Bundesliga: Szalai nélkül győzött a Mainz a Hoffenheim otthonában

2021.03.21. 15:29
Glatzel (9) nem várt sokáig a vezetés megszerzésével (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén a kiesés ellen küzdő és Szalai Ádámot ezúttal a kispadon tartó Mainz 2–1-re győzött a Hoffenheim otthonában.

Hat egymást követő bajnoki mérkőzés után maradt ki ismét Szalai Ádám a Mainz kezdőjéből korábbi csapata, a Hoffenheim otthonában, ám a „helyén” lehetőséget kapó Robert Glatzel mindössze 25 másodperc alatt bizonyította, ezúttal megérte őt a kezdőbe tenni: nemcsak harcos, hanem „gyilkos” is volt, amikor előbb elvette a bizonytalankodó Chris Richardstól a labdát a tizenhatos jobb sarkánál, majd éles szögből kíméletlenül lőtt a rövid alsó sarokba.

A korán hátrányba kerülő Hoffenheimet a kapott gól bő fél órára megfogta, míg a Mainz jobb koncentrációval tovább növelhette volna előnyét, ám egygólos mainzi előnnyel fordultak a csapatok a félidő hajrájára. Ebben pedig a második valamire való lehetőségéből egyenlített a Hoffenheim: Richards javította a meccs eleji hibáját, pazarul indította Ihlas Bebout, aki higgadtan a hosszú alsóba helyezett az ötös bal sarkától. Nem örülhetett azonban sokáig az egyenlítésnek a hazai brigád, Dominik Kohr ugyanis egy szögletet követően remek fejessel visszaállította a mainzi előnyt.

A vendégek fordulás után is kitartóan őrizték a vezetésüket, és uralták a mérkőzést, míg a Hoffenheimnek nem volt reális esélye az egyenlítésre – bár a hajrában ismét több dolga akadt a mainzi védelemnek a beívelések hatástalanításával.

A Mainz ezzel a sikerrel sorozatban harmadik bajnokiján maradt veretlen, s a Freiburg múlt heti legyőzésével az idényben először fordult elő, hogy egymás után két meccsen diadalmaskodott.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Hoffenheim–Mainz 1–2 (Bebou 39. ill. Glatzel 1., Kohr 41.)

KÉSŐBB
15.30:
Hertha–Leverkusen (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
18.00: Freiburg–Augsburg (Tv: Sport1)

SZOMBAT
Bayern München–VfB Stuttgart 4–0 (Lewandowski 18., 23., 39., Gnabry 22.)
Kiállítva: A. Davies (Bayern, 12.)
Frankfurt–Union Berlin 5–2 (André Silva 2., 41., Andrich 35. – öngól, Kosztics 39., Zuber 90+2., ill. Kruse 7., 45+3.)
Köln–Borussia Dortmund 2–2 (Duda 35. – 11-esből, Jakobs 65., ill. Haaland 3., 90.)
Werder Bremen–Wolfsburg 1–2 (Mohwald 45., ill. Sargent 9. – öngól, Weghorst 42.)

Schalke–Mönchengladbach 0–3 (Stindl 15., Lainer 63., Rönnow 72. – öngól)