Rio 2016: a dánok pazar meccsen verték meg a lengyeleket

2016.08.20. 03:33
Mikkel Hansent nem tudták tartani a lengyelek, tíz gólt dobott (Fotó: AFP)
A riói olimpia férfi kézilabdatornájának elődöntőjében Dánia elképesztő izgalmak és hosszabbítás után 29–28-ra legyőzte Lengyelországot, ezzel bejutott a fináléba, amelyben a kétszeres címvédő Franciaországgal találkozik. A dánoknál Mikkel Hansen tíz gólt dobott, a lengyel kapuban a Szeged korábbi játékosa, Piotr Wyszomirski 48 százalékos hatékonysággal védett.

LENGYELORSZÁG–DÁNIA

A dánok kezdték jobban a mérkőzést, többször is elhúztak három góllal, ám a lengyelek 4–1-es és 9–6-os hátrányból is felálltak. Mikkel Hansenék az első félidő utolsó tíz percében újabb rohamot indítottak, és 14–10-es előnyre tettek szert, de Talant Dujsebajev csapata még a szünet előtt egyenlített – igaz, Kasper Söndergaard találatával a dánok vonulhattak minimális fórral pihenőre (15–16).

A második játékrész elején a lengyelek fordítottak, a 36. percben 19–17-re már ők vezettek. A kapuban a Szeged korábbi játékosa, Piotr Wyszomirski szenzációs teljesítményt nyújtott, és ezt a formáját a folytatásban állandósította. A dánokban Mikkel Hansen tartotta a lelket, a sokáig 50 százalékos hatékonysággal védő Wyszomirski az ő lövéseinél többnyire tehetetlennek bizonyult.

A 60. perchez 24–24-es állással érkeztek meg a felek. A dánok 59:21-nél hetest kaptak, amit Hansen a léc alá vágott (24–25). Az utolsó támadást a lengyelek vezethették, akik emberelőnybe kerültek, így 13 másodperccel a vége előtt Dujsebajev időt kért. A megbeszélést követően a jobbszélső Michal Daszekhez került a labda, aki bent tartotta azt a pályán, majd 59.58-nál, kifacsart helyzetből, a dán védők teste mellett hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba (25–25).

Bár ezzel a lengyelek kerültek lélektani előnybe, a hosszabbítás elején a dánok játszottak jobban, akik Morten Olsen villanásainak is köszönhetően megint elhúztak három góllal (25–28). A lengyelek a kétszer ötperces ráadás végén feljöttek egy gólra (28–29), de utána nem tudtak labdát szerezni, így Dánia jutott be a döntőbe, amelyben a kétszeres címvédő Franciaország lesz az ellenfele.

A skandináv csapat 29 góljából 17-et a Mikkel Hansen, Morten Olsen kettős szerzett.

FRANCIAORSZÁG–NÉMETORSZÁG

Jobban kezdett az előzetesen esélyesebbnek tartott francia válogatott, amely a szünetig háromgólos előnyre tett szert. A második játékrészben már hét góllal is vezettek a franciák, a németek azonban innen is fel tudtak állni az utolsó percekben. A slusszpoén a végén jött, Franciaország lőtte az utolsó gólt, amivel bejutott a vasárnapi döntőbe, amelyben a lengyel–dán meccs győztesével találkozik.

RIO 2016
KÉZILABDA, FÉRFIAK
ELŐDÖNTŐ
Lengyelország–Dánia 28–29 (15–16, 10–9, 3–4)
Ld:
Bielecki 7, Syprzak, Daszek 5-5, ill. M. Hansen 10, M. Olsen 7

Franciaország–Németország 29–28 (16–13)
Ld: Narcisse 7, Porte 5, L. Karabatic, N. Karabatic 4-4, ill. Gensheimer 11, Kuhn 8, Reichmann 4