Serie A: hazai pályán győzte le a Laziót a Juventus

L. M.L. M.
2023.09.16. 17:00
Dusan Vlahovics (balra) és Federico Chiesa duóját nem tudta tartani a Lazio védelme (Fotó: Getty Images)
Dusan Vlahovics vezérletével 3–1-re nyert a Juventus a Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának nyitó meccsén.

Hiába kezdte két vereséggel, nagyon rosszul a Serie A 2023–2024-es idényét a Lazio, a szeptemberi válogatott szünetre a Napoli felett aratott győzelemmel mehetett. A visszatérés után azonban ismét nulla pontot szerzett Maurizio Sarri csapata, ezúttal a Juventus otthonában szenvedett vereséget.

A torinóiak már a 10. percben előnybe kerültek: jobb oldali beadás után Dusan Vlahovics a gyengébbik, jobb lábával tette kapura az előtte megpattanó labdát, amely Provedel mellett szállt a kapu bal oldalába (1–0).

Nem sokkal később növelte az előnyét a hazai csapat, a tizenhatoson belül Federico Chiesa elé került a labda, aki ballal, kapásból vette be a kaput (2–0).

A második félidőben egy labdaszerzés után Luis Alberto 20 méterről tekert a Juventus kapujába, felcsillant a reménysugár a vendégek előtt (2–1). Az egy pontról szövögetett álmaikat Vlahovics törte szét, McKennie indítását követően a szerb két védő között szelídítette meg a labdát a tizenhatos előtt, majd ismét jobbal szerzett gólt (3–1).

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
Juventus–Lazio 3–1
(Vlahovics 10., 67., Chiesa 26., ill. Luis Alberto 64.)

SZOMBAT
Internazionale–Milan 5–1 (Mhitarjan 5., 69., M. Thuram 38., Calhanoglu 79. – 11-esből, Frattesi 90+3., ill. Rafael Leao 57.)
Genoa–Napoli 2–2 (Bani 40., Retegui 56., ill. Raspadori 76., Politano 84.)