Rio 2016: női öttusázóink remekeltek úszásban

2016.08.19. 17:55
Kovács Sarolta összesítésben a harmadik legjobb időt úszta, míg Földházi a hatodik leggyorsabb volt az öttusázóknál pénteken.

A pénteki versenynapon az úszással kezdtek a résztvevők, utána jön (19 órától) a bónuszvívás és a lovaglás.

Kovács Sarolta a 18., Földházi Zsófia pedig a 33. helyről várta az úszást, mindkét magyar a hatodik futamban ugrott a medencébe.

A versenyt az orosz Gulnaz Gubajdullina nyerte meg új olimpiai csúccsal (2.07.94) – Kovács Sarolta összesítésben a harmadik (2:09.02), Földházi pedig a hatodik lett 2:12.05-tel.

Kovács ezzel 313 pontot kapott. Földházi hatodikként 304 ponttal zárta a számot.

„Jól úsztak, ahogyan azt vártuk tőlük” – értékelt tömören Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány az MTI-nek.

Hogyan pontoznak az úszásban?
A versenyzők 200 métert úsznak, szabadon választható úszásnemben – minden bizonnyal gyorson. A 2:30 perces időeredmény 250 pontot ér, ehhez képest minden 0.33 másodperc pluszért vagy mínuszért jár büntető vagy jutalompont.

EZ TÖRTÉNT A NYITÓ NAPON

Az olimpiai újonc, 2013-as Európa-bajnok Földházi Zsófia végig a mezőny második felében tartózkodott a csütörtöki nyitó napon, számára nem sikerült jól a vívás. A 35 asszójából 24-et elveszített, és 166 pontjával a 33. helyen állt a 36 fős mezőnyben.

Az idei világbajnokságot megnyerő Kovács Sarolta biztatóan kezdett, de a rangsoroló selejtező második felére elfáradt, pontatlanul vívott, és a 4. helyről visszaesett a 18. pozícióba.

A pénteki számok előtt az első helyezett 262 ponttal a lengyel Oktawia Nowacka volt, aki 18 pont előnnyel vezet a német Lena Schöneborn (244) előtt. A harmadik helyen a kanadai Melanie McCann (238) állt.

AZ ÖTTUSA PONTOZÁSI RENDSZERÉRŐL ÉS ARRÓL, HOGYAN ALAKUL KI A VÉGSŐ SORREND, IDE KATTINTVA OLVASHAT BŐVEBBEN!