Bravúros Hertha-győzelem, 3–0 a Leverkusen ellen

R. P.R. P.
2021.03.21. 15:23
A német labdarúgó Bundesliga 26. fordulójában a Hertha BSC 3–0-ra legyőzte a Bayer Leverkusent. A meccs előtt még kieső helyen álló berliniek ezzel a sikerrel előre léptek a 14. helyre a tabellán.
Dárdai Pál Herthája nagyszerűen játszott (Fotó: AFP)

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
HERTHA–LEVERKUSEN 3–0 (3–0)
Berlin,Olimpiai Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Brych
HERTHA:Jarstein – Klünter, Stark, Dárdai M. (Torunarigha, 82.) – Zeefuik, Tousart, Guendouzi, Mittelstädt (Netz, 82.) – Cunha (Piatek, 82.) – Lukebakio (Radonjics, 73.), J. Córdoba (Ascacíbar, 63.).Vezetőedző:Dárdai Pál
LEVERKUSEN:Grill – Frimpong (Bellarabi, 72.), Tah, Tapsoba, Wendell – Wirtz, Aránguiz, Demirbay (Amiri, a szünetben) – Bailey, Schick, D. Gray (Alario, a szünetben).Vezetőedző:Peter Bosz
Gólszerző:Zeefuik (4.), Cunha (26.), J. Córdoba (33.)

Mivel Szalai Ádám csapata, a Mainz győzött a Hoffenheim vendégeként, elkerült a kieső helyről, átadva azt a Herthának, így Dárdaiéknak duplán fontos volt a győzelem.

Ennek megfelelően a berliniek nem spóroltak semmivel a meccs elején, és már a 4. percben megszerezték a vezetést! Lukebakio visszagurítása utánDeyovaisio Zeefuik17 méterről szépen tekert egyből a kapu jobb oldalába. Szoboszlai Dominik lőtt hasonló gólt Norvégia ellen az U17-es Eb-selejtezőn 2017-ben...1–0

A gól után a Leverkusen emelt a tempón, de ezzel megnőtt a berlini kontrák száma is. A Leverkusen hiába vezette egymás után a támadásokat, a hazai védelem jól muzsikált.

A hazai ellentámadásoknak meglett az eredménye: a 26. percben Matheus Cunha kapott nagyszerű labdát Lukebakiótól, szép csel után egyedül találta magát szemben Grill-lel, és 13 méterről a hálóba lőtt. 2–0

Hát perccel később már 3–0-t mutatott az eredményjelző: újabb szép kontra végén Guendouzi és Jhon Córdoba keverte meg a vendégek védelmét, utóbbi egy csel után a kapuba passzolt pár méterről. 3–0

A második félidőben ott folytatták, ahol abbahagyták: továbbra is rohamozott a Leverkusen, a Hertha pedig a kontrákban bízhatott. Utóbbinak majdnem meglett az eredménye, csakhogy Lukabakio hiába lőtte be a negyediket, a támadás elején Córdoba kézzel ért a labdához, így videózás után visszavonták a gólt.

A Hertha masszívan védte az eredményt, látszott, hogy ezen a napon a Leverkusen nem tud mit kezdeni a Dárdai-csapat nagyszerű játékával.

A 3–0 azt jelenti, hogy a Hertha feljött a 14. helyre a tabellán.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
VASÁRNAP

Hoffenheim–Mainz 1–2 (Bebou 39., ill. Glatzel 1., Kohr 41.)
Freiburg–Augsburg 2–0 (Sallai 51., Lienhart 79.)

SZOMBAT
Bayern München–VfB Stuttgart 4–0(Lewandowski 18., 23., 39., Gnabry 22.)
Eintracht Frankfurt–Union Berlin 5–2(André Silva 2., 41., Andrich 35. – öngól, Kosztics 39., Zuber 90+2., ill. Kruse 7., 45+3.)
Köln–Borussia Dortmund 2–2(Duda 35. – 11-esből, Jakobs 65., ill. Haaland 3., 90.)
Werder Bremen–Wolfsburg 1–2(Mohwald 45., ill. Sargent 9. – öngól, Weghorst 42.)

Schalke–Borussia Mönchengladbach 0–3(Stindl 15., Lainer 63., Rönnow 72. – öngól)

Vége a mérkőzésnek!

A Leverkusen nyom becsülettel, de ma nincs esélye.

88. perc: Piatek tehette volna fel a pontot az i-re, de elrontotta a ziccert.

82. perc: hármat cserél a Hertha: Cunha, Mittelstädt és Dárdai Márton jött le, Piatek, Netz és Torunarigha jött be.

79. perc: Amiri kapott sárgát

76. perc: Leverkusen-szöglet, tisztáznak a védők.

75. perc: Cunha használta ki a gyorsaságát, egy védő szorításában lőhetett 18 méterről, de mellé gurult a labda.

73. perc: Radonjics folytatja Lukebakio helyett.

72. perc: Bellarabi kapott lehetőséget Frimpong helyén.

72.perc: Schick kevéssel maradt le az előreívelt labdáról. Úgy tűnik, ma semmi sem jön össze neki.

66. perc: Cunha egy az egyben vezethette kapura a labdát, de a lövést Grill bravúrral hárította. A kipattanó után Lukebakio bombázott, de fölé. Megint közel volt a 4–0

63. perc: Córdoba lejött, Ascacíbar folytatja

Ha így marad, a Hertha feljön a 14. helyre!

55. perc: Jarstein védett bravúrral Schick közeli lövésénél.

52. perc: újabb nagyszerű berlini akció végén Lukabakio találatával 4–0 lett volna, ám a támadás elején Córdoba kézzel ért a labdához, így videózás után visszavonták a gólt.

Nagyon vigyáznia kell a Leverkusennek, különben csúnya kiütés lehet a vége.

50. perc: Cunha óriási bobmáját védte Grill, bár mellé ment volna.

Ott folytatják, ahol abbahagyták: továbbra rohamoz a Leverkusen, a Hertha a kontrákban bízhat.

Elkezdődött a második félidő!

A szünetben kettőt cserélt a Leverkusen: Demirbay helyett Amiri, Gray helyett Alario jött.

Szenzációs félidőt produkált a Hertha.

Vége az első félidőnek!

45. perc: beívelésekkel operál a Leverkusen, de a Hertha védelme most nagyon jól dolgozik.

Szépen játszik a Hertha!

37. perc. Wendell került helyzetbe, közelről lőtt, de Jarstein nagyszerűen védett.

35. perc: Bailey kapott sárgát, szabálytalankodott Guendouzival szemben.

33. perc: újabb berlini gól! Szép kontra végén Guendouzi és Jhon Córdoba keverte meg a vendégek védelmét, utóbbi egy csel után a kapuba passzolt pár méterről. 3–0

26. perc: már 2–0 a Herthának! Matheus Cunha kapott nagyszerű labdát Lukebakiótól, egy szép csel után egyedül találta magát szemben a kapussal, és 13 méterről szépen a hálóba lőtt. 2–0

A Leverkusen egymás után vezeti a támadásokat, de egyelőre nincs eredménye.

22. perc: Demirbay 25 méterről leadott lövése fölé szállt.

17. perc: most Bailey veszélyeztetett a Leverkusen részéről, de az egyébként erős lövés 18 méterről a jobb kapufa mellé szállt.

14. perc: Frimpoong nagyszerű ívelése után ismét Schick fejelhetett közelről, de nem ment kapura, és beadásnak is rossz volt…

10. perc: Schick fejelt közelről, de a labda a bal kapufa mellé szállt.

A gól óta a Leverkusen próbál emelni a tempón.

4. perc: vezet a Hertha! Lukebakio visszagurítása után Deyovaisio Zeefuik 17 méterről szépen tekert egyből a kapu jobb oldalába. 1–0 (Szoboszlai Dominik lőtt hasonló gólt Norvégia ellen az U17-es Eb-selejtezőn 2017-ben…)

2. perc: szép támadás végén Hertha-szöglet. Cunha beívelését simán kifejelték a védők.

Elkezdődött a mérkőzés!

A Bundesliga hivatalos honlapja szerint eddig háromszor fordult elő, hogy a Herthának 21 pontja volt 25 forduló után, mindannyiszor kiesés lett a vége…

Köszöntjük kedves nézőinket, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

„Bátornak kell lennünk, jó mentalitással – jelentette ki Dárdai Pál a pénteki sajtótájékoztatón. – A fiúk keményen dolgoztak, nem sok fű maradt a Schenckendorffplatz (a Hertha edzőközpontja – a szerző) pályáján. Az edzéseink nincsenek tekintettel a gyepre” – tette hozzá mosolyogva, de aztán komolyra fordította a szót. „Nem mindig a kedvünk szerintalakulnak a dolgok. A legfontosabb, hogy a játékosaimhiggyeneka képességeikben. Mostantól minden meccsen kötelező a győzelem, minden pontra szükségünk van.”

Dárdai Pál együtteséből piros lap miatt Vladimír Darida, valamint a sérüléséből lábadozóSami Khedira is kihagyja a találkozót. A fia Márton viszont ismét kezdőként kapott szerepet.

A forduló előtt a Hertha a 16., osztályozót jelentő helyen állt, és csak jobb gólkülönbséggel előzte meg a Mainzota már kiesést jelentő 17. pozícióban. Mivel vasárnap délután a Mainz győzött a Hoffenheim vendégeként, elkerült a kieső helyről, átadva azt a Herthának, így Dárdaiéknak duplán fontos a győzelem.

A 6. helyezett Leverkusennek a nemzetköziszereplésért folytatott harc miatt volt szüksége a három pontra.