Elszalasztotta a nagy esélyt a Leipzig, hármat kapott a Dortmundtól

2021.01.09. 20:30
A Willi Orbán vezette lipcsei védelem nem tudta feltartóztatni az Erling Haaland húzta BVB-támadósort (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is a kezdőcsapatába nevező RB Leipzig hazai pályán 3–1-re kikapott a Borussia Dortmundtól.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
RB LEIPZIG–BORUSSIA DORTMUND 1–3 (00)
Lipcse,Red Bull Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Siebert
LEIPZIG:Gulácsi – Orbán, Upamecano, Halstenberg – Haidara, T. Adams, Sabitzer (Klostermann, 61.), Angelino – Forsberg (Sörloth, 61.), Poulsen, Dani Olmo.Vezetőedző:Julian Nagelsmann
DORTMUND:Bürki – Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro – Witsel (Can, 30.), Delaney (Zagadou, 69.) – Sancho (Tigges, 85.), Reus (Brandt, 85.), Reyna – Haaland.Vezetőedző:Edin Terzic
Gólszerző:Sörloth (90.), ill. Sancho (55.), Haaland (71., 84.)

Nem tudta megelőzni a Bayern Münchent az RB Leipzig, amely Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőjében a Borussia Dortmundot fogadta (Szoboszlai Dominik sérült, az ő lipcsei bemutatkozására februárig biztosan várni kell).

Az első félidő nagy csatát hozott a mezőnyben, helyzeteket viszont szinte alig láthattunk. A kapuk olyannyira nem forogtak veszélyben, hogy Gulácsinak először a 27. percben kellett játékba avatkoznia, akkor is csak saját védelme passzolta hátra hozzá a labdát.

A fordulást követően viszont hamar felpörögtek az események mindkét kapu előtt – az 55. percben gyönyörű támadást követően a Dortmund szerezte meg a vezetést: Erling Haaland elfutott a jobb szélen, középre adott labdáját Reus sarokkal juttatta Sancho elé, aki bevette Gulácsi kapuját! 0–1

A vezető gól fellelkesítette a vendégeket, akik több nagy helyzetet is kidolgoztak. A 67. percben viszont kevésen múlt, hogy ne kapjanak gólt, szép cselsorozatot követően Dani Olmo az elfekvő Roman Bürki mellett öt méterről a bal kapufát találta el!

A kihagyott hatalmas lehetőség megbosszulta magát, nem sokkal később az ismét a jobb szélen feltűnő Haaland továbbította a labdát a tizenhatos bal oldalánál tartózkodó Sanchóak, ő visszaívelte azt a norvégnak, aki a kapuba fejelt! 0–2

A hajrában tovább növelték előnyüket a vendégek: Reus indította a védők mögül kilépő Haalandot, aki a tizenhatoson belülre érve Gulácsi mellett a hálóba lőtt (0–3). Innentől már minden reményük elszállt a hazaiaknak, de a becsületgólt azért sikerült megszerezniük: Angelino bal oldali beadásából Sörloth próbálkozott fejessel, a labda Bürki lábáról visszapattant a támadó elé, aki a kapuba továbbított. 1–3

A vereségével az RB Leipzig maradt a második a Bundesligában, a Borussia Dortmund viszont előrelépett a 4. helyre.

KORÁBBAN
Borussia Mönchengladbach–Bayern München 3–2(Hofmann 36., 45., Neuhaus 49., ill. Lewandowski 20. – 11-esből, Goretzka 26.)
Freiburg–Köln 5–0(Demirovic 18., Hofler 39., Sallai 59., Leinhart 69., Holer 79.)
Bayer Leverkusen–Werder Bremen 1–1(P. Schick 70., ill. Toprak 52.)
Mainz–Eintracht Frankfurt 0–2(André Silva 24., 72. – mindkettőt 11-esből)
Schalke–Hoffenheim 4–0(Hoppe 42., 57., 63., Harit 80.)
Union Berlin–Wolfsburg 2–2(S. Becker 29., Andrich 52., ill. Steffen 10., Weghorst 65. – 11-esből)

VASÁRNAP
15.30:Augsburg–VfB Stuttgart(Tv:Sport2)
18.00:Arminia Bielefeld–Hertha BSC(Tv:Sport2)

Köszönjük a figyelmet!

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A Dortmund nyerni tudott a Leipzig otthonában!

90. percHárom perc a ráadás!

90. perc SZÉPÍT A LEIPZIG! Angelino bal oldalról érkező beadását Sörloth először kapura fejelte, ami elakadt Bürki lábaiban, a kipattanót viszont a kapuba vágta a csereként beállt játékos!

89. perc Poulsennek eddig tartott a mai mérkőzés, Samardzic érkezik a helyére.

85. perc A gólt követően kettőt cseréltek a vendégek: Reus helyére Brandt, Sancho helyett Tigges érkezett.

84. perc Már három gól a Dortmund előnye! Reus indította a védők mögül kilépő Haalandot, aki a tizenhatoson belül egyedül maradt Gulácsival, majd a magyar kapus mellett a kapuba lőtt! 0–3

82. perc Sancho tette ki a labdát a tizenhatoson jobb oldalán helyezkedő Haalandnak, akinek a gyenge, lapos lövése Gulácsi kezei között landolt.

77. perc Reus közeli lövését blokkolták a védők.

73. perc Akanji tarolta le Poulsent, sárga lap! A szabdrúgást Angelino a sorfalba bombázta.

71. perc Ott van a második dortmundi gól, egy remek támadást követően! Haaland továbbította a labdát a tizenhatos bal oldalánál tartózkodó Sanchóak, ő visszaívelte azt a norvégnak, aki a kapuba fejelt! 0–2

71. perc Haidara helyén Hvang folytatja.

69. perc Delaney helyére Zagadou érkezett.

69. perc Guerrero lőtt kapu fölé.

67. perc Ott lehetett volna az egyenlítés, ha Olmo szép cseleket követően nem lövi telibe öt méterről a bal kapufát!

65. percMi maradt ki!Haaland ugrott ki kiválóan, otthagyva a Leipzig védőit, majd nagy erővel célbe vette a kaput. A labda, amelyhez Gulácsi is hozzáért, a felső lécről kivágódott a mezőnybe.

61. perc Forsberg helyén Sörloth, Sabitzer helyett pedig Klostermann folytatja.

59. perc Felpörgött a Dortmund! Ezúttal Guerreiro próbálkozott egy lövéssel, kapu fölé ment.

58. perc Haaland próbálkozott egy lövéssel a tizenhatoson belül, amely Upamecanóról szögletre pattant ki. A sarokrúgást követően nem sokkal felszabadított a lipcsei védelem.

55. perc VEZET A DORTMUND! Haaland futott el a jobbszélen, középre adott labdáját Reus sarokkal juttatta tovább Sancho elé, aki bevette Gulácsi kapuját! 0–1

50. perc A szögletet követően Emre Can fejelt kapu fölé.

49. perc Sancho kiváló passszát követően Reus lőhetett közelről kapura, Gulácsi szögletre tolta ki a labdát.

46. perc ELKEZŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A félidőben egyik csapat sem cserélt.

A csapatok ismét a pályán, rövidesen folytatódik a találkozó!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! Nagyot harcolnak egymással a csapatok, nagy helyzeteket viszont még nem láthattunk, sőt, a vendégek még a kaput sem találták el.

45. perc Két perc a ráadás!

45. perc Reus végzett el gyengén egy szabadrúgást.

43. perc Reus lövését blokkolta a hazai védelem.

41. perc Dani Olmo kapáslövése a felső hálón landolt.

39. perc Sancho és Guerreiro próbáltak meg felépíteni egy támadást a bal oldalon, de a szorosan záró lipcsei védelmen nem sikerült átverekedniük magukat.

33. perc Thomas Delaney rántotta le csúnyán Emil Forsberet, sárga lap.

30. perc Axel Witsel megsérült, Emre Can érkezik a helyére.

27. perc Gulácsi Péter először ért labdához a mérkőzésen!

26. perc Forsberg kereste Adamset a labdával a tizenhatoson belül, de Hummels felszabadított.

25. perc Angelino újabb beívelését követően Poulsen fejelt kapura, Bürki könnyedén védett.

23. perc Angelino beadását követően nagy tumultus alakult ki a vendég tizenhatoson belül, Meunier és Olmo is megpróbálta a kapu irányába terelni a labdát, de végül Hummels felszabadított.

20. percMindkét csapat nagyon harcosan játszik, de eddig egy igazán nagy helyzet sem jött létre.

14. perc Angelino beadását Bürki öklözte ki.

4. perc Eddig a hazaik birtokolták többet a labdát, de komoly lehetőséget nem tudtak kialakítani.

2. perc Delaney indította volna Haalandot, Upamecano közbelépett.

1. perc ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Mindkét gárdából többen is sérültek: a haziak közül Hartmann, Heinrichs, Kampl, Laimer, Kluivert, Konaté, Nkunku, Szoboszlai, a vendégeknél pedig Bellingham, Hazard, Hitz és Schmelzer hiányzik.

A két csapat legutóbb júniusban találkozott egymással, akkor Lipcsében 2–0-s Dortmund-győzelem született.

A találkozót a hazaiak a 2., a vendégek az 5. helyről várják. Győzelem esetén mindkét csapat egy pozíciót léphet előre – ez a Lipcse számára különösen érdekes, hiszen így a tabella élére állhatnak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a RB Leipzig–Borussia Dortmund mérkőzés online közvetítésében a Bundesliga 15. fordulójából!