nemzetisport.hu 2016.07.31 17:02 Frissítve: 2016.08.22 08:57

Augusztus 19.: 4. a női pólócsapat, Pars a 7. – összefoglaló

A riói nyári olimpiai játékokon pénteken női vízilabdázóink Oroszországgal mérkőztek meg a bronzéremért, és drámai meccsen, ötméteresek után maradtak le a dobogóról. Pars Krisztián a kalapácsvetés döntőjében volt érdekelt az éjszaka, és a címvédő végül a hetedik helyezte szerezte meg.

 

• A NŐI VÍZILABDA-VÁLOGATOTTUNK ÖTÖSÖKKEL KIKAPOTT A BRONZMÉRKŐZÉSEN

• PARS KRISZTIÁN A 7. HELYEN VÉGZETT A KALAPÁCSVETÉS DÖNTŐJÉBEN

• USAIN BOLT TRIPLA TRIPLÁZOTT, A JAMAICAIAK MEGNYERTÉK A 4x100-AS VÁLTÓT

 

• A NAPI ARANYÉRMESEK

AUGUSZTUS 19., PÉNTEK

A MAGYAR VERSENYZŐK EREDMÉNYEI

VÍZILABDA
nők, a 3. helyért: MAGYARORSZÁG–Oroszország 12–12 – ötméteresekkel 6–7, Magyarország a 4. helyen végzett

ATLÉTIKA
férfi kalapácsvetés, döntő Pars Krisztián a 7. helyen végzett

KAJAK-KENU
női K–4 500 m, előfutamok – Magyarország (Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina) megnyerte a futamát, és bejutott a döntőbe
férfi K–1 200 m, elődöntő – Molnár Péter futamában a 6. lett, a B-döntőben folytatja
férfi K–1 200 m, előfutamok – Molnár Péter futamában 3. lett, az elődöntőbe jutott
férfi C–2 1000 m, elődöntő – a Vasbányai Henrik, Mike Róbert páros futamában 3. lett, bejutott az A-döntőbe
férfi C–2 1000 m, előfutamok – a Vasbányai Henrik, Mike Róbert páros futamában 3. lett, az elődöntőbe jutott
férfi K–4 1000 m, elődöntő – Magyarország (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor, Kugler Attila, Somorácz Tamás) futamában az 5. lett, a B-döntőben folytatják
férfi K–4 1000 m, előfutamok – Magyarország (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor, Kugler Attila, Somorácz Tamás) futamában az 5. lett, elődöntőbe jutott

ATLÉTIKA
férfi 50 km-es gyaloglás Venyercsán Bence a 44., Srp Miklóst kizárták, Rácz Sándor feladta
női 20 km-es gyaloglásMadarász Viktória 25. , Kovács Barbara 58., Récsei Rita 59.

ÖTTUSA
női úszásKovács Sarolta 3., Földházi Zsófia 6.,
női bónuszvívás – Kovács Sarolta a vívást követően összesítésben a 8., Földházi a 30. helyre jött fel
női lovaglás – Kovács Sarolta a lovaglást követően összesítésben a 13. helyen áll, míg Földházi Zsófia maradt a 30.
női döntő – Kovács Sarolta a 17., Földházi Zsófia a 27. helyen végzett

A NAPI ARANYÉRMESEK

  Atlétika, férfi 50 km gyaloglás – aranyérmes: Matej Tóth (Szlovákia)

  Szinkronúszás, csapat, döntő – aranyérmes: Oroszország

  Tollaslabda, női egyes, döntő – aranyérmes: Carolina Marín (Spanyolország)

  Tollaslabda, férfi páros, döntő – aranyérmes: Fu Haj-feng, Csang Nan (Kína) 

  Atlétika, női 20 km gyaloglás – aranyérmes: Liu Hung (Kína)

  Lovaglás, díjugratás, egyéni, döntő – aranyérmes: Nick Skelton (Nagy-Britannia)

  Kerékpár, női BMX, döntő – aranyérmes: Mariana Pajón (Kolumbia) 

  Kerékpár, férfi BMX, döntő – aranyérmes: Connor Fields (Egyesült Államok)

  Vízilabda, nők, döntő – aranyérmes: Egyesült Államok

  Ökölvívás, női 60 kg, döntő – aranyérmes: Estelle Mossely (Franciaország)

  Birkózás, férfiak, szabadfogás 57 kg, döntő – aranyérmes: Vladimer Hincsegasvili (Grúzia)

  Gyeplabda, nők, döntő – aranyérmes: Nagy-Britannia

  Öttusa, nők aranyérmes: Chloe Esposito (Ausztrália)

  Birkózás, férfiak, szabadfogás 74 kg, döntő – aranyérmes: Haszan Jazdani (Irán)

  Labdarúgás, nők, döntő – aranyérmes: Németország

  Atlétika, női rúdugrás, döntő aranyérmes: Ekaterini Sztefanidi (Görögország)

  Atlétika, férfi kalapácsvetés, döntő aranyérmes: Dilsod Nazarov (Tádzsikisztán)

  Atlétika, női 5000 m, döntő aranyérmes: Vivian Cheruiyot (Kenya)

  Atlétika, női 4x100 m, döntő aranyérmes: Egyesült Államok

  Atlétika, férfi 4x100 m, döntő aranyérmes: Jamaica

  Tékvandó, női 67 kg, döntő aranyérmes: Oh Hje Ri (Dél-Korea)

  Tékvandó, férfi 80 kg, döntő – aranyérmes: Cheick Sallah Cisse (Elefántcsontpart)

 

A TELJES NAPI PROGRAM IDŐREND SZERINT

12.30: golf, nők, 3. nap

  13.00: atlétika, férfi 50 km gyaloglás – aranyérmes: Matej Tóth (Szlovákia)

13.30: tollaslabda, férfi egyes, elődöntő

14.00: tékvandó, női 67 kg, nyolcaddöntő
14.00: tékvandó, férfi 80 kg, nyolcaddöntő
14.00: kajak-kenu, férfi K–1 200 m, előfutamok (Molnár Péter)
14.21: kajak-kenu, C–2 1000 m, előfutamok (Mike Róbert, Vasbányai Henrik)
14.37: kajak-kenu, női K–4 500 m, előfutamok (Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina, Kozák Danuta, Szabó Gabriella)
14.51: kajak-kenu, férfi K–4 1000 m, előfutamok (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor, Kugler Attila, Somorácz Tamás)

15.00: birkózás, szabadfogás 57 kg, selejtezők
15.00: birkózás, szabadfogás 74 kg, selejtezők
15.00: vízilabda, nők, a 7. helyért: Brazília–Kína
15.07: kajak-kenu, férfi K–1 200 m, elődöntő
15.20: ritmikus gimnasztika, egyéni összetett, selejtező
15.21: kajak-kenu, C–2 1000 m, elődöntő
15.29: kajak-kenu, női K–4 500 m, elődöntő
15.30: tollaslabda, női egyes, a 3. helyért
15.36: kajak-kenu, férfi K–4 1000 m, elődöntő

  16.00: tollaslabda, női egyes, döntő – aranyérmes: Carolina Marín (Spanyolország)

16.20: vízilabda, nők, a 3. helyért: MAGYARORSZÁG–Oroszország 12–12 – ötméteresekkel 6–7
  16.50: tollaslabda, férfi páros, döntő – aranyérmes: Fu Haj-feng, Csang Nan (Kína)

  17.00: szinkronúszás, csapat, döntő – aranyérmes: Oroszország
17.00: gyeplabda, nők, a 3. helyért: Németország–Új-Zéland 2–1
17.00: öttusa, nők, úszás (Földházi Zsófia, Kovács Sarolta)

18.00: labdarúgás, nők, a 3. helyért: Brazília–Kanada 1–2
18.00: röplabda, férfiak, elődöntő: Olaszország–Egyesült Államok 3:2
18.30: kerékpár, női BMX, elődöntő
18.38: kerékpár, férfi BMX, elődöntő

19.00: ökölvívás, női 75 kg, elődöntő
19.00: ökölvívás, férfi 52 kg, elődöntő
19.00: ökölvívás, férfi 64 kg, elődöntő
19.00: ökölvívás, férfi +91 kg, elődöntő
19.00: öttusa, nők, bónuszvívás, lovaglás (Földházi Zsófia, Kovács Sarolta)
19.10: vízilabda, nők, az 5. helyért: Ausztrália–Spanyolország 10–12
  19.30: atlétika, női 20 km gyaloglás – aranyérmes: Liu Hung (Kína)

  19.30: lovaglás, díjugratás, egyéni, döntő – aranyérmes: Nick Skelton (Nagy-Britannia)
19.50: ritmikus gimnasztika, egyéni összetett, selejtező

  20.00: kerékpár, női BMX, döntő – aranyérmes: Mariana Pajón (Kolumbia)
20.00: tékvandó, női 67 kg, negyeddöntő, elődöntő
20.00: tékvandó, férfi 80 kg, negyeddöntő, elődöntő
  20.10: kerékpár, férfi BMX, döntő – aranyérmes: Connor Fields (Egyesült Államok)
  20.30: vízilabda, nők, döntő: Egyesült Államok–Olaszország 12–5 – aranyérmes: Egyesült Államok
20.30: kézilabda, férfiak, elődöntő: Franciaország–Németország 29–28
20.30: kosárlabda, férfiak, elődöntő: Spanyolország–Egyesült Államok 76–82

  21.00: ökölvívás, női 60 kg, döntő – aranyérmes: Estelle Mossely (Franciaország)
21.00: birkózás, szabadfogás 57 kg, helyosztók
21.00: birkózás, szabadfogás 74 kg, helyosztók
21.00: műugrás, férfi torony, selejtező

  22.00: gyeplabda, nők, döntő: Hollandia–Nagy-Britannia 3–3 – szétlövéssel 0–2 – aranyérmes: Nagy-Britannia
  22.30: birkózás, férfiak, szabadfogás 57 kg, döntő – aranyérmes: Vladimer Hincsegasvili (Grúzia)
  22.30: labdarúgás, nők, döntő: Svédország–Németország 1–2 – aranyérmes: Németország

  23.00: öttusa, nők, kombinált szám aranyérmes: Chloe Esposito (Ausztrália)
  23.30: birkózás, férfiak, szabadfogás 74 kg, döntő – aranyérmes: Haszan Jazdani (Irán)

01.00: tékvandó, női 67 kg, vigaszág, a 3. helyért
01.00: tékvandó, férfi 80 kg, vigaszág, a 3. helyért
01.00: kosárlabda, férfiak, elődöntő: Ausztrália–Szerbia 61–87
  01.30: atlétika, női rúd, döntő aranyérmes: Ekaterini Sztefanidi (Görögország)
01.30: kézilabda, férfiak, elődöntő: Lengyelország–Dánia 28–29 – h. u.
01.40: atlétika, női 4x400 m, selejtező

  02.05: atlétika, férfi kalapács, döntő aranyérmes: Dilsod Nazarov (Tádzsikisztán)
02.10: atlétika, férfi 4x400 m, selejtező
  02.40: atlétika, női 5000 m, döntő aranyérmes: Vivian Cheruiyot (Kenya)

  03.00: tékvandó, női 67 kg, döntő aranyérmes: Oh Hje Ri (Dél-Korea)
  03.15: atlétika, női 4x100 m, döntő aranyérmes: Egyesült Államok
  03.15: tékvandó, férfi 80 kg, döntő – aranyérmes: Cheick Sallah Cisse (Elefántcsontpart)
03.15: röplabda, férfiak, elődöntő: Oroszország–Brazília 0:3
  03.35: atlétika, férfi 4x100 m, döntő aranyérmes: Jamaica

2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”