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

PÉNTEK
Sevilla–Celta Vigo 2–2 (en-Nesziri 43., Acuna 81., ill. M. Rodríguez 89., Paciencia 90+3.)
Kiállítva: P. Gueye (19., Sevilla), Acuna (90+5., Sevilla)

SZOMBAT
Osasuna–Elche 2–1
(Abde 71., 84., ill. Morente 44.)
Espanyol–Athletic Bilbao 1–2
(Darder 90., ill. I. Williams 22., N. Williams 75.)
Kiállítva: A. Vidal (90+1., Espanyol)
Real Sociedad–Getafe 2–0 (Oyarzabal 45+1., Kubo 60.)

VASÁRNAP
14.00:Valladolid–Mallorca (Tv:Spíler2)
16.15:Real Betis–Cádiz (Tv:Spíler2)
18.30:Almería–Valencia (Tv:Spíler2)
21.00:Rayo Vallecano–Atlético Madrid (Tv:Spíler2)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: ITT A VÉGE, A VILLARREAL NYERT!

90+2. perc: még kettőt cseréltek a vendégek, lejött Baena és a két gólt szerző Chukwueze.

90. perc: hét perc a ráadás.

83. perc: A BÍRÓ TIZENEGYEST ÍTÉLT, DE A VAR FELÜLÍRTA! Mandi kétségbeesetten csúszott be a saját ötösénél, s először úgy tűnt, hogy a labda a kezéhez ért. A videobíró nagyjából két percig vizsgálta az esetet, de végül úgy ítélte meg, hogy a Real nem érdemel büntetőt.

80. perc: HOPPÁ, VEZET A VILLARREAL! Akárcsak a második gólnál, ismét Baena passzolt a Villarreal jobb szélsőjének. Chukwueze ezúttal is befelé jött, most azonban a tizenhatos sarkáról indult, s esze ágában sem volt passzolni. A nigériai ballal zseniálisan tekert a hosszú felsőbe, Courtois hiába repült. 2–3

78. perc: Modric ívelt lágyan középre, Marco Asensio kapásból tesztelte Pepe Reinát – a kapus átment, szépen védett.

76. perc: Ceballos is lejön, Camavinga a pályán.

72. perc: cserélnek a hazaiak, Tchouaméni helyén Modric folytatja.

71. perc: MEGINT DÖNTETLEN AZ ÁLLÁS! Baena vezette a labdát, majd pompásan tálalt a jobb szélen helyezkedő Chukwuezének. A támadó ismét szépen húzott befelé, a passza után a csereként pályára lépő Moralehez pattant a labda. A csatár nem habozott, magabiztosan lőtt a kapu közepébe. A bíró egyébként először érvénytelenítette a gólt les miatt, de a VAR vizsgálata után kiderült, Militao beragadt Baena passzánál. 2–2

67. perc: kettőt cseréltek a vendégek: Morales és Moreno állt be Lo Celso és Pino helyére.

63. perc: EZT MEGÚSZTA A VILLARREAL! Mindenki arra számított, hogy 13 méterre a kaputól Valverde lövéssel próbálkozik majd, ám az uruguayi támadó középpályás nagyon okosan visszagurított a mélységből érkező Viníciusnak. A szélső állítás nélkül lőtt, de az egyik vendég védő blokkolni tudott.

59. perc: Benzema kap félóra pihenőt a Chelsea elleni BL-negyeddöntő előtt, a helyén Valverde folytatja.

58. perc: Mandi fejelt a Real Madrid kapujába, de a partjelző egyből felemelte a zászlaját. A videóbíró is ellenőrizte az esetet, nincs egyenlítés!

54. perc: Trigueros hagyta el a labdát a saját térfelén, ebből azonnal kontrázott a Real. Benzema passzolt Viníciusnak, a szélső a rövid alsóba lőtt volna, de pontatlanul célzott.

48. perc: MEGINT VEZET A REAL MADRID! Ceballos passzolt Vinícius Júniornak, aki egymaga rontott neki a Villarreal védelmének. Hiába figyeltek rá hárman is, a brazil cselgép áthámozta magát mindenkin, ziccerben pedig higgadtan gurított a bal alsóba. 2–1

46. perc: a szünetben Alabát Militaóra cserélte Carlo Ancelotti.

46. perc: elindult a mérkőzés!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: itt a vége az első félidőnek!

45+2. perc: MI MARADT KI?! Itt lehetett volna az első félidő slusszpoénja, de Nacho ordító ziccerben az ötösről a kapu mellé fejelt.

45+1. perc: a vendégek jobbhátvédje, Foyth került helyzetbe, ballábas lövése megpattant, de azért Courtois-nak is bele kellett érnie, hogy szögletre pattanjon a labda.

45. perc: két perc a hosszabbítás az első félidő végén.

40. perc: KIEGYENLÍT A VILLARREAL! Lo Celso találta meg a tizenhatosnál Samule Chukwuezét, aki csúnyán megforgatta Nachót, majd higgadtan, ballal a kapu jobb oldalába lőtt – Courtois-nak esélye sem volt a védésre. 1–1

35. perc: Pedraza kapott sárga lapot.

35. perc: megint távoli lövésekkel kísérleteztek a vendégek, előbb Baena, majd Chukwueze bombázott messziről. Előbbi fölé vágta a labdát, utóbbi Courtois-t találta telibe.

34. perc: egy lágy ívelés után Pedraza szépen készített le Lo Celsónak, aki egyből, kapásból lőtt a tizenhatos vonaláról. A Spurs korábbi játékosa nem találta el a kaput.

33. perc: Trigueros állt be Terrats helyére.

25. perc: a vendégek csatárának, Pinónak mutatott fel sárga lapot a bíró.

24. perc: Chukwueze a jobb szélről húzott befelé, Ceballost és Nachót is lerázta magáról, majd ballal tüzelt. A labda elsuhant a jobb kapufa mellett.

19. perc: ÚJABB NAGY HELYZET! Benzema találta magát teljesen üresen a vendégek tizenhatosán belül, a bal alsót vette volna célba. Pepe Reina jól helyezkedett, s oldalra ütötte a labdát.

16. perc: VEZETNEK A HAZAIAK! Gyors támadást vezetett a Real Madrid, majd a tizenhatoson belül, az alapvonalhoz érve Asensio játszotta volna középre a labdát. Pau Torres szerencsétlenül ért bele a kapu torkában, a játékszer a kapuba pattant a vendégek védőjéről. 1–0

14. perc: Gyorsan elvégezett egy szabadrúgást a pálya közepén a Real Madrid, teljesen elaludt a Villarreal védelme. Vinícius Júnior tört be a tizenhatoson belülre zavartalanul, ám nagy ziccerben a bal kapufa mellé lőtt.

3. perc: Rüdiger fejelhetett a Villarreal tizenhatosán belülről, fejesét nagy bravúrral védte a vendégek kapusa. Ha gól lett volna sem örülhettek volna a hazaiak, hiszen a partjelző már felemelte a zászlaját.

1. perc: elindult a mérkőzés.