Serie A: Dzeko duplázott, az Atalanta az Intertől is kikapott

R. D. P.R. D. P.
2022.11.13. 14:35
Remekül működött Dzeko és Martínez párosa, az Inter elvitte a három pontot Bergamóból (Fotó: Getty Images)
Kapaszkodik a Bajnokok Ligája-indulást érő helyekre az Inter, amely idegenben 3–2-es győzelmet aratott az Atalanta fölött az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az előző két meccsén egyaránt pont nélkül maradó Atalanta a nemrég a Bolognát kitömő Inter ellen igyekezett javítani. A hazai pályán játszó bergamóiak meg is szerezték a vezetést, méghozzá a házi gólkirályjelölt Ademola Lookman tizenegyesből szerzett góljával – a nigériai válogatott játékos a 25. percben talált be (VIDEÓ ITT!). A labdát többet birtokló vendégek még a szünet előtt egyenlítettek, Edin Dzeko csapott le Lautaro Martínez nagyszerű előkészítésére (VIDEÓ ITT!). Az első félidő végén tehát 1–1-es eredménnyel vonultak az öltözőbe a felek.

A milánóiak a fordulást követően megúsztak egy Duván Zapata-lövést, néhány pillanat múlva pedig már ők örülhettek: Dzeko kotorta be a kapuba Federico Dimarco középre tett labdáját (VIDEÓ ITT!). A három pont sorsa nem sokkal később szinte el is dőlt, ugyanis a 62. percben José Luis Palomino öngólt vétett egy sarokrúgást követően, fejjel (VIDEÓ ITT!). Ugyan az Atalanta a hajrához közeledve még szépített a hibáját kijavító Palomino góljával (VIDEÓT ITT!), az egyenlítés már nem jött össze a hazaiaknak.

Az Atalanta egymás után a harmadik bajnokiját veszítette el, így a csapat a forduló végéig könnyen lecsúszhat az európai kupaindulást érő helyekről a Serie A tabelláján. Az Inter fontos pontokat gyűjtött, hiszen a kék-feketék ideiglenesen megelőzték a Juventust a táblázaton.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ
Atalanta–Inter 2–3
(Lookman 25. – 11-esből, Palomino 77., ill. Dzeko 36., 56., Palomino 62. – öngól)

Később
Roma–Torino 1–1 (Matics 90+4. ill., Linetty 55.)
Kiállítva:
José Mourinho (Roma, 89. – pályán kívül)
Monza–Salernitana 3–0 (Augusto 24., Dany Mota 35., Pessina 74.)
Kiállítva:
Antonio Candreva (Torino 74.)
Verona–Spezia 1–2
(Verdi 30., ill. Nzola 53., 69.)

Milan–Fiorentina 2–1
(Leao 2., Milenkovics 90+2. – öngól, ill. Barák 28.)
Juventus–Lazio 3–0 (Kean 43., 54., Milik 89.)

KORÁBBAN
Empoli–Cremonese
2–0(Cambiaghi 46., Parisi 88.)

Napoli–Udinese 3–2 (Osimhen 15., Zielinski 31., Elmasz 58., ill. Nesztorovszki 79., Samardzic 82.)
Sampdoria–Lecce 0–2