Thuram fantasztikus gólt lőtt, az Inter ötöt vágott a Milannak

2023.09.16. 17:54
Thuram fantasztikus gólt lőtt a Milannak (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában az Internazionale 5–1-re legyőzte az AC Milant.

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
INTERNAZIONALE–MILAN 5–1 (2–0)
Milánó, San Siro. Vezette: Sozza
INTER: Sommer – Darmian, Acerbi, Bastoni (De Vrij, 74.) – Dumfries, Barella (Frattesi, 64.), Calhanoglu (Asllani, 80.), Mhitarjan, Dimarco (Carlos Augusto, 64.) – M. Thuram (Arnautovic, 64.), Lautaro Martínez. Vezetőedző: Simone Inzaghi
MILAN: Maignan – Calabria (Florenzi, 77.), Kjaer, Thiaw, T. Hernandez – Loftus-Cheek (Musah, 86.), Krunic, Reijnders (L. Jovics, 77.) – Pulisic (Chukwueze, 56.), Giroud (Okafor, 77.), Rafael Leao. Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: Mhitarjan (5., 69.), M. Thuram (38.), Calhanoglu (79 – 11-esből), Frattesi (90+3.), ill. Rafael Leao (57.)

A milánói együttesek parádésan kezdték a Serie A 2023–2024-es kiírását, hiszen az Inter és a Milan is százszázalékos mérleggel állt három forduló után – Thuramék a Monzát, a Cagliarit és a Fiorentinát győzték le, míg Pioli csapata a Bolognát, a Torinót és a Romát múlta felül.

Remekül kezdett a derbin az Inter, már az 5. percben előnyhöz jutott – Marcus Thuram húzott el a jobb szélen, beadása után Dimarco lőtt kapura. A szélső védő igencsak eltörte a labdát, de így lett jó a kapu előtt ólálkodó Henrih Mhitarjannak – az örmény közelről szúrt bele, Maignannak esélye sem volt így a védésre. 1–0

A korai sokkból nagyjából az első negyedóra után tért magához a Milan, amely az első félidőben jóval többet birtokolta a labdát – labdatartás ellenére egy Hernandez-helyzetet leszámítva nem volt komoly esélye Pioli együttesének a gólszerzésre.

A 38. percben Marcus Thuram egy gyors kontra végén megduplázta az Internazionale vezetését. A francia csatár a tizenhatos bal oldaláról húzott befelé, majd bődületesen nagy gólt akasztott a hosszú felsőbe. 2–0

A fordulást követően felvillant a reménysugár a piros-feketéknek: Giroud fantasztikusan ugratta ki Rafael Leaót, aki Darmiant lefutva került ziccerbe. A portugál szélső egy az egyben nem hibázott, Sommer mellett lőtt a kapu közepébe. 2–1

Nem remegett meg az Inter-játékosok lába a Milan góljától, a 69. percben Mhitarjan megszerezte a második gólját (3–1), tíz perccel később Hakan Calhanoglu is eredményes volt tizenegyesből (4–1).

A kegyelemdöfést a csereként pályára lépő Davide Frattesi vitte be a 93. percben – az olasz középpályás Mhitarjan passzából lőtt a kapuba, s kialakította az 5–1-es végeredményt.

Az Inter a győzelmével továbbra is százszázalékosan vezeti a Serie A tabelláját, a Milan a harmadik helyen áll.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK

KORÁBBAN
Juventus–Lazio 3–1
(Vlahovics 10., 97., Chiesa 26., ill. L. Alberto 64.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: ITT A VÉGE, AZ INTER KIÜTÖTTE A MILANT!

90+3. perc: EZ MÁR KIÜTÉS! Mhitarjan vezette rá a labdát a Milan védelmére, majd tökéletes ütemben passzolt Frattesinek. A csereként pályára lépő futballista állítás nélkül lőtt a kapuba. 5–1

90. perc: öt perc a hosszabbítás.

86. perc: Musah is beáll pár percre, Loftus-Cheek kap pihenőt.

81. perc: a gólszerző török középpályás le is jött, a helyén Asllani folytatja.

79. perc: MAIGNAN NEM TUD VÉDENI! Hakan Calhanoglu higgadt maradt, a kapu közepébe lőtte a tizenegyest. 4–1

78. perc: TIZENEGYES! Hernandez buktatta Martínezt, a bíró egyből büntetőt ítélt.

77. perc: hármas csere – Reijnders, Calabria és Giroud jött le, Jovics, Florenzi és Okafor állt be.

74. perc: Bastoni helyett De Vrij került pályára.

72. perc: Calhanoglu kapott sárga lapot a szabálytalanságért.

69. perc: OTT A HARMADIK! Lautaro Martínez tökéletesen készített le Mhitarjannak, aki nagyjából tíz méterről rendkívül pontosan lőtt a kapu bal oldalába. Maignan mozdulni sem tudott a lövésre.

66. perc: Mhitarjan készített le lövésre a tizenhatos előterénél a frissen beálló Carlos Augustónak, aki állítás nélkül rá is szúrta. Maignan résen volt, s oldalra ütötte a labdát.

64. perc: Dimarco helyén Carlos Augusto folytatja, Barellát Frattesi váltja. Thuram is lejön, Arnautovic áll be.

61. perc: Hernandez volt szabálytalan, a jutalma egy sárga lap.

61. perc: egy gyors ellentámadásból nagy helyzetbe kerülhetett volna a Milan, de Leao nagyon pontatlanul adott be Giroud-nak.

57. perc: SZÉPÍT A MILAN! Olivier Giroud fantasztikusan ugratta ki Rafael Leaót, aki Darmiant lefutva került ziccerbe. A portugál szélső egy az egyben nem hibázott, Sommer mellett lőtt a kapu körepébe. 2–1

56. perc: Pulisic helyénChukwueze folytatja.

54. perc: Reijnders lőtt messziről, de Sommernek nem kellett védést bemutatnia.

51. perc: Dimarco ívelt a védők fölött Thuramnak, aki már nem tudott erőt tenni a kapáslövésbe.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: itt a vége az első félidőnek, egyelőre simán vezet az Inter.

45+2. perc: a francia csatár csúnyán a kapu fölé lőtt.

45+1. perc: Acerbi rúgta fel Giroud-t, nagyon közelről jöhet a Milan szabadrúgással.

43. perc: Dumfries vágta fel Leaót a szélen, de megúszta sárga lap nélkül.

38. perc: HATALMAS GÓL, MÁR KETTŐVEL MEGY AZ INTER! Az elmúlt percekben a Milan beszorította az Intert, de hiába...Dumfries remek indítást kapott, majd ő is hasonlóan jó labdát adott Marcus Thuramnak. A francia csatár a tizenhatos széléről befelé cselezett, majd bődületesen nagy gólt akasztott a bal felső sarokba! 2–0

36. perc: Thiaw lőtt távolról, de ez nem jelentett veszélyt Sommer kapujára.

32. perc: ALIG MENT MELLÉ! Theo Hernandez három védő mellett elrobogva tört be az Inter tizenhatosára, majd ballal a bal alsó sarkot vette célba. Sommer el sem mozdult, de megúszta – egy kevéssel a kapu mellé gurult a labda.

30. perc: parádés figura – Hernandez mindenkit meglepett, hiszen lövés helyett Leaónak passzolt szabadrúgásból. A portugál nagy helyzetbe került, de Sommer leért, és kiütötte a bal alsó sarok felé tartó labdát. A partjelző egyébként jelezte, lesről indult a szélső.

29. perc: Calhanoglu buktatott, most a Milan próbálkozhat szabadrúgásból.

25. perc: a ballábas Dimarco kapura tekert szabadrúgásból, de nagyon fölé ment.

24. perc: megvan a meccs első sárga lapja, Thiaw rúgta fel Thuramot a tizenhatos csücskénél. Veszélyes helyről jöhet az Inter.

23. perc: Hernandez lágyan ívelt Leao felé, aki az ötösnél át is tudta venni a labdát egy Inter-védő szorításában. A portugál háttal volt a kapunak, Sommer így lelopta a lábáról a labdát.

17. perc: Thuram került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, de Thiaw remekül lépett közbe. A labda szögletre pattant ki, de a pontrúgás után nem alakult ki veszély.

13. perc: Calabria beadása után a tizenhatoson belül került a földre Théo Hernandez. A francia bekk mosolyogva kelt fel, tudta, hogy ezért nem kaphat tizenegyest.

11. perc: MAJDNEM OTT A MÁSODIK! Dimarco tökéletes beadására érkezett Mhitarjan, de a gólszerző ezúttal a kapu mellé fejelt.

A Milan az első tíz percben nem tudott komoly helyzetet kialakítani. Az Inter átengedi a területet, labdaszerzés után pedig gyors ellentámadásokat próbál vezetni.

5. perc: MÁRIS VEZET AZ INTER! Marcus Thuram húzott el a jobb szélen, majd a beadása után Dimarco lőtt kapura. A szélső védő igencsak eltörte a labdát, de így lett jó a kapu előtt ólálkodó Henrih Mhitarjannak – az örmény közelről szúrt bele, Maignannek esélye sem volt így a védésre. 1–0

1. perc: elindult az összecsapás!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Noha a Derby della Madonnina jelenleg igen távol áll a régmúlt dicsőséges ragyogásától, az idény első Inter–Milan ütközete az előbb említett mérlegek miatt ismét felvillant valamit abból, ami miatt a világ egyik leghíresebb városi rangadójává nőtte ki magát.

„Mindjárt kitárgyalhatjuk a rangadót, de mindenekelőtt hadd üzenjek szurkolóként Simone Inzaghi vezetőedzőnek: szombaton én kezdőként játszatnám Davide Frattesit! Túl jó passzban van ahhoz, hogy a kispadon kezdjen –    mondta a Quotidiano Sportivo sportlapnak az olasz válogatottban legutóbb az ukránok elleni Eb-selejtezőn duplázó középpályásról Massimo Moratti, az Inter 1995 és 2013 közötti elnöke, aki egy másik játékosról is beszélt.  – Remélem, Marcus Thuram dönti el a rangadót.”

A Milan oldaláról a csapattal három BEK-/BL-győzelmet arató Franco Baresi nyilatkozott a Sky Sport Italiának.

„Kicsit talán korán érkezik az idény első derbije a Milannak, most az Inter tűnik esélyesebbnek    – értékelte a helyzetet a korábbi kiváló hátvéd. – Ugyanakkor nekünk is van esélyünk a győzelemre, a derbi ugyanis mindig kiszámíthatatlan. A Milan kerete több helyen átalakult, új játékosok érkeztek más ligákból, és nem egyszerű gyorsan beilleszkedniük. Ezzel együtt jó formát mutatnak, remélem, nem térünk le a helyes útról.”

Valóban, három olyan új labdarúgó is játszik a Milanban, akik eldönthetik a rangadót. A Chelsea-től érkező Christian Pulisicnek már két gólja van a Serie A-ban, míg a szintén a londoniaktól igazolt Ruben Loftus-Cheek két, az AZ-től vett Tijjani Reijnders pedig egy gólpassznál jár.

Az Internél a Moratti által említett két játékos szintén új szerzemény, ám csak Thuram számít stabil kezdőnek (egy gólja és három gólpassza van az idényben), Frattesi csere, és eddig összesen hatvan percet kapott a bajnokságban, miközben Simone Inzaghi edző ez idáig nem változtatott győztes csapatán.