Serie A: öngóllal nyert hosszabbításban a Milan

B. A.B. A.
2022.11.13. 20:00
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában a Milan a Fiorentinát fogadta vasárnap kora este. A mérkőzés sokáig döntetlenre állt, a hosszabbításban azonban kapushiba után, öngóllal sikerült 2–1-es győzelmet kiharcolniuk a milánóiaknak.

Rafael Leao góljával hamar vezetést szerzett a Milan (Fotó: Getty Images)

A mérkőzést megelőzően a Fiorentina az utóbbi öt idegenbeli találkozóján veretlen maradt, míg a Milan a 2022–2023-as idényben a Napoli elleni mérkőzést leszámítva, minden hazai meccsét megnyerte.

A milánóiak kezdtek jobban, rögtön a második percben megszerezték a vezetést. Olivier Giroud passza után Rafael Leao tekerte el a labdát a kapus mellett. 1–0 (VIDEÓ ITT)

Ezt követően ritmust váltott a Fiorentina, a nyolcadik percben azonban Riccardo Sapanora lövése csak a kapufát találta el. Húsz perccel később már összejött az egyenlítés a vendégeknek. A Milan tizenhatosán belül Antonín Barák elé került a labda, a cseh játékos lövése Malick Thiaw lábán megpattant, tehetetlenné téve Ciprian Tatarusanu kapust (1–1, VIDEÓ ITT). A 27 éves középpályás első gólját szerezte a 2022–2023-as bajnoki idényben.

A második félidő közepén Leao beadásából Giroud ollózva próbált gólt szerezni, de a francia lövése méterekkel elkerülte a kaput. Pár perccel később Serginho Dest szólója után Leaóhoz pattant a labda, a portugál ziccerből a kapu fölé bombázott. A vendégek előtt is adódott lehetőség, Aleksza Terzsics távoli próbálkozása nem okozott gondot Tatarusanunak, míg Jonathan Ikone labdáját Fikayo Tomori a gólvonalról mentette a 89. percben.

A 92. percben a vendégek kapusa, Pietro Terracciano rosszul jött ki a milánóiak beadására, a labda mindenki felett átszállt, Nikola Milenkovics pedig szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába talált. 2–1 (VIDEÓ ITT)

Győzelmével a Milan a második helyen áll, 8 pontra megközelítve a listavezető Napolit, míg a Fiorentina maradt a tizedik helyen.