Micsoda meccs, micsoda fordítás! A Gladbach hármassal válaszolt a Bayernnek

B. A.B. A.
2021.01.08. 20:20
Florian Neuhaus gyönyörű gólja győzelmet ért a Mönchengladbachnak (Fotó: AFP)
Hiába vezetett 26 perc után két góllal a Bayern München, a Borussia Mönchengladbach még az első félidőben egyenlített, majd a második félidő elején a győztes gólt is megszerezte a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 15. fordulójának nyitó mérkőzésén.

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–BAYERN MÜNCHEN 3–2 (2–2)
Mönchengladbach,
Borussia-Park, zárt kapuk mögött.Vezette: Harm Osmers
MÖNCHENGLADBACH: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Benszebaini (Jantschke, 89.) – Kramer, Zakaria (P. Herrmann, 74.) – J. Hofmann (Wendt, 89.), Stindl (H. Wolf, 82.), Neuhaus – Embolo. Vezetőedző: Marco Rose
BAYERN: Neuer – Pavard, Süle, Alaba, A. Davies – Kimmich, Goretzka – L. Sané, Th. Müller, Douglas Costa (Coman, 68.) – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick
Gólszerző:J. Hofmann (35., 45.), Neuhaus (49.), ill. Lewandowski (20. – 11-esből), Goretzka (26.)

Sorozatban nyolc bajnokin került hátrányba a Bayern München, és ha hozzávesszük, hogy a bajoroknak egyébként sem megy annyira a Mönchengladbach vendégeként, nem tekinthetjük meglepőnek, hogy Hansi Flick csapata egy kissé visszafogottan kezdte a pénteki találkozót.

Két látványos Manuel Neuer-megmozdulástól eltekintve eseménytelenül telt a félidő közel fele, ám az azt követő eseménytenger bőven kárpótolt minket! Kezdésnek Neuhaus kapott bele ujjperccel a labdába – érthetetlen megmozdulás volt –, amiért a Bayern tizenegyest, a Mönchengladbach gólt kapott: Robert Lewandowski ezúttal is kíméletlen végrehajtónak bizonyult, és megszerezte idénybeli 20. gólját a Bundesligában (0–1).

Kis túlzással még fel sem ocsúdott a kapott gólból a hazai együttes, máris jött a következő: Leon Goretzka szerzett labdát a félpályánál, majd miután visszakapta Leroy Sanétól, a tizenhatosról nagyszerűen kilőtte a rövidet (0–2).

A kapott gólok ellenére nem lehetett leírni a Gladbachot, ezt többször is jelezte Marco Rose csapata, amelynek nem csupán a szépítés, hanem az egyenlítés is összejött a játékrész utolsó tíz percében: mind a kétszer ugyanaz volt a forgatókönyv, Stindl kiváló labdát adott Jonas Hofmann-nak, aki egyik alkalommal sem hibázott (2–2).

És hol volt még a vége?! Egyértelműen vérszemet kapott a Mönchengladbach, és bő három perccel a második félidő kezdete után már a házigazdánál volt az előny: Süle adta el a labdát – a német védő mind a három kapott gólban benne volt –, Hofmann ezúttal a kiszolgáló szerepét vállalta magára, Neuhaus pedig a korábbi hibáját jóvátéve gyönyörűen tekert a bal felsőbe (3–2).

A játékrész folytatásában fokozatosan szaporodtak a müncheni beadások és kisebb lehetőségek, nőtt a nyomás a Gladbachon, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni Lewandowskiék. A Bayern a 22. vereségét szenvedte el a Borussia-Parkban bajnoki mérkőzésen, ez a legtöbb az egy csapattal szembeni idegenbeli „nullázásokat” tekintve.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Szombat

15.30: Freiburg–1. FC Köln
15.30: Bayer Leverkusen–Werder Bremen (Tv: Sport2)
15.30: Mainz–Eintracht Frankfurt
15.30: Schalke 04–Hoffenheim
15.30: Union Berlin–Wolfsburg
18.30: RB Leipzig–Borussia Dortmund (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
Vasárnap
15.30:
Augsburg–VfB Stuttgart (Tv: Sport2)
18.00: Arminia Bielefeld–Hertha BSC (Tv: Sport2)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+1. PERC: Müller lövése a blokkról szögletre ment, a sarokrúgás után Ginter a gólvonalról tisztázta Süle fejesét.

Négy perc a ráadás.

89. PERC: Még két csere a hazaiaknál, Jantschke és Wendt a pályán.

85. PERC: Nagyon higgadt a gladbach védelme, Benszebaini szorult helyzetben tökéletesen bólintott Sommer kezébe.

82. PERC: Wolf is beáll, Stindlnek ennyi volt.

78. PERC: Sané szűk területen is begyötörte a labdát, Müller viszont sehogysem tudott kapura fordulni – egy szöglet azért így is összejött.

74. PERC: Rose is változtat, Herrmannt küldte be Zakaria helyett.

71. PERC: Ez már jobb volt a franciától, most odavarázsolta Lewandowski fejére a labdát, a lengyel azonban a védője szorításában kapu fölé fejelt.

A Bayernnek nem nagyon megy a Borussia-Parkban....

70. PERC: Kisebb tűzijáték a hazai kapu előtt, az imént beállt Coman zárta le egy rossz pöccintéses beadással.

68. PERC: Az első csere: Douglas Costát Coman váltja.

66. PERC: Sané kíméletlen löketébe tette bele a fejét Ginter, lent is marad a hazaiak védője.

64. PERC: Lewandowskitól erőteljes lövés, egyenesen az égbe.

63. PERC: Süle sem akar lemaradni, ő Embolót rántotta le.

62. PERC: Ginteré az első sárga lapos figyelmeztetés, Douglas Costát dózerolta le.

58. PERC: Lainer készítette le Stindlnek a labdát, a középpályás látványosan, de pontatlanul tekert kapu fölé.

Halkan jegyezzük meg, hogy Süle mindhárom kapott gólban benne volt...

49. PERC: GÓÓÓL, MÁR A MÖNCHENGLADBACHNÁL AZ ELŐNY! Neuhaus jóváteszi a hiobáját, a tizenhatos vonaláról óriási gólt tekert a bal felsőbe! (3–2)

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Három perc a ráadás!

45. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT A GLADBACH! Hofmann kiváló labdát kapott – ismét csak Stindltől –, megint kilőtte a jobb alsót, és bár elsőre lest intettek, a VAR-ozás után kdierült, hogy Süle lába belógott, így érvényes a találat! (2–2)

39. PERC: És majdnem ott az egyenlítés! Stindl a jobb szélről adott középre, Neuert ugyant megelőzték, de a védők jól szűkítették a területet, így a hazaiak nem tudták lövéssel befejezni az akciót.

35. PERC: GÓÓÓL, SZÉPÍT A MÖNCHENGLADBACH! Ezúttal a Bayern veszített labdát a saját térfélen, Stindl kiváló meglátással szöktette Hofmannt, aki Neuer mellett a jobb alsóba lőtt (1–2).

28. PERC: Pavard könyökét találták telibe egy beadással, de nincs tizenegyes – szöglettel folytatódik a találkozó.

26. PERC: GÓÓÓL, DE MÉG MEKKORA! Goretzka szerzett labdát a félpályánál, majd miután Sanétól visszakapta, kíméletlenül kilőtte a rövidet a tizenhatosról (0–2).

22. PERC: A jobb szélről Lainer veszélyesen adott be, Zakariának nem sok hiányzott, hogy a kapuba terelje a labdát.

20. PERC: GÓÓÓL! Lewandoski nagyon higgadt, a jobb sarokba lőtt (0–1).

20. PERC: ÉS IGEN, TIZENEGYES!

18. PERC: Hoppá, videóznak! A felvételek alapján úgy tűnik, hogy Neuhaus kézzel (vagyis inkább ujjal) ért a labdához a tizenhatoson belül.

Neuer eddig egy lövőcselnél és egy fejes mentésnél tart

12. PERC: Kimmich beadása két embernek is jó lett volna a hosszún, de Sommer lekapta a labdát.

10. PERC: Stílusosan hozta fel a labdát a Gladbach, és sikerült is eljutni lövésig, ám Hofmann próbálkozása elhalt a blokkban.

7. PERC: A kezdeti lendület kissé alábbhagyott, az utóbbi percekben a Bayern passzolgatásával telik a mérkőzés.

A Gladbach egyike azon három csapatnak, amely képes volt legyőzni a bajnokságban Flick Bayernjét (a Leverkusen és a Hoffenheim a másik kettő).

2. PERC: Sommernek kellett kijönnie a kapujából, és tisztáznia.

1. PERC: Lendületesen kezdett a Gladbach, Embolo kapta vissza a labdát a tizenhatoson belül, ám hiába adta középre, mint kiderült, lesen volt a svájci válogatott támadó.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!A Mönchengladbach indította útjára a labdát.

Tiszta fehérben a hazaiak, pirosban a vendégek.

A mérkőzéstHarm Osmers vezeti.

A Bayernnél a Mainz ellen sérülést összeszedő Gnabry hiányzik, Coman viszont már ott van a kispadon.

A hazaiaknál Thuram eltiltott, míg Pléa nincs keretben – utóbbi a 13. fordulót térdsérülés miatt hagyta ki, az előző fordulóban csereként kapott lehetőséget, így valószínűleg még nincs százszázalékos állapotban.

A találkozót a Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Borussia Mönchengladbach–Bayern München német bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!