A Bayern sarkában a Leipzig, Orbán idénybeli Bundesliga-rekordot döntött!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.03.19. 20:25
Nem adják könnyen a sikert a Bundesligában (Fotó: AFP)
A német Bundesligában az RB Leipzig 1–0-ra nyert az Arminia Bielefeld otthonában a 26. forduló nyitó mérkőzésén.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Bielefeld–RB Leipzig 0–1 (0–0)
Bielefeld,Schüco Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Willenborg
Bielefeld:
Stefan Ortega Moreno – C. Brunner, Pieper, J. Nilsson, Lucoqui (J. Laursen, 86.) – Prietl, A. Maier – Doan, Okugava (Voglsammer, 84.) – Vlap (S. Córdova, 69.), F. Klos (Schipplock, 86.).Vezetőedző:Frank Kramer
Leipzig:
Gulácsi – Klostermann, Orbán, Halstenberg – T. Adams, Sabitzer, Kampl (Mukiele, 87.), Nkunku – Haidara (Henrichs, 76.), Forsberg (Hvang Hi Csan, 69.), Olmo (Poulsen, 78.).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
Gólszerző:Sabitzer (46.)

Mint nemrégiben kiderült, Szoboszlai Dominik jó ideig nem állhat még az RB Leipzig szolgálatára, de nélküle is begyűjtötte a Lipcse a három pontot a Bielefeld otthonában.

Igaz, nem díszlépésben, mert ugyan sokkal-sokkal többet passzoltak a vendégek, de az első félidőben kihagyták a helyzeteiket (ismét parádésan védett ugyanis Stefan Ortega). A Stefan Klos, Michel Vlap kettős nem remekelt az Arminiánál, a Lipcse pedig közvetlenül a szünet után betalált egy nagyon szép akció után (Marcel Sabitzer volt eredményes), és innentől már a vendégek voltak nyeregben.

Gulácsi Péternek kevés dolga volt, Willi Orbán jól és megbízhatóan futballozott ezen a nem túl magas színvonalú és nem túl izgalmas mérkőzésen. Amelyen Dani Olmo sokadik jó passzát nem tudta közelről a kapuba lőni Hvang Hi Csan, majd Ortega fogta Christopher Nkunku ziccerét is.

Immáron Julian Nagelsmann-nal szerezte a legtöbb pontot a Lepizig a Bundesligában: 123-at, és már a 80. percre 820-at passzolt a csapat, ezzel megdöntötte a vonatkozó klubrekordot, nem mellesleg 91 százalékos pontossággal tették-vették a labdát a fehér mezesek.

De ezúttal nem a tiki-taka felidézése volt a fontos, hanem az, hogy az újabb három ponttal tovább üldözi az éllovas és címvédő Bayern Münchent a csapat, és a következő fordulóban a lipcseiek éppen a bajorokat fogadják odahaza!

Ám ha már szó esett a rekordokról: Willi Orbán idénybeli Bundesliga-rekordot állított fel, ugyanis 163-szor passzolt a mérkőzésen!

18. Schalke25171716–66–5010

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Poulsen végleg eldönthetné, de jobbal 11-ről csak nem kevés körülményeskedés után lő kapura, blokkolja őt mentrendszerűen Pieper.

90+2. perc Még egy szabadrúgás a hazaiaknak, balról, 36-ról. Maier beadása Gulácsié, Pieper a földön... TOVÁBB!

90. perc Klostermann ment fejjel a kapuja előtt Doan-beadást.

Három perc a ráadás.

89. perc Voglsammer sunyi módon ellöki Orbánt, majd meg is tapossa annak jobb bokáját...

87. perc Kampl le, Nordi Mukiele be.

86. perc Sven Schipplock be, Klos le, Jacob Laursen be, Lucoqui le.

Orbánnak is négy sárgája van, nemsokára jön a Bayern elleni rangadó...

85. perc Kevin Kampl odacsúszik Klosnak, eltiltás!

Ez dönt ma?

84. perc Okugavának nem ment ma, Andreas Voglsammer váltja őt. Szélsőcsere.

83. perc Sárga lap a Henrichset ellökő Cédric Brunnernek.

79. perc Bravúr, Hvang passzát kissé jobbról, hét méterről jobbal a jobb alsóba vágná nagy erővel Nkunku, de vetődve nagyot véd Ortega!

78. perc Olmo le, Youssuf Poulsen be a vendégeknél.

77. perc Haidara le, Benjamin Henrichs be.

76. perc Olmo passzol remekül Hvanghoz, aki lassan reagál, ballal amikor lő az ötös bal sarkáról, beéri és ment előle Nilsson.

Klos 194 centiméter magas, Adams 176.

74. perc Klos elé csorog a labda Córdova elől, Adams fölül Klos az ötös bal sarkáról Gulácsi kezébe fejel.

72. perc Amos Pieper kap sárga lapot Hvang ellökéséért. Eltiltás a mezőny egyik legjobbjának.

69. perc Vlap le, Sergio Córdova be, Forsberg is lemegy, Hvang Hi Csan váltja.

64. perc Olmo passzát nem sokkal rúgja jobbal 21-ről a jobb sarok mellé Haidara, Pieper mentett, a hátával, bevetődve.

62 százalékban a vendégeké a labda, akik 91 százalékos pontossággal passzolgatnak.

60. perc Sabitzer szép emelése után Olmo megbukik labdakezelésből a 16-oson belül, ziccer volt!

58. perc Klos ment fejjel az ötös és Orbán előtt egy nagy Klostermann-bedobásnál.

A hazai csk. ebben az idényben csak 3 gólnál és 2 gólpassznál tart. A csapatban 353 meccsén összesen lőtt 155 gólt, és adott 68 gólpasszt.

56. perc Hazai helyzet, az ötös bal sarka elől, kilenc méterről jobbal nem sokkal, de a bal, azaz a túlsó felső sarok fölé lő Klos. Okugava szép keresztpasszát követően.

51. perc Nilsson lép be szépen Forsberg elé a jobb sarok előtt két méterrel, Nkunku passza után.

Nem volt les, mondja a VAR is.

46. PERC GÓLLAL, MARCEL SABITZER jobbal a kapu közepébe lő Olmo remek, lapos passza után, öt méterről, középről. Nkunku indította a horvátot, aki az ötös jobb sarka elől önzetlenül gurított középre. 0–1!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

106-et passzolt a hazai csapat, 534-et a Lipcse.

Julian Nagelsmann 120 pontot szerzett a csapattal, 59 meccsen, éppen annyit, mint az eddig klubrekorder, Ralph Hasenhüttl (68 meccsen).

A Bielefeld még soha nem nyert a Lipcse ellen.

E párharcban senki sem jutott el két gólig. Még.
Christopher Nkunku 1
Angelino 1
Brian Behrendt 1
Davie Selke 1
Fabian Klos 1

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc LÉC! Haidara keresztpasszát az ötös jobb sarka elől jobbal kapura vágja Nkunku, jobb kézzel feltolja a lécre a labdát Ortega.

Vb-selejtező: két újonc és öt angliai légiós a német keretben.

40. perc Nagy mentés, Doan lő Lucoqoi bal oldali beadása után az ötös jobb sarka elől jobbal kapura, de hatalmasat blokkol Sabitzer, jobb vállal!

39. perc Pieper ment az ötösön belül becsúszva Forsberg elől, nagy mentés! Adams 22 méteres lövésére ledől aztán a bal alsó elő Ortega.

37. perc Mezőnyharc, sok kemény belemenéssel.

30. perc ZICCER,
Halstenberg a léc fölé fejel négy méterről, kissé jobbról!

A vendégkezdő átlagéletkora 26.5 év, ez a csapat ligarekordja. Öregségi.

26. perc Nkunku fejeli Olmo elé a labdát, jobbal 16-ról a jobb felsőbe lőne, de hatalmasat véd Ortega!

26. perc Vlap passzát Klos ballal a bal alsó mellé gyötri méterekkel, 22-ről.

25. perc Forsberg nagyot esik az ötös jobb sarka és Prietl előtt... tovább! Kis érintés volt csak, térd a térdhez.

24. perc Okugava jobb oldali beadását hétről a jobb alsó mellé fejeli, jócskán.

21. perc Ez igen, Orbánből kitör a benne élő Détári Lajos, jobbal bokából remekül emel Forsberg elé, aki a 16-osról jobbal gyengén a kapushoz lő.

20. perc Klos passzát Vlap jobbal kissé jobbról, 22-ről átlövi Gelsenkirchenbe.

A Lipcse a péntekek királya a Buliban, 11 meccsükön egyszer sem kaptak ki, 9-szer nyertek, 2-szer ikszeltek. A Bielefeld ma sorozatban negyedszer kaphat ki pénteken az élvonalban.

16. perc
Sabitzer jobbal 18-ról a kapushoz lő. Kissé balról, Kampl indítása után.

14. perc Lucoqui menti az ötösön Olmo jobblábas, életerős, 13 méteres, lapos lövését.

A Lipcse még soha nem kapott ki újonc ellen az élvonalban: 15 siker, 3 iksz!

13. perc Haidara kissé balról, 22 méterről ravaszul teker kapura, félmagasan, de ortega megoldja.

12. perc Olmo passza szép, de Forsberg az ötös bal sarka elől ballal a kapusba lő!

6. perc Ez Klostermann 100.Bundesliga-meccse, a passzát Halstenberg ballal 22-ről nagyon a jobb felső mellé vágja, kissé balról.

3. perc Helyzet, Nkunku jobb oldali beadását Olmo tízről jobbal a léc fölé vágja!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta feketében, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg: 3 találkozó, egy iksszel és két lipcsei sikerre, 2, ill. 4 szerzett góllal.

Eltiltott: a hazai Nathan de Medina.

A hazaiaktól Reinhold Yabo sérült, a vendégektől Konrad Laimer, Szoboszlai, Angelino és Dayot Upamecano maródi.

„Sajnos semmi konkrétumot sem tudok mondani a felépülésével kapcsolatban” – idézte az rblive.de csütörtökön Julian Nagelsmann vezetőedzőt, majd a cikk szerzője hozzátette, egyre valószínűbb, hogy az idényben már nem lesz bevethető a magyar középpályás. Willi Orbánnal viszont továbbra is számolnak a klubnál, a Kicker szerint a 2022 nyarán lejáró szerződésű labdarúgók közül – a magyar válogatott futballista mellett Emil Forsberg, Marcel Sabitzer és Marcel Halstenberg – eddig egyedül vele egyeztetett a vezetőség a hosszabbításról. Eközben a sport.de értesülése szerint Gulácsi Péterrel nem tárgyaltak, pedig a szerződésében szereplő záradék szerint a nyáron 12.5 millió euróért távozhat – a portál szerint a Dortmund és az Internazionale is szemet vetett rá.

A magyar középpályás szerződtetését decemberben jelentette be a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is alkalmazó klub, ám a Salzburgtól érkező futballistánál januárban szeméremcsont-gyulladást diagnosztizáltak. Ezután Salzburg mellett kezelték, majd februárban visszautazott Lipcsébe, ahol kezelésekre jár, társaitól külön készül, ám visszatérésének időpontját nem tudni.

A jelek szerint a teljes tavaszi szezont Szoboszlai Dominik nélkül játssza le a bajnoki címre hajtó Leipzig. Pénteken a Bielefeld otthonában próbálja csökkenteni a Bayern Münchennel szembeni négypontos hátrányát a Leipzig, s úgy tűnik, nemcsak a következő bajnokit, hanem a tavaszi szezon hátralévő részében is Szoboszlai Dominik nélkül játszik az együttes.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BIELEFELD–LIPCSE MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!