La Liga: a 89. percben 2–0-ra állt, mégsem nyert a Sevilla

K. Zs.K. Zs.
2023.04.07. 23:06
Jusszef en-Nesziri fejelte a Sevilla első gólját, de a hazai zsebbe végül csak egy pont került (Fotó: Getty Images)
Folytatta hazai pontgyűjtő szériáját a Sevilla, de győznie ezúttal nem sikerült: José Luis Mendilibar csapata hiába vezetett 2–0-ra a Celta Vigo ellen, a végjátékban kapott két gól miatt be kellett érnie a 2–2-es döntetlennel a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának péntek késő esti mérkőzésén.

Pape Gueye egy rossz ütemű belépőért már a 19. percben megkapta a második sárga lapját, a Sevilla emberhátrányba került, ám így is megszerezte a vezetést a szünet előtt: a 43. percben Suso ívelt be szögletet a jobb oldalról, és a labda felé mozgó Jusszef en-Nesziri fejjel a hosszú sarokba csúsztatott, 1–0.

A 66. percben közel került az egyenlítéshez a Celta: a vigóiak fő gólgyárosa, Iago Aspas ezúttal előkészítő volt, jobbról középre passzolt labdáját a nem sokkal korábban becserélt Goncalo Paciencia a kapufára lőtte.

S hiába az emberhátrány, a sevillaiak a hajrában képesek voltak megduplázni előnyüket: a 81. percben Marcos Acuna labdát szerzett a vendégek térfelén, tett vele néhány lépést, majd mintegy 30 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 2–0.

De hol volt még a vége…! A 89. percben az egyik vigói csereember, Miguel Rodríguez a 16-os vonaláról a bal alsóba lőtte a szépítő gólt, a 93. percben pedig jött az egyenlítés, a szintén a kispadról érkező Goncalo Paciencia fejese révén, 2–2.

A kiesés elől menekülő Sevilla a legutóbbi négy bajnokijából a harmadikat nyerhette volna meg – közelmúltbeli hazai mérlege: hét meccs, öt győzelem, egy döntetlen, egy vereség –, míg a Celta a remek hajrával hétmérkőzésesre nyújtotta bajnoki veretlenségi sorozatát.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA (YT-ÁTKATTINTÁSSAL)