Serie A: korai góllal nyerte meg az Inter a Fiorentina elleni rangadót

S. B.S. B.
2024.01.28. 19:54
Lautaro Martínez góljával nyert az Inter (Fotó: Getty Imges)
Az Internazionale 1–0-ra legyőzte a Fiorentinát, míg a Napoli és a Lazio 0–0-s döntetlent játszott egymással az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának vasárnapi játéknapján.

FIORENTINA–INTERNAZIONALE

Az Inter az első percektől kezdve sokkal agresszívabb volt, sok helyzetet harcolt ki, és ebből gyorsan gól is született. A 14. percben Lautaro Martínez kapta meg szögletből a labdát, amelyet szépen lőtt a felső sarokba. Ezt követően ugyan a „violák” átvették az irányítást, de hiába kerültek többször nagy helyzetbe, nem tudták őket kihasználni.

A fordulás után ismét a milánóiak voltak a dominánsabbak, de sokáig ők sem tudtak igazán veszélyesek lenni a kapura. A 76. percben aztán nagy lehetőséghez jutottak a „violák” azt követően, hogy az Inter kapusa, Yann Sommer konkrétan leütötte az ellenfél angolai csatárát, ahogy ki akarta bokszolni a labdát. A büntetőt Nicolás González nagyon gyengén rúgta, így nem sikerült az egyenlítés. A hajrában már több gólt nem láthattunk – maradt a 0–1.

A győzelemmel az Inter a tabella élére ugrott annak ellenére is, hogy az őt követő Juventus eggyel több mérkőzést játszott.

LAZIO–NAPOLI

A mérkőzés a kezdetektől fogva kifejezetten unalmasan alakult. Egyik gárda sem tett igazán nagy erőfeszítéseket, hogy gólt szerezzen, az első félidőben mindössze ötször lőttek rá, de ezek közül egyik sem talált kaput.

A fordulás után sem változott semmi, a Lazio és a Napoli továbbra is inkább csak középen passzolgatott, mint kapura tört volna. A hajrában már egy fokkal több izgalmat tapasztalhattunk, már voltak szépen felépített támadások és olyan lövések, melyeknél a kapusoknak is be kellett avatkozniuk, de a tényleges gólszerzéstől egészen a lefújásig messze jártak a felek. 0–0

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
Fiorentina–Internazionale 0–1 (L. Martínez 14.)
Lazio–Napoli 0–0
KORÁBBAN
Genoa–Lecce 2–1 (Retegui 70., Ekuban 76., ill. Krsztovics 31.)
Monza–Sassuolo 1–0 (Colpani 31.)
Hellas Verona–Frosinone 1–1 (Suslov 45+3., ill. Jorge 58.)
HÉTFŐN
20.45: Salernitana–Roma (Tv: Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Udinese 2–0 (Al. Mirancsuk 33., Scamacca 45+1.)
Juventus–Empoli 1–1 (Vlahovics 50., ill. Baldanzi 70.)
Kiállítva: A. Milik (18., Juventus)
Milan–Bologna 2–2 (Loftus-Cheek 45., 83., ill. Zirkzee 29., Orsolini 90+2. – 11-esből)